91 НЕГ или 73 СОУ

  • 122 004
  • 599
  •   1
Отговори
Здравейте,
Аз съм майка на кандидат гимназист с висок бал. Колебая се между 1-ва и 2-ра немски гимназии. Моля дайте съвет, коя да изберем.

# 1
  • Мнения: 1 210
73  Peace
По- гъвкави програми (може да избираш между засилено изучаване на : физика и математика ; и български и история), т.е, според възможностите на детето.
Немски език на "свирепо " ниво, подплътен с немска диплома.
Няма разделения на "лайстунги" и "шайсета"  Sick
Базата е в пъти по- добра.
Не на последно място- втори по успех на матурите  Peace
Успех и мъдро решение желая   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 222
91 НЕГ   Sunglasses
Njama da se razprostiram, zashtoto njamam kirilica v momenta...
73-to BESHE otlichen izbor po vremeto na Fandakova,  sega nivoto spada /javilite se na matura sa uchili po nejno vreme/
Dve deca na moi kolegi tarsjat nachin da se premestjat ot 73-to v 91-vo, za obratnoto njamam informacia, makar che deteto mi uchi tam.

Последна редакция: сб, 05 юли 2008, 17:53 от мързеланка

# 3
  • Мнения: 3 192
Извинявай, а с какъв бал е детето и какво е - момче или момиче?
Май клоня към мнението на didkapitka - 73-то

# 4
# 5
Грешка, бала му е 34.2

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
73-то  -  с най-добри резултати на матурите е.

# 7
Имате ли инфо за учителите по немски в НЕГ и 73-то?
Какво е нивото на вторите езици в двете у-ща?

# 8
  • Мнения: 78
Нивото на англ. език в 91 е много зле. Информацията ми е от познато дете в 10 клас.

# 9
73 получават при желание и сертификат за владеене на руски език-
B1 , B2,  C1лТова става в 11 клас и сертификатите са с международна валидност ТРКИ от МГУ.Дъщеря ми има такъв сертификат и благодарение на него си намери работа в Германия ,където учи.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 269
91 НЕГ - само там може да се получи немска диплома, другото се нарича сертификат за владеене на език!
Ако ви е важно да кандидатствате в Германия не от квотата на чужденци, а наравно с немците - лайстунг в 91 НЕГ!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 222
Нивото на англ. език в 91 е много зле. Информацията ми е от познато дете в 10 клас.
Много зле в сравнение с нивото на конкретен ученик или друга гимназия? Да, нивото на изучаване на АЕ не е както в АЕГ. Да, в класовете има деца, които въобще не са изучавали АЕ /има такива, повярвайте/ и такива, които се подготвят или са взели CAE. Естествено на вторите ще им е досадно и скучно! Практически е невъзможно обособяване на отделни паралелки според нивото на АЕ.
П.П. Нивото на математиката е много по-зле от СМГ, нивото на химия и биология е много по-зле от НПМГ /само дето ги учат на немски език/  #Crazy   

# 12
  • Мнения: 967
91 НЕГ - само там може да се получи немска диплома, другото се нарича сертификат за владеене на език!
Ако ви е важно да кандидатствате в Германия не от квотата на чужденци, а наравно с немците - лайстунг в 91 НЕГ!



В някой случаи е по-изгодно да се кандидатства от квота на чужденци (тайно предпочитат знаещи немски чужденци), отколкото да се състезаваш за местата на германците, те и без това не им стигат. В конкретната година на кандидатстване не е лошо да се провери каква е ситуацията. За специалности като медицина и право - със сигурност да си "чужденец" е по-делавера!

# 13
  • София
  • Мнения: 478
Oсвен това, нали в 91 лайстунг е само една паралелка или греша?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Oсвен това, нали в 91 лайстунг е само една паралелка или греша?
2 лайстунг, 3 шпрахдиплом и 2 обикновени, ако не се лъжа и ако няма промяна.

Общи условия

Активация на акаунт