Макарони

  • 3 173
  • 21
  •   1
Отговори
Мили Мами днес сьм на макарони.Смятам да запьржа малко чесьн,салмчета каквито имам, домати ще настьржа защото готовите сосове не ми харесват.Няма да минем и без риган и босилек,а дали да не сложа и едно бульонче телешко например.След като сваря макаронките отцеждам и соса отгоре малко разбьркавам и воала.Мили Мами искам помощ за салати с макарони но без маионези моля.
Еии как забравих да направя и наи важното кашкавалче  Laughingнастьргваме обилно

# 1
Здравейте на всички!

Сега ще ви предложа една много лесна и бърза рецепта за макарони:
Сваряваме макароните, добавяме масло, докато са още топли, нарязваме, шунка, топено-пушено сиренце, гъби- консервирани и пресни чушчици, овкусяваме с черно пиперче и който с каквото харесва, можр=е да се сложи дори чесън. Топеното сиренце полепва по горещите макарони и се слива с маслото, става хубаво и е много лесно.

# 2
  • Мнения: X
САЛАТА С МАКАРОНИ И ЗЕЛЕНЧУЦИ В ПОЛОВИНКИ ЧУШКИ
за 4 порции:
250 гр. къси макарони
100 гр. царевица от консерва
4 корнишона
1 гл. бял лук
1 зелена чушка
по 2 червени и жълти чушки
150 гр. сирене чедар
1/2 вр. босилек
черен пипер
лимонов сок за овкусяване
ДРЕСИНГ
2 с.л. бял винен оцет
2 с.л. олио от гроздови семки
50 гр. бита сметана
шарена сол,черен пипер
1.Макароните се сваряват според упътването на опаковката.Корнишоните се нарязват на кубчета.Лукът също.Зелената чушка също.
2.Червените и жълтите чушки се разполовяват,без да се изрязват дръжките.Сиренето се нарязва на кубчета.
3.За дресинга в голяма купа се разбъркват оцетът,олиото и сметаната.Подправят се с шарена сол и черен пипер.Нарязаната чушка,сиренето,царевицата,корнишоните,лукът и макароните се добавят в дресинга и се разбъркват.
4.Половинките чушки се пълнят със сместа.Гарнират се с босилек.

# 3
  • Мнения: 1 777
Ето още една макаронена салата . Simple Smile

Вместо майонезата ,можеш да сложиш заквасена сметана или малко зехтин. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 99
А ето от мен пък десерт с макарони  Peace

Продукти:

1 пакет макарони по желани
1/2 пакетче масло
1/4 бучка сирене
1/2 л. пресно мляко
1 чаша захар
2 яйца


Приготвяне:
Сваряваме макароните и ги изцеждаме. В тавичката слагаме маслото и го разтапяме във фурната, слагаме макароните и ги оставяме да се позапържат в маслото. След това слагаме сиренето, разбъркваме и оставяме да се разтопи. Предварително разбиваме яйцата със захарта и прибавяме млякото, пазбъркваме добре и прибавяме към макароните. Оставяме да се запече в умерена фурна.

Добър апетит!




# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
А ето от мен пък десерт с макарони  Peace

Продукти:

1 пакет макарони по желани
1/2 пакетче масло
1/4 бучка сирене
1/2 л. пресно мляко
1 чаша захар
2 яйца


Приготвяне:
Сваряваме макароните и ги изцеждаме. В тавичката слагаме маслото и го разтапяме във фурната, слагаме макароните и ги оставяме да се позапържат в маслото. След това слагаме сиренето, разбъркваме и оставяме да се разтопи. Предварително разбиваме яйцата със захарта и прибавяме млякото, пазбъркваме добре и прибавяме към макароните. Оставяме да се запече в умерена фурна.

Добър апетит!





направих макароните по рецептата ти Peace  chefстрахотни са

# 6
  • Мнения: 216
Записвам се ,защото обожавам всичко с макарони.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Специално ходих да си купя макарони,за да направя утре десерта по рецепта на styllisima.

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 22:04 от max-mama

# 8
Макароните на фурна са традиционен и изключително вкусен десерт. В рецептата е забравена много важна притурка: 2 пакетчета ванилин ( или 1 флаконче есенция ванилия).Добавете го за да се получи завършения вкус.

# 9
  • Мнения: 22 867
Да, ванилия непременно, не се усеща вкуса на яйцата. Аз пък ги правя с повече пресно мляко и яйца - обичам да има повече кремче между макаронките.

# 10
  • Мнения: 5 001
Мусака,само,че вместо картофи се слагат сварени макарони.....Вкусно е!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз правя следната макаронена салата, която е хем много вкусна, хем и питателна Peace
Макарони, или друг вид паста
кашкавал на кубчета
пилешко филе или някакъв подходящ колбас на кубчета
царевица
майонеза/ сметана и кисело мляко, за да не стане много тежко и малко чесън на прах
от консерва зелен боб, но от тънкия
гъби, консервирани
подправки - черен пипер, самардала
отгоре поръсвам със сусам

# 12
  • Мнения: 89
Макароните с мляко, яйца и сирене са класика. Аз ги правя и по друг начин. Сварявам един пакет макарони и дъното на тавичката, в която ще ги пека заливам карамел. Захарта слагам да се карамелизира и като започне да се карамелизира, добавям бучка масло, за да стане течен карамела. Това изсипвам на дъното на тавата, изсипвам и макароните и заливам с разбитите /аз слагам 4-5 /яйца в един литър мляко и по-малко захар, заради карамела. Запичат се във фурна, предварително загрята. Стават страхотни.

# 13
  • Мнения: 867
  Тази седмица направих едни интересни макарони -като целта бе да се изчисти хладилника преди морето  Simple Smile.
Сварих половин пакет макарони мидички.
В тиган задуших с малко олио една тиквичка на кубчета, добавих настърган 2 домата/ако са кисели на въхра на лъжичка малко захар/, две зелени чушки на ивички, маслини, риган, накрая добавих и около 200 гр натрошено сирене.
Макароните и соса обърках в тавичка и запекох във фурната-около 10 минути, колкото да се овкусят продуктите. Накрая се настъргва по желание кашкавал. Получи се фино и вкусно ястие.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Снощи приготвих това .  Стана вкусно.
Само че върху  спагети. Предполагам, че с макарони ефекта ще е същият

Общи условия

Активация на акаунт