Гинекологичен проблем

  • 1 595
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Първо искам да ви благодаря за този подфорум и на докторката за това което ще прави да ни помага и съветва!
Сега към моят проблем...От средата на миналата година започнаха проблеми с цикълът ми.Юни месец пропусна дойде през юли слабо и кратко но имах 10 дни кафяво зацапване.Спря след Оргаметрил.Предписаха ми Утрогестан по схема от 16 до 25 ден.Първият месец всичко беше наред но следващия въпреки лекарството отново ми закъсня и не дойде и отново ми го предизвикаха.Ноември и декември пък ми идваше на 18 и 19 ден като първите 2-3 дни със зацапване и ме изпратиха за абразио от което излезе CIN 3 имам и малки миомни възли.На 30.01.08 конизация с хистология дисплазия 3 ст.На ендометриума умерена хиперплазия и полипоидни разраствания.До сега са минали 2 контролни прегледа с цитонамазка 2гр и колпоскоп-без атипични зони.Онколозите казват всичко е наред.Но цикълът ми идва на 29/30/32/41/27 дни а юни не дойде.Сега са ми дали Утрогестан 3х1 табл.за 5 дни.Моля ви кажете ми дали тези цикли имат нещо общо с дисплазията дали не показват че се развива нещо лошо като карцином?На какъв лекар да отида за да се разбере къде е проблема след като онколозите не виждат такъв и само казват че е хормонален?Какво да направя страх ме е вече да пия отново предписаният ми Дуфастон по схема за да не започнат отново кървенията и зацапванията.Аз съм на 37 години.
Съжалявам че стана доста дълго но се надявам да ме насочите и помогнете за което предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 324
Нередовната менструация няма връзка с дисплазията на шийката. Продължителността на менструалния цикъл може да варира между 21/37 дни. Необходимо е извършване на хормонални изследвания и консултация с гинеколог-ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт