Къде е проблемът и към какъв лекар...?

  • 1 520
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 077
Става въпрос за моя близка приятелка. От година-две има проблем със стомаха-според лекарите. Оплакванията й са типични-болки в стомаха при ядене на определни храни,гадене понякога.Но по-притеснителното е,че долу вдясно има силни болки-излиза й нещо като топче,подува се,боли я,понякога й изтръпва и десният крак Shocked Вчера е правила пълни изследвания-всичко е в норма,лекарите не предполагат апандисит.Но на мен на това ми прилича Rolling Eyes Ако знаете през колко лекари е минала-гинеколози,гастроентеролози,хирурзи...само й предписват някакви лекарства за колит,гастрит-Мезим Форте,Еспумизан и някакви такива...но нищо не й помага,а онова нещо продължава да си я боли и да се появява.Искам да ме посъветвате-сега към какъв лекар да се обърне? Мисля си че досега просто не е попаднала на правилния специалист...ако ми препоръчате съответния лекар в Пловдив,много ще съм ви благодарна.Благодаря предварително на всички!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да отиде на коремна ехография! На хирург(пак коремен) да я опипа и така.

Но за Пл, не знам къде  Confused

# 2
  • Мнения: 2 755
От това което разбрах, приятелката ти трябва да се консултира с гастроентеролог. Добре е за се направи ехография на коремните органи, а ако има и нужда скенер! Може и към коремен хирург да се обърне.

# 3
  • Мнения: 1 041
Ходила ли е на прегледи в бившата Окръжна болница? Аз съм много доволна от д-р Попов/завеждащ Третото ВО, 11-ти етаж/. Много добър специалист е/гастроентеролог/! Преди няколко години се оказа, че имам язва, хеликобактер пилори, увеличен черен дроб и др. ексти  и се лекувах при него. При хранене, особено вечер, получавах същите проблеми - болки в стомаха, гадене. Телефони за връзка с него има в приложението на в-к "Марица"/ приема в Поликлиниката на МВР и в Транспортна болница/.

# 4
  • Мнения: 9 077
Страшно много ви благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт