Въпрос за ваксините в САЩ?????

  • 2 141
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте,
Тарся майки от САЩ , ако са от Чикаго о6те по добре.
Аз си имам едно месечно бебче Ния.
Сега идва ред на ваксините и не съм много сигурна как и кога да и ги бием. Иска ми се да е по българският стандарт, но се оказва 4е тука задължителните ваксини са пове4е.
Някой може ли да ми даде съвет относно ваксините?????
Моля.

# 1
  • Мнения: 1 777
Здравейте,
Тарся майки от САЩ , ако са от Чикаго о6те по добре.
Аз си имам едно месечно бебче Ния.
Сега идва ред на ваксините и не съм много сигурна как и кога да и ги бием. Иска ми се да е по българският стандарт, но се оказва 4е тука задължителните ваксини са пове4е.
Някой може ли да ми даде съвет относно ваксините?????
Моля.

Обади се на педиатъра и той най-добре ще ти отговори кога и какви васкини трябва да се сложат. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 091
Има значение къде ще живее детето. Ако ще живее в САЩ, защо трябва да бъде с българската схема? Моят съвет е да си следвате препоръките на педиатъра и да си слагате американските ваксини.

# 3
  • Мнения: 868
И аз не разбирам защо ви трябва българска схема. Тука има и доста свобода, поне където аз живея, за това кои ваксини са "задължителни" и кои "пропоръчани."  Единствено дискусия с добър педиатър може да ви помогне, особено ако имате някакви собствени виждания по въпроса. 

Между другото, в preschool-а на детето ми и в другите добри училища за 3-годишни които посетих искаха да им покажа картона с ваксините на детето за да го приемат.  Не си струва да рискувате и да не можете да запишете детето си в училището ви по избор заради нещо такова по-късно.  Това, което повечето хора не разбират е, че не само т.нар.  public schools, но и много частни училища изискват ваксините да са "up to date."

# 4
  • Мнения: 1 147
По принцип в голяма част ваксините тук са решение на родителите. Част от ваксините не са задължителни, или могат да бъдат отложени. Втори въпрос кому е нужно това и доколко е обосновано.
За мен основното е да правя информирани избори, чети и преценявай.

Момичетата са ти дали чудесни мнения/ съвети.

# 5
Благодаря ви за бързите отговори.
Моите притеснения са най-ве4е ваксината ММR.....нали има мнения на специалисти , 4е от нея децата се разболяват от аутизъм......
Ама има време докато стигнем до тая ваксина....до тогава май 6те се придържам към американските стандарти.....и 6те гледам да проу4а пове4е по въпроса.

Изглежда вие сте ги били по американските......и няма проблеми..Simple Smile

Мерси.

# 6
  • Мнения: 2 257
Била съм всички, без Ротавирус и грипна.

ММР ми донесе много страхове, но мина и замина. Има време до вашата. Не се тревожи и прави информирани решения, не се води задължително по мнението на педиатрите, някои от тях са доста настоятелни за ваксини, които не са задължителни.

# 7
  • Мнения: 868


Да, има голям дебат поне в Щатите дали тези ваксини, и специално MMR, са свързани с аутизм. Няма, обаче, консенсъс на тая тема и повечето изследвания, които правят тая връзка, са набедени като "flawed."  Повечето педиатри не вярват в това. А и аутизма е много комплексно състояние, с доста голям спектър, и никой не знае какво точно го предизвиква. Генетиката и средата са важни, но какво точно в средата не е ясно. Някои обвиняват меркурия във ваксините, не самите ваксини, но съвременните ваксини вече не съдържат толкова меркурии.

Наскоро имаше голяма статия за това в Time (преди около месец). Това е популярно, не научно списание, разбира се, но даваше представа за двете страни на спора. Bottom line: Няма доказана  корелация между ваксините и аутизм. 

# 8
  • Мнения: 1 199
Както д-р Сиърс казва, съществуват изследвания доказващи вреден ефект на ваксините, въпреки че както самият той отбелязва Американската академия по педиатрия отрича това. Ето какво пише той по въпроса за ваксините и аутизма:

 Is there a link between vaccines and autism?
Tuesday, October 9, 2007

Let me start off by saying up front that I'm not going to answer this question. And now I'm going to take 5 paragraphs to explain why.

Autism is the main worry that is on every parent's mind when it comes to deciding about vaccines. On one side we have 99% of the medical community and worldwide researchers reassuring us that vaccines have no link to autism. On the other side are tens of thousands of parents who have watched their children regress into autism between age 1 and 2. And these parents are becoming more and more vocal, like Jenny McCarthy.

What research are worried parents basing their beliefs on? Some research has shown that the measles virus in the MMR vaccine, which is given at age 1, may be one of the "triggers" that begins the cascade of intestinal inflammation that leads to brain inflammation and autism. In addition, environmental chemical exposures like pollution in air, food and water (and possibly the various chemicals in vaccines), as well as genetic susceptibilities and immune problems, may also play a role in autism.

The problem is, no mainstream researcher has yet to PROVE that vaccines are a contributor to autism. And because vaccines play an important role in preventing disease, we will need some pretty solid proof that vaccines contribute to autism before some will be taken off the market. Right now the Centers for Disease Control's official statement (paraphrased) is that autism is clearly on the rise, that there is not enough evidence to prove a link between autism and vaccines, and that further research is being done on the matter.

Honestly, I've read ALL the research, and both sides present good data and good arguments. I'm not sure who is right at this point. Until I see enough evidence that shows vaccines are linked to autism, I certainly am not going to tell anyone that vaccines contribute to autism. But at the same time I can't say for sure that vaccines absolutely do NOT play any role at all in contributing to autism.

So what should parents do in the meantime while this issue continues to be investigated? You have two choices. Either you continue vaccinating so your child has disease protection while this issue is studied, which will probably take at least a few years, OR you stop vaccinating (or be more choosy about vaccines) until further research gives us answers one way or the other. I can't tell you what to do because I don"t know. I encourage everyone to read all the research and educate themselves about vaccines and diseases and make their own decision.

Тук е написал доста по въпроса за ваксините:
http://www.askdrsears.com/thevaccinebook/
Той между другото не е против ваксините, но не премълчава и русковете от тях. За да се намалят рисковете предлага алтернативен ваксинационен календар, който заема доста по-голям времеви диапазон. Доколкото знам ако решиш да го използваш, най-пълна информация можеш да намериш в книгата на д-р Боб Сиърс, за която също можеш да прочетеш в горния сайт.



# 9
Това беше много из4ерпателен отговор.
Благодаря

# 10
  • Мнения: 2 253
На мен д-р Сиърс не ми казва нищо. Да ме прощавате. Има-няма. Ако няма връзка-добре. Но ако има?? Дори и да са разбрали, че има, как го виждате да обявят ей така?? Много забатачена ситуация, много....И друго, до сега не са ли ваксинирали децата (в САЩ) по тази схема??  Как изведнъж, от около година (поне за моите уши),  се коментира толкова усилено???

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 05:02 от ТинаХрис

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
На мен д-р Сиърс не ми казва нищо. Да ме прощавате. Има-няма. Ако няма връзка-добре. Но ако има?? Дори и да са разбрали, че има, как го виждате да обявят ей така?? Много забатачена ситуация, много....И друго, до сега не са ли ваксинирали децата (в САЩ) по тази схема??  Как изведнъж, от около година (поне за моите уши),  се коментира толкова усилено???

отдавна се коментира въпроса, доста повече от една година. просто напоследък сдс се реши най-после да вземе отношение, досега си траеха и натискаха родителите да ваксинират. и напоследък родителите на пострадали деца успяха да получат гласност, до скоро бяха като глас в пустиня.
моето мнение се покрива почти изцяло с това на доктора - не знам. чела съм много, съмнения имам и за двете тези, имам съмнения във ваксинирането не само по отношение на риска от аутизъм. ваксинирам само с ваксини, които ми искат от училищата и ги разтягам във времето колкото мога повече.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 16:00 от миз

# 12
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Информация много, но в крайна сметка всеки сам решава за детето си.
Аз отдавна се бях замислила за пропускане на някои от ваксините, но като нямаше съгласие в семейството, при поредното ходене на доктор омекнах и биха на малката ваксини, които в последствие се оказа, че са били бити. Познайте какви ужасии четох него ден за странични ефекти и то от медиц. сайтове. Побелях за една нощ.

# 13
  • Мнения: 2 253
Изразих се "не ми казва нищо", защото казва както всеки един човек, умуващ над дилемата. Всички знаем, че още нищо не е доказано. Съгласни сме, че може и да има, а може и да няма връзка.....За мен този, който ще каже нещо, е човекът, който в прав текст ще заяви едно от двете: има връзка-избягвайте това и това (но тогава какъв Батак ще настане, само се замислете.......), или НЕ, няма нищо общо, доказа се това и това...".  Разбирате ли ме?  Това е казване на нещо, другото е общи приказки....
   Каквото и да чета, каквото и да пиша, все тая. Ваксините, които са посочени като необходими за възрастта на която е синът ми, са направени....
  Аз подозирам, че се знае нещо по въпроса, което няма да е особено приятно за родители като мен, вече приключили с ваксините. Затуй, сега само говорят за това, изказвайки се като Сиърс. Пускат разни статии с опции : ето ви алтернативен вариант", "пропуснете тази", "разтегнете във времето"...и един ден "ние предупреждавахме за това...". Ще си измият ръцете с гнусни изказвания от рода на : "ние писахме, оставяхме възможността на родителите сами да решат...". Дано това си останат мои кухи умувания.......

# 14

Общи условия

Активация на акаунт