Новото-обърнато (и объркано!) движение във Варна

  • 4 399
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
 От два-три дена движението по централните улици на Варна е обърнато и толкова объркано, колкото никога до сега не е било  Confused

Не знам коя умна глава го е измислила, но  промените, вместо да се улеснят, затрудняват и направо не мога да се прибера до нас по позволена улица (освен ако не обиколя целия град, със все задръстванията..). Все по забранена трябва да мина  Close

Генерал Колев стана еднопосочна и съответно полупразна, може на шествие да минеш, а малките улички се задръстиха от преориентираното по тях движение  Tired

Има ли и други, на които новото движение им "бърка" отазад?  Close

П.С. за да поясня:

Генерал Колев стана еднопосочна в посока от Цар освободител към Сливница

Движението в обратната посока е насочено по Ив. Драсов (към Цар Освободител, но са сложили ограда и не може да се премине по Цар Освободител посока нагоре към ОРКБ) и по Цар Асен, като и двете улички са малки и задръстени от паркирали автомобили.

Македония, Бр. Миладинови и Раковска също са обърнати, но все още не мога да разбера от кой, до кой участък, понеже част от старите знаци си стоят. Факт, че се получават карета, които ако спазваш движението, остават почти  недостъпни да се добереш до тях  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 09:59 от БУБА

# 1
  • Мнения: 3 405
Генерал Колев вчера бе с постоянно задръстване. Наложи се няколко пъти да я пресека вчера, по средата към портала на Окръжна болница. Колите стигаха от единия свтофар на Цар Освободител до другия на Чаталджа.

Шофиращите са си със старите навици и се объркват, но на всеки ъгъл има полицаи да насочват Simple Smile Има и конуси, които преграждат доскоро разрешената посока, която вече е забранена.
Цар Освободител е претъпкана, преди не беше.

# 2
  • Мнения: 5 622
Знам, че има полицаи, конуси и прочие, но те не улесняват изобщо движението  Stop

Ген. Колев почти през целия ден беше ПРАЗНА. Имам преки наблюдения.

Не е до навиците, Андж...До това как определени карета остават недостъпни, а са на две крачки едно от друго... Да, може да се ходи и пеш, но не мисля, че с тази идея са го направили все пак  Wink

# 3
  • Мнения: 3 405
Вчера беше задръстена. Аз живея там Simple Smile Пеша минавах, както и с колата няколко пъти през деня. Постоянно беше задръстена.
Да не би да говориш за неделя?

Иначе и аз не съм доволна от новото положение, трафикът не е облекчен.

За малките улички (генералите наоколо) си права. Колите, които паркираха по тротоарите на Цар Асен сега са паркирани по тротоарите и платната на по-малките пресечки наоколо. Но поне по Цар Асен може да се върви по тротоара, а платното е свободно от паркирали автомобили.
Движението по някои е вече в обратната посока.

# 4
  • Мнения: 5 622
Генерал Колев вчера бе с постоянно задръстване. Наложи се няколко пъти да я пресека вчера, по средата към портала на Окръжна болница. Колите стигаха от единия свтофар на Цар Освободител до другия на Чаталджа.


Сега видях това. Аз говоря за другия участък на Ген. Колев от Цар освободител към Сливница. Това е мястото, което мен лично ме интересува и имам наблюдения върху него. Другата част от улицата ползвам по-рядко. Но съм убедена, че и там има недомислици.

Пак казвам не е до навици или объркване от къде трябва да мина. Напълно наясно съм с това. Знам го още от преди да обърнат движението. Въпросът е, че така направено, движението затруднява (трябва да се обикаля абсурдно много и да попадаш в двапъти повече задръствания, да минаваш двойно повече километри и т.н.т...) достъпа до някои улици, карета и участъци.

# 5
  • Мнения: 5 622
Вчера беше задръстена. Аз живея там Simple Smile Пеша минавах, както и с колата няколко пъти през деня. Постоянно беше задръстена.
Да не би да говориш за неделя?

Иначе и аз не съм доволна от новото положение, трафикът не е облекчен.

