Imam li pravo???

  • 2 610
  • 18
  •   1
Отговори
Zdraveite,
Bih iskala da spodelia ne6to s vas i da polu4a suveti-razdelih se s muja mi, bremenna v 4-ia mesec-ve4e sum po4ti v osmia. Pri4inata be6e maika mu, poneje toi e mamino sin4e - a tova ni e za treti put-posleden! niamame oficialen razvod, vse o6te, no i dotam 6te se stigne. izkarah ujasna bremennost-za6toto vsi4kite skandali i problemi biaha prez neia, a uj i dvamata iskahme dete. sega ve4e ne se 4uvame i vijdame izob6to. Tormozia se ot misulta dali kogato i ako se poiavi kato rodia da mu dam da vijda deteto,tui kato napravi vsi4ko vuzmojno da me susipe dokato biah bremenna.ne znam kak da postupia i imam li pravo da li6avam deteto ot nego. za men toi e edna nezarasla rana vse o6te, no puk ne iskam da prehvurliam tezi otno6enia kum malkoto 4ove4e. ot druga strana smiatam, 4e vuprosnia ba6ta / makar i da ne moga da go nareka taka / ne zaslujava da bude okolo detenceto, a i ne se interesuva dori kakvo stava s nas. Molia posuvetvaite me.

# 1
  • Мнения: 1 023
имаш на право на всичко, което сметнеш за добре.
 thumbsup

милк - и тя една "боркиня" за правота... оф амааааааа...

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Лично аз не бих му позволила да се доближава до детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
защо да нямаш право
Запознай го с детето когато сметнеш за добре. Ако бащата все пак поиска да го види  - защо пък не.
И аз сега съм пред една такава дилема, но проблема е с баща ми. не съм го виждала от 25г, не знае, че е дядо. Мислех да му се обадя по телефона, но май само снимки ще му пратя в писъмце. Подкрепата на мъж ми я имам за това начинание, но майка ми не знам как ще реагира.

Хм, ето това е проблема при някои деца на разведени родители.
Прихванах омразата на мама към баща ми. Не съм чувала нищо хубаво от нея, не го обичам, не го мразя, безразличен ми е, сякаш не е съществувал.

След развода най-верочтно ще определите дни за виждане. Старай се след като се роди детенце и докато расте да му говориш за баща му. Все пак то трябва да знае. Не зная дали можеш да спазиш неутралитет, да не говориш в крайности.
При мен не беше така ... е за 25г успях да го надживея

# 4
vsu6nost-az su6to mislia, 4e e deteto triabva da znae za ba6ta si, tova, 4e za e bokluk e triabvalo da go pomislia az navremeto.ne mi dava mira tova, 4e predi vreme-toi mi kaza, 4e 6tial da si poeme otgovornostta-interesno kak?!dori ne znae koga 6te rodia i vupreki men 6te go vijda, za da ne si mislia az, 4e moga da kontroliram ne6tata.o4evidno zakonno e adski trudno da mu otnema pravata, no puk i da se bie v gurdite, 4e nosi otgovornost, a vsu6nost prosto da se vla4i po niakolko 4asa i da mi kusa samo nervite, e ujasno! vsu6nost smiatam, 4e kakvoto i da re6i da napravi 6te e, za da me zaboli, a ne za6toto milee za deteto.
Malko dulgo stana, no prosto iskah da spodelia

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
всъщност и баща ми е бил "мамин син", но мама героиня - изтърпяла го цели 9г
Най-гадно при тези ситуации, че страдат децата.
Аз също до скоро обвинявах мама, че се е оженила за боклук.
Но проблемите на големите са си техни проблеми, важното е малкото съкровище да расте в здравословна среда - те не са виновни за нашите глупости.
Сега се успокой, забрави мъжа си, чакай си малкото злато - като го гушнеш поне за миг ще забравищ всичко лошо.
Успех, и скорошно раждане Simple Smile

