петна по лицето

  • 458
  • 2
  •   1
Отговори
здравейте,
Моят син е на почти две години, но още с първите  по-силно слънчеви лъчи и му излезе нещо на бузката, което когато сем навън повече от единч ас и епече слънце , се зачервява доста и е грапаво на пипане - нещо като ллишей.  Докторката предписа някакво мазило, но не знам дали ще е ефективно, а мисля да го водя на море това лято.. Имате ли проблеми със слънцето по време на разходките? или на някой да му се е случвало нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 2 807
Миналата година синът ми имаше по бузките същите грапави червени петънца, които описваш, въпреки че го мажех със слънцезащитен крем на Vichy фактор 60.
Останаха си така цялото лято  - в дните, които янмаше слънце, изчезваха, после пак се появяваха.
Педиатърката беше категорична, че е от слънцето - каза, че кожата му е по-чувствителна...

За тази година ни препоръча някакво ново слънцезащитно кремче - швейцарско е - Daylong.
Детското е с фактор 40, а това за по-чувствителна кожа(при деца и възрастни) е фактор 50.
 
Нали не го излагаш на слънце без шапка?  Wink

# 2
Благодаря за отговора.
Схте взема едно лосионче с голям защите фактор .. може да свърши работа,.. а по върпоса за шапката: не я  търпи хич:) иначе съм му купила 2-3 шапки .. не че има ефект

Общи условия

Активация на акаунт