сраствания след секцио?

  • 3 895
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте мами, при първата си бременност родих със секцио /2004 год./ по медицински причини / беше седалишно/, сега съм бременна в деветият месец и лекарите искат да ме приемат в болницата за наблюдение докато ми дойде терминът и да преценят как да родя, защото аз нямам предпочитания.  От приятелки разбрах, че така се прави, защото след секцио се получават различни сраствания, питах лекарят дали това е така, но той не ми отговори на въпроса, замълча си и смени темата. Някоя от вас имала ли е подобен проблем и знаете ли дали е вярно това за срастванията, защото много ме плаши?

# 1
  • Мнения: 3 034
защо толкова те плаши? по принцип при всяка операция дадени организми образуват сраствания. това става ясно при следващо отваряне. ако не те отворят, няма и да разбереш дали си имала. в смисъл те не ти пречат на живота... по-трудно е почистването и зашиването при второ отваряне, но то е проблем и удължен процес за лекаря, теб съм сигурна че ще те почистят добре. какво има да се шашкаш така?  newsm78 избери добър оператор, то и без сраствания пак това е важното.

# 2
  • Мнения: 656
Аз съм с 2 операции,второто беше планово,постъпих в 8,00 ч сутринта и ми направиха операцията.Не съм стояла предварително в болницата.След операция е нормално да има сраствания малко или много.Доколкото знам те са проблем за оператора,може да се удължи малко времетраенето.
Не се притеснявай и успех.

# 3
  • Мнения: 128
Благодаря ви за отговорите. Това значи ли, че и сега ще родя секцио по медицински причини?

# 4
  • Мнения: 2 960
звучиш притеннено а не бива NaughtyКакто са ти писали другите момичета ,при всяка операция различните организми реагират различно и срастванията се виждат едва ако се оперира мястото.Няма място за паника!!!Избери си лекар на когото вярваш и очаквай бебчето да те зарадва при срещата ви !!!!


П.П Това дали пак ще си секцио -не е задължително ,но лекарят ще прецени.В повечето случаи ако първото е скоро ,пак така процедират ,ако е минало повечко време може да си родиш вагинално.Но пак това ще стане след преценка на доктора ти!!!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Довери се на лекарите-те ще преценят кое е най-добре за теб и бебето Hug

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Довери се на лекарите-те ще преценят кое е най-добре за теб и бебето Hug
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 801
Минали са четири години от предишното секцио, така че ако нямаш медицински показания за секцио, можеш спокойно да си родиш нормално. И за тези сраствания хич и не мисли. Успех  Hug

# 8
  • Мнения: 741
Колкото повече се движиш след операцията(макар и трудно),толкова е по-малка вероятността да се получат сраствания.Успех и леко раждане!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Благодаря ви за отговорите. Това значи ли, че и сега ще родя секцио по медицински причини?

БИ трябвало. По - безопасно е.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Възможно е да имаш сраствания, но не се притеснявай. Относно срастванията и вида на следващото раждане не знам дали има връзка. Това трябва докторът ти да каже.

Леко раждане! Hug

# 11
  • Мнения: 3 034
каква е според теб връзката между срастванията и вида на следващото раждане  Shocked струва ми се, че си си изградила някаква шокираща и невярна представа. срастванията не означават, че корема ти се е срастнал с някой друг орган, та да не можеш да си раждаш както искаш  Grinning не си създавай излишни драми, след толкова време можеш и вагинално да родиш. в крайна сметка преценявате ти и твоят лекар, но срастванията, ако изобщо ги има, нямат нищо общо в случая  Peace

# 12
  • Мнения: 1 512
Споко,не се шашкай толкова.Довери се на лекарите,те си знаят работата.И не слушай този и онзи - много глави,много мнения

# 13
  • Мнения: 872
Не е задължително след секцио второто раждане да е пак секцио., пък и при теб е минало достатъчно време.А дали ще има сраствания е индивидуално при всеки организъм.,както е индивидуално дали белегът ти ще избледнее след операцията.Срастванията не ти пречат на спонтанното раждане,могат малко да затруднят операторите при евентуално второ  секцио,но това не трябва да те тревожи. Леко раждане  Peace

# 14
  • Мнения: 3 069
При мен има сраствания в ляво.
Нека лекарите преценят как е добре за теб, но на твое място бих била по-спокойна ако е пак секцио.

Общи условия

Активация на акаунт