# 6
  • Мнения: 419
След като родиш сама ще си отговориш най-адекватно на въпроса си.

# 7
  • Мнения: 264
не съм много сигурна, че мога да ти дам адекватен съвет, защото си мисля, че решението си е изцяло твое и съветите в случая са излишни. Е, поне при мен не помогнаха.
Аз живях с бащата на детето ми 5 години, а още когато бях в 3 месец бременна знаех, че нищо няма да излезе. Но въпреки всичките съвети които ми бяха дадени аз не послушах никого и останах с него. Издържах 5 години като през цялото време търпах какво ли не. Всички около мен ми казваха, че съм луда и какво ли не още. Аз знаех, че трябва да се откажа да се боря за нещо което не съществува, но все ми беше трудно да го направя, докато в един момент нямаше накъде повече и го направих. Той (бившият) навсякъде разправяше колко много обича детето си и как никога няма да спре да се грижи за семейството си  Joy . Е преди 2 месеца за последен път се обади и каза на малката че ще дойде да я види след 2 дни.
Така че не се притеснявай при теб поне е по-добрият вариант, поне малкият човек няма да страда, за "баща си" . А той сам ще спре да се интересува от детето, колкото по-малко го вижда толкова по-добре.
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 327
Ти право имаш, лошото е, че той е с повечето права...
Внимавай при развода... Тогава трябва да си уредите отношенията.
Иначе понякога по-добре с един родител... Няма да лишиш детето от кой знае какво, ако мъжът ти наистина не струва.

# 9
много Ви благодаря за мненията-става ми по-леко като ги чета. Да, жалкото е, че той е с повечето права. Искам само да ви кажа-благодаря ви, че ви има, наистина е по-лесно когато споделиш

# 10
  • Мнения: 1 366
Аз съм на мнение, че нямаш право!! Нямаш право да вмесваш детето във вашите отношения. Детето не е разменна монета или лице изпълняващо наказателни наредби. То има право на баща, такъв какъвто той (бащата) реши да бъде. Не наказвай детето заради своите"грешки" (ти си му избрала таткото все пак).
Аз когато предявявах претенции към бившия, че не се явява никакъв (2 години почти, а се разделихме когато детето беше на 9 години, т.е. достатъчно голям, за да осъзнава) баща му ми казваше да не им се бъркам в отношенията. Аз всъщност се опитвах да се "бъркам" в липсата им, но дълбоко в себе си осъзнавах, че  е прав. Не малко съзи съм изплакала заради това, че детето го боготвореше, че аз бях "подразбираща се от самосебе си", а "тати" беше на пиадестал.
Всички ми казваха да бъда търпелива, но аз не вярвах, че нещо ще се промени.
Днес сина ми е на 15.5 години и баща му е подложен на невероятни подигравки от страна на детето и е модел за "какъв не искам да бъда" за него. Но... сина ми стигна до това САМ. Това, разбира се, не пречи на връзката им да съществува, от което всъщност всички са доволни...

# 11
  • Мнения: X
Нямаш право! Както са ти писали вече, детето е отделна личност и един ден може да се обърне срещу теб, защото не си му дала право да бъде с баща си. Колкото и да е лош - той е бащата! Ако детето само прецени, че не го иска, нека не го вижда, но не е хубаво ти да го лишаваш от това право. Какво ще му кажеш, когато порастне и те попита за баща си? А какво ще му кажеш, ако те пита защо не му даваш да го вижда? Ами ако някой ден /не дай боже/ се случи нещо с теб? Не! Това е егоизъм!

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Ама всички сте много ербаб с отговорите си. Защо пък да няма право, особенно ако бащата не желае да знае за детето си. Да не мислите, че на нея ще и е много лесто да обясни на това дете, че баща му не се сеща за него. Или пък се сеща, само, за да прави мръсно на майката. Много по-добре е, то да получава цялата любов само от майка си, а не да се среща с човек, който ще е абсолютно чужд за него, въпреки, че му е баща.

# 13
  • Мнения: 1 327
за съжаление ми се струва, че щеш не щеш той ще има право да го вижда, тъй като имаш подписан брак с "осеменителя" и детето ще носи неговото име за бащино... иначе съм "за" сама да определиш дали детето да го вижда и да знае за него или не.
аз лично нямам намерение да позволявам на моя "сперматодарител" да вижда детето ми, независимо от чуждите мнения, защото дотук сама съм се оправяла, а и той не е проявил капка интерес към бебето - то после е лесно е да се тупаш в гърдите и да се правиш на велик...

# 14
  • Мнения: 1 425
...Защо пък да няма право, особенно ако бащата не желае да знае за детето си.
Ако бащата не се сеща - няма защо да се чуди дали да разрешава да се виждат. Ако бащата иска да го вижда - явно се "сеща"

Общи условия

Активация на акаунт