В кой месец е задължителен прегледа на шийката на матката?

  • 2 371
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте! Току-що го чух и бързам да ви питам- в кой месец е задължителен прегледа на шийката на матката?Аз съм в 6 м. 24 г.с. Та се питах, при следващото ми посещение на ЖК да настоявам ли за този преглед или те сами ще ми го направят?Доколкото зная, трябва да се направи , за да се види, дали евентуално няма разкритие някакво. Cry По принцип зная, че 6 месец е много опасен, така ли е?Мен ме гонят някакви паранои, не знам защо...Благодаря ви предварително за отговорите момичета! Simple SmileЩе ги чакам с нетърпение! Wink

# 1
  • Мнения: 668
Докторът ти си знае работата.Не се шашкай толкова от всичко прочетено във интернет пространството.Леко бременеене и раждане ти желая preggo smile3541

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Към 22-24та седмица се прави, така че действай.  Wink И още нещо. Някой лекари гледат за разкритие,  а според мене по-важното е да измерят дължината на шийката с ехографски преглед, защото то вече ако има разкритие, почти нищо не може  да се направи.

# 3
  • Мнения: 6 711
Докторът ти си знае работата.Не се шашкай толкова от всичко прочетено във интернет пространството.Леко бременеене и раждане ти желая preggo smile3541

 Peace

# 4
  • Мнения: 85
Момичета много ви благодаря, защото с всеки изминал ден се шашкам все повече Grinning.)Не знаех, че този преглед се прави с ехограф, мерси Пуканка LaughingЗадължително ще си го поискам при следващото посещение на ЖК.Благодаря! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
Не знам да е задължителен. На мен не са ми правили  Peace

# 6
  • Мнения: 953
Това се вижда при ехографски преглед, не давай да те преглеждат и ръчкат с ръце да не предизвикат контракции и кървене.
Такива прегледи се правят към края на бременността, до тогава само ехограф.

# 7
  • Мнения: 143
 На ехографа не може да се установи какво точно е състоянието на шийката. Най- добре е с преглед. На мен лекаря ми каза, че дори да няма проблеми прави преглед в 16-20 г.с., след това 28 и после 32-34. Аз не бих дала на всеки да ме преглежда, лежала съм за задържане и съм отказвала на някоя по-груба когато са искали да ме прегледат.
 И мен ме е било страх, на при 3 различни съм ходила на частно и тримата са ми казвали, че специално за шиййката не може да се разчита само на ехографа.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На ехографа не може да се установи какво точно е състоянието на шийката. Най- добре е с преглед. На мен лекаря ми каза, че дори да няма проблеми прави преглед в 16-20 г.с., след това 28 и после 32-34. Аз не бих дала на всеки да ме преглежда, лежала съм за задържане и съм отказвала на някоя по-груба когато са искали да ме прегледат.
 И мен ме е било страх, на при 3 различни съм ходила на частно и тримата са ми казвали, че специално за шиййката не може да се разчита само на ехографа.

Е как да не може. Точно чрез ехографа се мери дължината й и се счита че ако е над 3 см. няма никакви рискове, нито нужда от серклажи. С вагинален преглед дължината не може да се измери. Имам филм с мой преглед качен в интернет. В прегледа е включено и такова замерване и се вижда ясно че МОЖЕ да бъде замерена.Имах и вагинален преглед за шийката, от друг лекар, но както казах, при него се гледа за разкритие, което вече е започнал проблем.

niel, ти всъщност защо искаш такъв преглед? Имала ли си проблеми с предишна бременност, аборти или скорошно раждане?

# 9
  • Мнения: 5 577
Това се вижда при ехографски преглед, не давай да те преглеждат и ръчкат с ръце да не предизвикат контракции и кървене.
Такива прегледи се правят към края на бременността, до тогава само ехограф.


Глупости, прегледа е съвсем обикновен, без инструменти , бърз и никакъв проблем не може да създаде. Изобщо не е ръчкане, т.к. не се вкарват ръце, а само 1 пръст и то съвсем леко.

18 седмица ми го правиха - и на жк, и на частно. Прегледа си е задължителен, при наблюдаване на бременност.
Трябва да ви кажа, че вземането на цитонамаската е по-хард.

# 10
  • Мнения: 191
На мен ми правиха такъв преглед само в началото и в края на бременността. През останалото време са ме гледали само с ехограф.

# 11
  • Мнения: 1 763
Вземаха ми микробиология, а това си е вид преглед, всеки месец. По принцип не е задължително, но аз настоявах, защото имах някакви бъбречни инфекции и ме беше страх да не засегнат шийката на матката и да доведат до преждевременно изтичане на околоплодните води. Преглед за разкритие ми правиха няколко дни преди термина. Този преглед е по-груб и неприятен, при мен доведе до падане на тапата и леко кървене.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 049
И на мен заедно с микробиологията опипва състоянието на шийката с пръст. Миналия път каза, че на следващия преглед ще го прави, а следващия преглед ще е др. седмица. Иначе вероятно мери дължината с ехографа, макар че не съм се интересувала от това.

# 13
  • Мнения: 85
Пуканка, Слава Богу Praynig не съм имала някакви проблеми до сега, но не бях чувала за този преглед, в ЖК не са ми казвали нищо за него и реших, че трябва да си питам сама.Имам чувството, че ако сама не си питаш, никой няма да ти обърне специално внимание Sad Все пак ходя на ЖК в "Шейново" и им се доверявам, но досега никой не ми е казвал за този преглед, а от отговорите виждам, че се прави и по-рано.Благодаря ви момичета! Grinning Със сигурност обаче няма да им дам да ме преглеждат, само с ехограф.Въпреки, че почти през 2 седмици ми взимат секрет за  микробиология, което си е доста гадно Cry, но с тези гъбички Sad За втори път ги лекувам Cry... Благодаря на всички, че ми дадохте яснота, нищо не знаех по въпроса Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Не знам да е задължителен. На мен не са ми правили  Peace

и при мен така....
а вагинален преглед не бих настоявала да ми правят, не бих и дала, освен ако няма сериозна причина за това....може и с 1 пръст да е, но да се окаже, че не е толкова безобидно....

Общи условия

Активация на акаунт