От кога се режат ноктите на бебо?

  • 29 996
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Знам че от начало не се режат зарди опасност от инфекция, но кога мога да почна да ги режа, много се дращи милия?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 826
Аз започнах да му ги режа около 3-4 седмица, защото ако го оставех без ръкавички се дереше. А какви инфекции от рязането на ноктите може да се получат?

# 2
  • Мнения: 1 155
Изрязах й ги веднага след, като ни изписаха. Разбира се, че дезинфикцирах ножичката, преди това.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След като навърши 1 месец.Преди това се късаха.

# 4
  • Мнения: 1 951
Сега намерих къде съм го чела това в една листовка която ми дадоха тук - първите 6 седмици рязането било табу заради опсност от нараняване и възпаления. Определено няма да чакам толкова дълго.

# 5
  • Мнения: 229
Започнах да ги режа от втория месец. Дотогава беше с ръкавички на ръцете и като станеха по-дълги се късаха Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 965
Възпаленията по лицето, когато бебетата се драскат, са още по-опасни. Все пак, надали ще режеш ноктите с твоята ножица или преди това няма да дезинфекцираш ножичката/нокторезачката.
На моите деца им ги рязоха още в болницата - изкарахме там около месец след раждането и една акушерка им ги изряза, че се драскаха. После, вкъщи им ги режех, ако не се късаха сами.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Режа ги от 1-я месец

# 8
  • Мнения: 1 763
Започнах да ги режа, когато стана на един месец. Преди това се чупеха и нямаше нужда.  Почиствах нокторезачката  със спирта, който бяхме купили за пъпчето.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
От първият месец  Peace

# 10
  • Мнения: 172
Веднага щом се прибрахме от болницата ги изрезахме,защото ноктите бяха много дълги.От дрането по лицето се беше възпалила много,а ръкавичките и падаха постоянно.Дезинфекцирахме нокторезачката със спирт преди употреба.

# 11
  • Мнения: 3 929
Мисля, че беше някъде от 2-я месец. Дотогава сами си падаха.

# 12
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз започнах да ги режа след 40-ия ден.Не от сантименти или тем подобни.Така ми каза изписващата акушерка, пък и тогава ноктите достигнаха дължина и твърдост, които ми позволиха да манипулирам, без да закача детето.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 18:32 от Azade

# 13
  • Мнения: 1 049
Инфекции могат да се получат и след пьрвите 6 седмици, ако не се внимава при рязането.  Wink

Според мен няма проблем ноктите да се изрежат веднага щом се налага, независимо кога. Важното е да се внимава и да не се изрязват дьлбоко, като най-добре и спокойно става докато си спинкат.  Hug

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 12:57 от Ciao_bella

# 14
  • Мнения: 1 512
След втората седмица като предварително дезинфекцирах ножицата със спирт.Не можех да гледам как се дращи по личицето.А като заспи и на мърда спокойно се режат ноктите и няма опасност да нараниш ръчичките.

Общи условия

Активация на акаунт