Херпес на устата и кърмене

  • 4 990
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Момичета  помагайте, излезе ми херпес на устата и си мисля дали има вероятност според вас да заразя бебето с кърмата. Моля ако знае някой нещо по въпроса да сподели.
 

# 1
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Не целувай бебчо известно време докато мине "новата придобивка". Няма как да ти се повреди млекцето.   Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Не целувай бебчо известно време докато мине "новата придобивка". Няма как да ти се повреди млекцето.   Peace

 Peace

# 3
  • Мнения: 3 695
С кърмата - не, но не го целувай. И аз имах, много трудно ми беше без да я целувам.  Sad

# 4
  • Мнения: 7 723
Единствения начин да го заразиш
(освен като го целуваш, де)
е ако си цокаш ти от собствената си цицка
и после му я бутнеш в устата.
Не бой се. Няма страшно.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 713
Няма страшно да го заразиш, стига да не го целуваш.

# 6
  • Мнения: 405
Споко  Hug не се притеснявай, само не го целувай, както са ти казали и момичетата   Simple Smile

# 7
  • Мнения: 393
За кърменето не мога да кажа. Но след като родих незнам защо ми излизаха много често херпеси. Поне с 4-5 се сдобих. Първия още в родилното. С 30000 зора не целувах беба, но като минеха 2-3 дни я цунках с половин уста от другата страна  Embarassed Едва ли съм я предпазила от контакта всичките пъти, но нищо подобно не й се появи!!
Странно ми беше и на мен, защото вируса на херпеса е същия като на една от шарките. Изкаралите тази шарка имат в себе си вируса за винаги и при падане на имунитета, се появава херпес.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-само не го целувай

# 9
  • Мнения: 367
Слагай маска докато я кърмиш или като си в по-голяма близост до бебето,за да си по-спокойна.За млякото не се притеснявай,даже е хубаво,че получава атитела чрез него срещу херпеса.Мажи го с нещо по-бързо да завехне-ацикловир,зовиракс и др. Peace

# 10
  • Мнения: 780
Няма страшно.Не го целувай, докато не мине.Не пипай херпеса.Продават в аптеките един мехлем- Виру мерц, нещо такова беше.Херпеса минава много бързо.Ако решиш да го ползваш, консултирай се с лекар, заради кърменето.

# 11
  • Мнения: 393
.Мажи го с нещо по-бързо да завехне-ацикловир,зовиракс и др. Peace
Когато бях бременна и имах херпес, докитата ми казаха, че не е опасен за бебето, но мазаилата, които биха му повлияли, не са за препоръчване. Предполагам същото важи и за кърменето. Изчакай го да мине, няма да е толкова дълго!

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
кърми се бебчето и не се притеснявай  Hug

# 13
  • Мнения: 1 674
Не се притеснявай!На мен ми излиза херпес почти винаги преди цикъл.Още се кърмим/на бебка нищо и няма/Кърменето няма да навреди.

# 14
  • Мнения: 259
И аз като другите - не го целувай, докато не ти мине. Предполагам, че херпесът се е появил, поради занижен имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт