Аномалия на периферна съдова система

  • 1 426
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
На едното краче, обхваща голяма част от крачето. Лечение - няма - т.е. не се оперира, не се маже, т.н. Крачето е червено-синьо - т.е. леко синее на места. Дори незнам защо го пиша, мисля, че искам да потърся някои друг с такава диагноза, с търсенето нещо не ми се получи. Май е рядко заболяване. Първият доктор каза - не се прави нищо, чака се. Вторият откри - за първи път в живота на детето - плоскостъпие. Кристиян е на 2 г. 6 м. между другото. Плоскостъпието е и на двете крачета. За болното краче изключително опасно разбира се. Та решението дотук - обувки със свод, Шол, и целогодишно носене на стегнат клин. От практическа гледна точка изобщо не ми става ясно как ще е, т.к. каза също - широки дрехи - нищо да не притиска - т.е. не слипове с ластици, а боксерки примерно, свободни панталонки. Човекът е име в медицината, не знам как процедирате, но на този етап предпочитам да не пиша името му, имам основание да му вярвам, но НЕ е съдов хирург. За ортопедията в Горна Баня каза - идете, но има голяма вероятност да пожелаят да го оперират, а детето не е още за операция. Високи стегнати над глезена обувки с висок свод/това последното за плоскостъпието/ и стегнат клин. Препоръча и ехография на вътрешни органи, за да няма нещо такова скрито някъде да работи. В общи линии търся някои с такова заболяване, за да обменим информация, т.е. на този етап за да получа аз информация, защото нямам изобщо достатъчно. Това го забелязах на около 6м. на детето, педиатърката каза - чакаме да отшуми - еми почакахме, не са родилни петна, няма да изчезне. Благодаря ви за търпението.

# 1
  • Мнения: 2 327
Каси, тук се е включил някакъв ортопед от Варна, който прави консултации във форума. Ако искаш му пиши на лични, защото гледа само в една конкретна тема. Това му е профила: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=122884. Доста добри мнения са изказани за него, може да ти е полезен, макар и да е далеч.

В Горна Баня не пречи да отидеш, дори и да решат, че е за операция от теб зависи дали ще се съгласиш. В темата за изкривеното стъпало има отзиви за лекари от Горна баня.

# 2
  • Мнения: X
Никой ли не знае нищо по въпроса? Не си ли спомняте някой да е писал във форума по такъв проблем?

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси, ти си първата с такъв проблем до колкото мога да кажа - напослудък последните месеци не съм в час с всички теми и диагнози
но мисля, че си първата - дори няма варикоцеле при малки деца
мисля си, че трябва да идете И НА съдов хирург - все пак това им е тясна специалност и там им е силата
плоскостъпието само по себе си не знам защо да е опасно за крака - дори болния, напрактика би трябвало до мине много време за да застраши самия крак и съдовете
до колкото знам при децата е характерно плоскостъпие в ранна възраст - до към 3-4г би трябвало до отшуми - възможно е да е все още бебешкото плоскостпие
много ходене бос и по пясък - помага изкл много за вдигане свода
къде е плоскостъпието - на преден или страничен свод?

иначе стягане ама с клин ми се вижда много - носят се специални чорапи да пристягат крака и то не лятно време когато вените се разширяват...а дори и тогава може
има поддържаща терапия за вените - разни билки и основно конски кестен в лекарствата....спорта съо регулира кръвоностната система, както и някои др лекарства, но трябва да идеш на съдов хирург - да направите и др ИЗСЛЕДВАНИЯ да не се окаже че има и другаде проблеми!
ортопеда ти е последна грижа след като установиш дали има и др вътрешни аномалии и най-най-важното може би - едно ЯМР да изкл възможни проблеми в мозъка - напр аневризъм или нещо др

не се плаши - моитепредложени са само на това което знам от обща култура и покрай някои лични проблеми с изброените проблеми /варикоцеле и аневризми/
иди на съдов хирург да уточните размера на проблема! задълително е за мен - да установиш точно какво ви е заболяването, и да можеш да откриеш в нета инфо - така описано е общо описание за мен /аномалия е реално почти всяко заболяване/
успех

# 4
  • Мнения: X
Ортопедът днеска откри разлика в дължината на двете крачета.
На съдов хирург ходихме - оттам тръгнахме -той каза  - нищо не може да се направи, следи се ежегодно. В момента търся втори. В резултат на повишеното кръвоснабдяване на едното краче, то расте по-бързо. Това се оперира. С каква точно успеваемост - не ми каза. Много е лошо, като няма с кой да обменя опит. Операция -към 12-13та година. В зависимост от темповете, с които се развива разликата между крачетата. На плоскостъпието не обърна внимание.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси, за вътрешните органи ти писах - за менможе би хирург по вътрешни органи ще ви консултира
писах ти в седмичната за д-р Бранков - в Клюкарника има тема за дете без дупе или как точно бе записано - там е писал
поне ще те насочи компетентно
съдов хирург мога като се върна в София да те свържа с вуйчо ми  - анестезиолог е - и той да ти каже какво мисли към кого да се насочите
не съм в софия иначе бих ти помогнала повече
успех и не ес отчайвай - уви явно не е нещо дето можеш спешно да помогнеш...като се върна ще се свържа с теб и ще видим ако не си намерила отговори - да търсим помощ от вуйчо ми

# 6
  • Мнения: X
Благодаря.  Hug
За д-р Бранков - ако за същия говорим - шефа на Пирогов - тук във форума има сайта на Пирогов, към който има форум, още отдавна попитах там, вчера ми е отговорил, че е извън неговата компетентност.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
kak ste?
mislja vi!

Общи условия

Активация на акаунт