За веждите и окосмяването

  • 2 986
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Здравейте, подтикната от друга тема, искам да ви попитам мислите ли, че обемът, гъстотата и общият вид на веждите подсказват какво е окосмението по цялото тяло на човека? Перманентния грим не се брои.  Заболяванията също моля да не бъдат намесвани.
Простичко казано: познавате ли мъж с доста гъсти вежди вежди, който не е космат като цяло? А жена с буйна растителност, но с рехави гайтани?

П.П. Липсва ми поле за задаване на анкета, язък.

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 17:28 от Ева на сцена

# 1
  • Мнения: 4 120
Познавах момиче с много гъсти и красиви вежди, а с почти липсващо окосмение по тялото, и косата и бе рядка. Майка и е рускиня с липсващо окосмение и явно на нея го дължи, а веждите са от татко и,друго обяснение нямам.
 Но по- скоро мисля това е изключение.
Аз съм с буйна растителност отвсякъде Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 447
Така като прехвърлям познатите си, май теорията ти се потвърждава. Моите вежди пък са тънки и русоляви, останалото и то  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 386
Забравих да пиша за себе си - имам много тънки и рехави веждички. Но пък нямам почти никакъв косъм по тялото си, изключае гъстата коса. Та, да, теорията ми важи и за мен самата.

# 4
  • Мнения: 1 447
Имам приятелка която е с гъсти вежди,но по тялото почти няма косми.Косата и е нормална нито гъста,нито рядка.
Моите вежди не са гъсти,но пък имам повече косми от тези на моята приятелка.

# 5
  • Мнения: 2 448
Изобщо не е вярно.

Моя мъж никак не е с трета вежда, ама пък за косми по тялото много.

Аз самата не съм с рехави вежди - не са ми дебели, но са гъсти и добре оформени естествено, а окосмението ми е много слабо дори за жена, говоря за ръцете и краката, по интима и подмишниците ми е напълно нормално и въпреки годините наред скубане не е намаляло.

# 6
  • Мнения: X
Много често се случва комбинацията тънка коса на главата с добре окосмено тяло. Но като че ли веждите в повечето случаи са показателни за буйността на растителността на цялото тяло.

# 7
  • Мнения: 2 386
Да, косата не е изобщо показателна в това отношение.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Мъж ми според мен е с нормални вежди. Останалото окосмение по тялото обаче му е в повечко.

# 9
  • Мнения: 3 376
Моя мъж има въздебелички вежди и никакво окосмение почти по тялото.

Аз съм равномерна,поне доколкото помня какви бяха веждите ми преди да започна да ги скубя.Колкото там толкова и по тялото.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Моите вежди са гъсти, косата ми също. По тялото имам нормално окосмение според мен, кофтито е обаче че съм много бяла, а космите са тъмни, та пада здраво скубане  Mr. Green
Мъж ми има изписани вежди, по ръцете и краката няма много косми, обаче на гърдите  Mr. Green
Имам приятел с гъсти вежди и коса, както и рунтави косми по краката, а по ръцете и гърдите нъцки, няма никой  hahaha Та според мен е не толкова наследствено, колкото хормонално.

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
Космите по главата се влияят и контролират от женския  хормон естроген,а космите по тялото от мъжкия тестостерон.Ако на една жена и е в повече мъжкия,което по правило е "привилегия"на брюнетките,то тогава и окосмението и е в повече, но не непременно обаче.
Формата и гъстотата на веждите се наследяват от родител по генетичен път.
Мисля,че търсите под вола теле.Казвам го с най добри чувства Peace

# 12
  • Мнения: 2 386
Никакви телета не търсим, хортуваме си.. Grinning
Това с главата и тялото ми звучи още по-невероятно - ето, аз съм с почти никакво окосмение по цялото тяло, веждите ми и те са малки и тънички, а имам коса за двама. Това как се обяснява?
Освен това само рехавите вежди са рецисивен ген. http://pals.sri.com/tasks/9-12/Looking/directs.html

# 13
  • Smallville
  • Мнения: 994
Значи при теб,всички хормони са в норма.Наследила си хубава коса  и естрогенът се грижи тя да е в добра форма,защото той се отговаря за вторичните ти полови белези.А по тялото нямаш,защото тестостеронът ти е или малко или колкото трябва,за което ти завиждат вече немалко жени...Дай боже всекиму такова разпределение
п.п.Ева на сцена,не те познавам,но имам подозрения,че имаш и благ характер,което също е признак за ниски нива на мъжкия хормон,обикновено притежателките му са сприхави и имат проблеми с обуздаването на гнева си.Струва си да го прибавим към наблюдението за съотношението на зависимостите коса,вежди,окосмяване,характер,не мислиш ли?

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 19:29 от danibaby

# 14
  • Мнения: 277
Имам гъсти вежди с дебел косъм,та чак като ги скубя почват да ми сълят очите.Останалите косми по тялото ми са тънки(и козметички са ми го казвали),включително и по главата  Cry - има ли как да се коригира последното?

Общи условия

Активация на акаунт