Как да разпределим нашето време

  • 1 689
  • 15
  •   1
Отговори
Мили майки,
имам син на 1 и 8 месеца. За съжаление го гледам от 2 месеца. Баща му беше в чужбина и не знаеше за съществуването на моя малък Божидар и трябваше да се оправяме с майка ми сами. Сега вече сме си тримата, но имам голям проблем  Embarassed Laughing
Бихте ли споделили с мен вашият опит как да разпределя времето си вкъщи. Става въпрос за всичко - готвене, чистене, извеждане на малкият ( някакъв режим, който да създам на това дете ).
Моля ви дайте някакъв съвет.

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 17:32 от BOBO+1

# 1
  • Мнения: 9 814
В нашата къща мъжка и женска работа няма.
Всеки върши всичко.
Времето на никого не стига.

Но, все пак не разбрах: детето е било на 1 г. и 6 м., когато ти си започнала да го гледаш?
Пишеш, че си с него от 2 месеца.

Всъщност, нещо нищо не ми е ясно.

# 2
  • into the blue
  • Мнения: 771
Имам малко бебе,всичко върша(става на въпрос за домакинска работа,включително и релакс с някое филмче),когато бебо спи,а иначе сме почти през цялото време навън!

# 3
  • Мнения: 3 804
едва ли някой ще ти даде готова програма-ти сама ще си прецениш как,при мен големите бяха студентски бебета та се налагаше да се оправям с къща,деца и у4ене и пак намирах време и за себе си Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз почти нищо не разбрах, освен, че не можеш да си разпределиш деня. Ти откога го гледаш това дете? Ако е от раждането му, значи до сега трябваше да си си разпределила времето.

# 5
Да, за съжаление го гледам от 2 месеца сама:)
Може би трябва малко време, за да си намеря моя начин:) Rolling Eyes
Но наистина понякога се изнервям повечко  Laughing

# 6
  • Мнения: 5 940
Сутрин, преди съпругът ми да тръгне на работа, двамата се справяме с готвенето за бебчо, чистенето, зареждането на пералнята. Времето, през което синът ми спи си го давам на себе си-ровя се във форума, чета книга и т.н.
През останалата част от деня сме навън с бебчо.

# 7
  • Мнения: 1 517
До колкото разбирам авторката до преди 2 м. е гледала детето заедно с майка си, която и е помагала. А сега е вече с таткото на детето и явно той не и помага и тя не може да се справи сама.
Ако предположението ми е вярно би трябвало да си поразпределите задълженията с татито. Казвам по-, защото много зависи от дневната заетост на бащатата, кога се прибира, какво работи...
Всичко е строго индивидуално и всеки сам за себе си намира начин.

Последните 2 месеца мъжа ми се е прибирал от дъжд на вятър, престоявал е у дома само за по няколко часа, колкото да хапне и да се наспи. И естествено всички дребни, изнервящи ежедневни нещица бяха на моята глава. От няколко дни (поради преместване на др. работа) си е в къщи...прай са на улав малко  Mr. Green , но общо взето ме сменя за много неща. Общо взето, когато си е в къщи гледа да свърши нещо, каквото и да е. Когато го няма аз вече свикнах бързо да се пренастройвам и да поемам 100% щафетата.

# 8
  • Мнения: X
Да ти кажа, от както имам две деца и си ги гледам сама по цял ден и намирам време за всичко, ми е много странно как човек не може да се оправи с едно дете. Ще си намериш начин, всеки си има негова рецепта, ти трябва да си намериш твоята.

# 9
Много благодаря за отговорите на всички майки  Laughing
Проблема е, че майка ми гледа детето 1 и 6 месеца, а за съжаление аз трябваше да работя в друг град. Гледах да се прибирам всяка седмица, но за съжаление не винаги ставаше  Sad
За това и не съм свикнала все още:)
В момента всеки ден ми е важен с бебчо, но сега създавам семейство и все още ми е трудно:)

# 10
  • Мнения: 4 578
а майка ти не му ли е създала режим, който да следваш?
аз мога да ти напиша моя незнам колко ще ти е от полза , защото всяко семейство си има различно домакинство , но съм разбрала че когато се спазва горе долу някаква програма  нещата вървят гладко детето знае кое след кое следва и всичко си идва на мястото и времето стига
при нас е така
мартин става около 8 - закусваме  , следва хигиенни навици (гърне  и т.н ), пране , чинии , прахосмукачка ,той помага  като се върти около мен , от 10 ч гледаме тв  ,към 11 излизаме пазарим и играем за малко в кварталната градинка  , взимаме детска кухня 
 и около 13 ч се прибираме  обядваме и следва почивка - сън до към 4.30 през тези часове се къпя , спя , гледам филм , седя тук
после следобедна закуска  и около 18 излизаме (вече и таткото се е включил )на разходка ако не сме на гости или няма у нас се прибираме към 20  , правя салата и аламинут
той вечеря към 21.30ч  и после тоалет около 22.30ч го слагам да спи , а аз към полунощ
и на другия ден всичко това отново
уикенда е различно , защото сме тримата но се спазват часовете за сън и храна на детето

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сега режима ни е много различен, защото е голяма и е на градина. Но като беше малка и аз си я гледах ставах рано за да приготвя обяда, да почистя и т.н. След като детето стане закуската е готова яде и излизахме навън около 10 часа. В 13 часа се прибирахме обядваше и я слагах да спи. През това време и аз си почивах или се занимавах с нещо за отмора. Ставаше към 17 часа ядеше плод и излизахме навън до към 20 часа. Вечеряше, поигравахме малко и я слагах да спи в 22 часа. След това си оставаше и малко време за мен да оправя къщата, да пусна пералня и миална и така се справях. Никога не са се застоявали баби у нас. Справях се сама.

# 12
Да предположим, че мъжът ти работи. Сутрин към 7 закуска за малкия. Към 8 (8:30) разходка в парка (или където и да е) с детегледачка - за да имаш време да си починеш, да готвиш, да переш, да чистиш, не всичко наведнъж, разбира се. Към 12:30 (когато вече са се върнали) обяд. Към 1 следобед обеден сън или пък остави детето да си играе с нещо (и ти си играй с него). Към 4 следобед още една разходка, този път с теб. към 7 вечерта (когато и мъжът ти се прибира) готвене на вечеря докато мъжът и детето си играят. В събота и неделя или когато е свободен - мъжът да готви/пере/чисти. Не се оставяй сама да вършиш домакинската работа, защото тръгнеш ли на работа, домакинството пак ще си остане твое "задължение". В момента в който се върнеш на работа, разпределете задълженията поравно и не поемай нито грам повече от него.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 848
Да предположим, че мъжът ти работи. Сутрин към 7 закуска за малкия. Към 8 (8:30) разходка в парка (или където и да е) с детегледачка - за да имаш време да си починеш, да готвиш,
newsm78Защо си мислите,че всички семейства могат да си позволят детегледачка...все едно е най-естественното нещо на света.Не се заяждам,просто ми е странно...
Според мен трябва да си изготвиш режим,поне аз така бих постъпила.Следвайки определен ритъм всеки ден ще си създадеш навици,ще успяваш да си разпределиш времето.Аз сама си гледам и двете деца през деня откакто са родени,баби виждат мнооого рядко,но никога не са гледани от тях.Всичко е въпрос на организация-мое мнение.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз сама си гледам децата-вече съм свикнала и си организирам времето много добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт