Ползвате ли овехтели дрехи за парцали?

  • 3 463
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 654
Преди да ги изхвърлите. Съседната тема за чорапите пробуди любопитството ми.

# 1
  • Мнения: 4 290
Ами ако не стават за нищо - да!

# 2
  • Мнения: 46 434
Не. Имам една дузина микрофибърни кърпи по левче, които "работят" вместо мен, ако ползвам парцал/дреха, вместо тях, значи да вложа много повече усилия  Stop

Но, които стават режа на ленти за кола маска  Laughing другото изхвърлям.

# 3
  • Мнения: 14 654
Спомням си, че в детските ми години миехме пода с хавлиена кърпа, а с парцали от потници и гащи бършехме мивката. Дори след изпиране стояха сивкави и като мръсни. "Вълшебният моп" и влажните кърпи изместиха тези приспособления. Баба ми и до днес си ползва парцалчета от стар пеньоар и твърди, че и вършат чудна работа.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Чудна работа ми вършат овехтелите тениски, пижами, потници и чаршафи на малкия. Не че  нямам и не ползвам микрофибърни кърпи, но те пък след всяка употреба се перат като за световно. Пазя старичките нещица в един кош и като трябва да бърша нещо изключително зацапано, като подложка на саксия, разлята мазнина, сок от горски плодове  #2gunfire ги използвам еднократно. Забърсвам, хвърлям.

# 5
  • Мнения: 580
Да, удобно и евтино .

# 6
  • Мнения: 72
Да, понякога еднократно Grinning

# 7
  • Мнения: 2 803
Да, удобно и евтино .
Peace Практично!

# 8
  • Мнения: 4 965
Не. Имам една дузина микрофибърни кърпи по левче, които "работят" вместо мен, ако ползвам парцал/дреха, вместо тях, значи да вложа много повече усилия  Stop
...

И аз така. А за прах имам от тези шарените четки, които го намагнетизират.
Единствено понякога (преди да ги изхвърля) ползвам стари боксерки на мъжа ми или ленти от 1 стар чаршаф, за да си бърша масата и столовете на балкона (прашат се много и въпросните микрофибърни кърпи стават буквално черни).

# 9
  • Мнения: 1 699
Цитат
Имам една дузина микрофибърни кърпи по левче, които "работят" вместо мен,
И аз много ги уважавам тези кърпи.
Преди години ползвахме отвреме навреме някоя стара дрешка но сега не.Сега овехтелите и не толкова дрехи ги оставям в торба до контейнера за да може някой да се възползва.Защото има такива дрехи които изобщо не са овехтели но няма да нося.Даже много често съм се чудила къде мога да ги дам. newsm78
Извинявам се малко се отдалечих от темата.
А тия шарените четки изовщо не ги харесвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Да. После ги хвърлям, защото парцали не пера.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 434
Да, бърша и хвърлям.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Понякога да ползвам, но предпочитам микрофибърните кърпи да си призная.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 434
То не , че и аз нямам всякакви кърпи и бърсалки, но например разлято олио, не мога да избърша с тях, защото се съсипват.А с парцала бърша и хвърлям.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт