Кога децата ви...станаха хора?

  • 3 076
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
От известно време просто не мога да си позная детето.  Rolling Eyes
Превърна се в малко човече. Разговаряме като големи хора, ако й откажа нещо не започва да се тръшка, да плаче или да мрънка /е, понякога, но не много Wink/.
Разбираме се страхотно, прави ми някакви дребни услуги, казва 'моля, благодаря...". Не й трябва повече от 10 мин. да 'превключи' от забавно-лигавия ден с тати /разделени сме/ към нормалния с мен... Разказва ми разни случки, задава въпроси за моя ден. Гушкаме се и правим разни неща заедно повече от когато и да е преди /тя не ме искаше много-много в игрите си/.

Преди месец навърши 4. Това траен мир ли е или затишие пред буря?   newsm78

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 00:16 от Isa

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Надявам се да е траен мир!  Peace
Просто детето ти е пораснало и вече разбира кое е правилното поведение, как трябва да се държи и къде й "минават" номерцата.
Дано продължи така и занапред!   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Синът ми след 3-тата година, дотогава имахме проблеми при общуването с други деца, особено по-малки. Беше склонен към агресия. Във всяко друго отношение винаги си е бил "човек".  Дъщеря ми винаги е била много лесна за общуване  и "управляване".

# 3
  • Мнения: 3 367
Kъм 3 и половина.
Трая около година, много беше хубаво за всички.
В последните няколко месеца отново се в вмаймунила безобразно,има просветления,но не много. Моето търпение/толерантност обаче сега са много по-ограничени защото знам че може, ако иска ,и и се дразня истински (както бих на възрастен). Не е приятен период (съчетан с ученето на гърне на син ни Sick)

# 4
  • Мнения: 2 700
Честито!
Мирът е преходен, но все пак ще имаш време да поемеш глътка въздух. Спокойствието е до 6-7 годишна възраст, или по-точно до тръгването на училище, когато следва етапа "Аз съм голям/а и сам/а ще се оправям" Wink

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Моята се промени, навършвайки три години. Вече е малко човече, както ти казваш- говорим си, разбира без да се налага да повтарям по н пъти едно и също, не се тръшка като бясна... Всеки ден я гледам и си викам, че сякаш изведнъж порасна  Grinning

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Голямата ми дъщеря стана човек около третата си година. Продължи около година и половина - до момента, в който установи, че сестра и не е само забавление, а може да ходи и да и нарушава спокойствието. Все още е в бесен период, а вече е на 8. Не съм сигурна, че ще успокои топката, преди да навлезе в пубертета Tired
Малката е друг тип - тя е кротка, съзерцателна и мълчалива. Твърде мъдра за ненавършените си 5 години. Тя не е минавала през периоди на тръшкане, инатлък и бесове. Ще ми се да вярвам, че няма да минава, но едва ли ще имам това щастие.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда... значи е индивидуално  Thinking
Може да се поукроти, а може и да е само за малко. Ще му се радвам пък каквото такова.   Crossing Arms
Във всеки случай е прекрасно и ...на мен поне ми е тъжно - да гледам голямото си момиче.

Не съм сигурна, че ще успокои топката, преди да навлезе в пубертета Tired

Нали не очакваш, влизайки в пубертета да се укроти?  newsm78 Само питам, не ме бий  Mr. Green

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма да те бия, бе Joy
Просто се надявам на кратка почивка, преди да я емнат хормоните. Обаче не забелязвам такава тенденция, уви.

# 9
  • Мнения: 46 478
И аз се надявам да не е временно  Praynig

Започна леееекичко след 3-тия рожден ден, а след 3 и половина мога да кажа, че вече се усещаше осезаемо.

# 10
  • Мнения: 4 841
И аз се надявам да не е временно  Praynig

Започна леееекичко след 3-тия рожден ден, а след 3 и половина мога да кажа, че вече се усещаше осезаемо.

Същата работа  Peace

# 11
  • Мнения: 639
Въобще не съм и усетила такъв момент при Естел  Rolling Eyes,на 6 и 1/2,си е все същата откъм мрънкане и тръшкане  ConfusedСъс Станислава и Илиян въобще не съм имала периоди в които да се тръшкат.Особено Станислава ,още на 3г. си се държеше като голям човек .Така ,че може би е индивидуално.Голямата ми дъщеря на 7г.,имаше толкова много отговорности с които се справяше сама,че в момента си мисля че малката и на 15г. ще и бъде невъзможно да се справя с тях.Сънът ми също израсна много бързо и не си спомням моменти в които да е имал особени претенции или да е бил неразбрано дете.

# 12
  • Мнения: 1 134
Мария също се промени доста, около тази възраст. Съвсем спокойно мога да кажа, че се държи доста зряло и разбиращо. Естествено все още проявява типично детски инат и мрънкане. Но забелязвам, че по - скоро всичко, което казвам се използва срещу мен... Или пък вместо тръшкане, прилага невероятни тактики.  Последната реакция срещу моя забрана беше: "Ами, тогава аз пък няма да те поканя на рождения си ден!"  Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хехе, това за рождения ден е в подписа ми и напълно заставам зад думите на МамаЗет. Не съм засичала кога точно се е променила, но наистина може би към 3-те годинки се чувства разликата - смислени разговори, логически заключения, промяна в поведението и отношението към другите, създава си собствен свят и свое отношение към нашия свят, има трайни желания и понякога решения за изпълнението им /включая тръшкане и рев/...
И на мен ми е малко тъжно, обаче, знаейки, че онова дечко никога няма да се върне.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 014
 newsm78 Не мисля, че ще ме огрее това щастие скоро. Продължава да се инати и колкото повече пораства, толкова по-упорит и своенравен става.

Общи условия

Активация на акаунт