Да, разбрахме се, аз говорих за дригата част на Ген. Колев просто  Simple Smile

Не е облекчен, разбира се  Tired Даже напротив. По-малките улички не могат да поемат трафика на Ген. Колев в едната посока, пък макар и разделен на две улици (Драсов и Цар Асен)

# 6
  • Мнения: 3 405
Ясно, да Simple Smile Не ходих до онази част на Генерал Колев. Само около Окръжна болница.

# 7
  • Мнения: 9 990
Бубе свиква се де...
при нас навремето така обърнаха около НДК и 5-те к-та движението и стана еднопосочно.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 10:53 от пенелопа

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз съм на мнение, че нещо е недомислено единствено в частта със задръстването на "Цар Освободител". Офисът, в който работя е на ъгъла на "Братя Миладинови" и "Цар Асен"- ами преди да обърнат движението ставаха по две катастрофи на ден. Сега няма никакво свистене на гуми и намачкани коли Peace. Ще свикнем...

# 9
  • Мнения: 5 622
Мен не ме плаши да свикна, ако разбира се нововъведенията са в полза. Но в случая не са  Confused

ето и статия по темата: http://www.pozvanete.bg/news.php?id=17593

По-зле стана, не по-добре. Щом аз го казвам..Дето съм оптимист, значи не е на добре работата   Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 152
БУБИЧ, това с еднопосочните улици наистина помага. Ще мине малко време докато се свикне от къде може и къде не... и тогава ще усетиш ефекта. По-добре е така от колкото от всякъде да може да минаваш... тогава настава истинския хаос! Вчера бях из града(шофирах)... е, задръствания кат всеки друг ден (и все така няма място за паркиране) - аз лично не видях разликата. Голям ужас ще настане, когато някой или няколко светофара спрат да работят...  Crazy
Споменах ли , че те цункам хубавице?  Hug

# 11
Тъпото е, че на Цар Освободител задръстването стана непреодолимо и дано не се налага на някой да го карат с линейка до Спешния (за пояснение на тези, от другите населени места това е  Варненския "Пирогов"!).
Като едното нищо, може да се наложи до сложат и кран в двора на болницата, за да пренасят  линейките над задръстванията на "булеварда".
Не, че няма и с това да свикнем, ама да не станем за смях пред чужденците и туристите, както стана с летище София, след взривовете в Челопечене!

# 12
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
аз по принцип не съм шофьор,но всяка сутрин мъжа ми ме кара до работа и ме пприбира а работното ми място е точно до въпросният ГЕН.КОЛЕВ,вече стигнахме до извода,че трябва да тръгваме поне 10 минути по рано за да не закъснеем,направо е отвратително това новото движение(А УЖ БИЛО ЗА УЛЕСНЕНИЕ),на кого по точно  е за улеснение......... newsm78,всеки случай не е на нас хората които сме ежедневно в района с променено движение,просто нямам думи страшна работа са нашите управници


а за да не ме оплюете че ме кара мъжа ми ,просто в автобуса ми става адски лошо сутрин защото е претъпкан и там където живеем има само една възможна линия.

поздрави на всички вас и с тая тъпотия ще свикнем няма къде да ходим

# 13
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
кой болен мозък го измисли това ген. колев да стане еднопосочна - не знам ooooh!
вчера обиколихме пеша генералските улици и положението е отчайващо! коя улица накъде е еднопосочна Tired сега трябва да преупредя баба ми като ходи до градинката не медицинския хуууубавичко да се оглежда, че да не я отнесе някой забързан по цар. асен или ген. киселов (доколокото позволява ситуацията) шофьор.
районът ми е или по-скоро беше любим. тук живея. но подобно безумие започва да ме кара да се замисля Tired

да допълня - ами покрай севастопол?! е там какво свистене на гуми ще падне...

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 12:41 от прасунчо

# 14
  • York
  • Мнения: 826
Поредната дивотия на Кирил Йорданов. Понякога си мисля, че хората, които ги измислят тия неща не живеят в града, а просто минават през него за по час-два, един път в месеца. Навсякъде нацвъкаха светофари, направиха безумни промени и очакват гражданите да са доволни. От какво да съм доволна? Че има хиляди дупки по улиците, а те ми сложиха палми за красота. Красотата не ме грее, искам колата ми да е в изправност, а не постоянно да е с разбита предницата от газене от дупка в дупка  #2gunfire #2gunfire

п.п.Извинявайте, но малко се поядосах   Close

Общи условия

Активация на акаунт