Кандида и кърмене

  • 2 532
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте, д-р Мазнейкова!
Имам проблем от доста време.Малко след, като ми спряха лохийте,получих странно течение.Много гъсто без мириз и с жълтеникав цвят.Без сърбеж. Когато направихме микробиология,стана ясно,че имам кандида.Но понеже съм кърмачка,медикаментите,които мога да взимам са доста ограничени(според моя лекар).Лекувам се вече 8 месеца.Последното което ми беше изписал беше Клотримазол-вагинални таблетки.Няколко дни всичко изглеждаше добре,и пак имам течение.Полови контакти с мъжа ми нямаме,защото страшно много ме боли.Знам,че детето е вече голямо и може да се отбие,но тя е още главно на кърма.Отказва адаптирано мляко и пюрета.Искам да попитам,може ли да се проведе адекватно лечение при условие,че кърмя? И заболяването опасно ли е за детето?След като правихме много опити за лечение,гинекологът ми каза "Отбивай! Тя е вече голяма за това!"Но аз ще съм Благодарна, да разбера Вашето мнение!
Благодаря!!!  bouquet

# 1
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 531
Само повдигам темата, тъй като е без отговор, а е "отплавала" назад.

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Само повдигам темата...
Ще съм Ви много благодарна,ако ми отговорите-Може ли да се лекува кандида,при условие,че кърмя? Или трябва да отбия детето,ако искам да се излекувам окончателно?

# 3
  • София
  • Мнения: 461
Четох,че при лечение на кандида, трябва да се спазва строга диета.Вярно ли е?
Моят доктор не е споменавал нищо за диета Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт