Зацапване при имплантация ?!

  • 28 637
  • 15
  •   1
Отговори
Мили, момичета,
Моля за вашето мнение и съвет!
Преди около седмица, една сутрин при мен се появи едно светло розово зацапване, което в последствие премина в кафяво, доста оскъдно течение. Това продължи през целия ден и случилото се наистина ме озадачи,тъй като до началото на цикъла ми оставаха около близо две седмици и половина. Никога преди не ми се беше случвало такова нещо, нямах, а и сега нямам обичайните предменструални болки, така че си помислих за възможна имплантация на яйцеклетката.Не се сетих за нищо друго, с което да го обясня.
Днес реших да си направя тест, който за съжаление се оказа отрицателен и просто незнам какво да си мисля! Дали пък не е прекалено рано за тест, вие как смятате? При това положение трябва ли непременно да изчакам закъснението, преди отново да се тествам? Нямам признаци като болки в гърдите или корема. На лице е единствено постоянната ми отпадналост и загубата на апетита, но тях по - скоро ги отдавам на прекалената работа в последно време.
Вълнувам се и съм притеснена!
Искам да ви питам, дали знаете други причини, които биха могли да предизвикат това зацапване?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 436
Ако преди една седмица си имала зацапване, което е било две седмици преди цикъл, значи днеска ти е седмица преди цикъл, така че да, рано е за тест, и то доста  Simple Smile. На теория имплантацията е 7-10 дни след ову, 4-7 дни преди цикъл, така че твоето зацапване може да е овулационно, може да е от друго, но едва ли е имплантационно. Най-добре изчакай закъснение и тогава повтори теста  Grinning.

Виж и тази тема.

# 2
  • Мнения: 356
sesika ,понеже ми е малко трудно да се ориентирам ще те попитам.
На кой ден си направи тест?Разбирам,че не си дочакала закъснение на цикъла.Знам какво е и аз никога не чаках преди да направя тест.Отрицателния резултат не бива да те притеснява.Въпреки него може да има наличие на бременност,но да не може още да се улови ЧХГ в урината.Симптомите също не са ясен критерии според мен,защото за 6 години бебеправене преди всеки цикъл получавах същите симтпоми,които получих и преди бременността.Имаш ли представа кога ти е била овулацията,т.е.колко дни преди зацапването?
Много ще се радвам скоро да влезеш в редиците на бремелинките  bouquet  bouquet  bouquetМежду другото ако нямаш търпение тичай на кръвен тест.Той ще потвърди!

# 3
Благодаря за отговорите, момичета!
Мила, naiema, теста си направих седмица след зацапването, но колко дена след овуто - не мога да кажа с точност, тъй като не го следя, цикълът ми е страшно нередовен, така че за датите мога само приблизителни отговори да давам.
С помощта на календарче в един сайт успях да изчисля (ако съм го направила правилно де), че някъде около 20.06. ми е била овулацията. Зацапването получих на 26.06.
Juturna, благодаря за линка. Когато имам време ще потърся и други подобни теми за да се информирам малко повече!
То е ясно, че за сега само търпение трябва и да дочакам закъснението!
Лек ден и успех на всички в бебеправенето!   bouquet

# 4
Извинявам се, че съм пуснала поста си като нова тема! Сега намерих време и се поразрових по-подробно във форума и видях, че има и други подобни.
Лек и успешен ден на всички, и скоро да се отчетете с две чертички!   bouquet

# 5
  • Мнения: 598
hEY;MILICHKA, kak si! Sega ti poglednah temata.Ne sa stanali oshte moite bliznaci! Kak si ti,koga ne chakash! Stiskam ti palcheta i te celuvam silno!  bouquet

# 6
Днес сутринта направих тест и се оказа отрицателен!  Cry
Нищо не разбирам! Цикъл още нямам, а по - странното, което е, че липсват всякакви предменструални болки - нито в гърдите имам промяна както обикновенно, нито корем ме боли!  newsm78
На лекар нямам шанс скоро да отида, поради натоварената работа заради сезона!
Много ми е криво, за това и просто исках да го споделя някъде!
Благодаря ви, че ви има!   bouquet

# 7
  • Мнения: 113
Аз съм получавала такова зацапване  и съм очаквала да ми дойде,но не ми е идвало.Понеже  съм с много нередовен цикъл и ми се е получавало такова нещо 1-2 пъти,явно  е било нещо като цикъл,а не съм била и бременна.Като съм ходила на гинеколог мисля че и споменах и тогава тя ми предписа витамин Е да пия,за да ми стане редовен,обаче имаше ефект няколко месеца  newsm78
Та мисълта ми от всичко това беше,че може да ти се получи това зацапване и без да си бременна  Rolling Eyes

# 8
Благодаря за отговора, mactub. Това поне до някаква степен ме успокои. Бях започнала да се притеснявам за това зацапване да не е било в следствие на някоя киста или нещо друго. След деня, в който го получих, цяла нощ и цял един ден изкарах на легло от ужасни болки в корема. А няколко дни по-късно коремът ми се поду и го усещах като една огромна топка пълна с вода, която притисках със всяко ставане или сядане на стола. И така просто тези необичайни усещания ме накараха да се замисля първо за бременност,а в последствие и за някои евентуални проблеми, след като видях, че не се появиха обичайните предменструални симптоми!
Още веднъж благодаря за подкрепата, момичета!   bouquet

# 9
  • Мнения: 113
Все пак няма да е лошо да посетиш гинеколог ако ти закъснее доста,защото не при всички едни  и същи симптоми предвещават една и съща диагноза.Успех и после кажи какво е станало Peace

# 10
Момичета, моля ви помогнете със съвет!
След 4-5 дневно закъснение на цикълът, едва снощи ми дойде и съм силно притеснена!
За първи път при мен се появява такова течение - ярко червно, някак си по-воднисто - абе нещо като при порязване при рана, така го определям! Най-странното е, че липсва отделянето на обичайните съсиряци. Не мога да кажа, че течението ми е слабо, но и силно ще звучи преувеличено. Това е необичайно да се случва при мен и се плаша, тъй като тук, където се намирам в момента, няма специалист към когото да се обърна и ще ми отнеме няколко дена време, докато отида при такъв.
За това сега се обръщам към вас, в случай, че някоя е имала сходен на моя проблем и може да ме посъветва, дали се налага спешна лекарска намеса, изобщо поводи за притеснения имам ли? Коремът ми е подут и много слабо ме наболява, както си е по принцип преди менструация.
Страх ме е и не чувствам това за нормално! Наясно съм, че само след преглед от гинеколог ще получа точен отговор на всичките си питания, но все пак докато успея да отида при такъв, ще съм ви много благодарна ако ми помогнете с някакви напътствия!

# 11
  • Мнения: 348
Здравей   bouquet,
На мен ми се е случвало. Леко прокървяване в средата на цикъла, а след това много обилна менструация с ярка кръв. Случвало ми се е също след седмия ден вместо да спре, да започне наново. Тогава съм взимала мерки. В останалите случаи протича нормално. И точно - без болки в корема и гърдите. Може би е хормонално. Случва ми се като сменя климата. Дано всичко е ОК.

# 12
  • Holland
  • Мнения: 32
Здравейте момичета днес 10 ден от цикъла ми имам розово течение ( вече няколко пъти при избърсване след тоалет виждам розово течение) правих 2 теста за овулация - отрицателни са.
 За първи път ми се случва това. Много съм притеснена. Имам също и спазми и тежест в матката ( сякаш всеки момент ще ми дойде). Менструацията ми беше нормална - 5 дни кървене и 2 дни зацапване след това. Моля ви кажете какво може да е това . Записала съм за утре час при гинеколког. Но дотогава как ще изтрая не знам.
На 27 Окт. направих спонтанен аборт в 5та седмица бях. Оттогава мина един менструален цикъл. Този ми е вторият.

# 13
  • Мнения: 8
Здравейте момичета днес 10 ден от цикъла ми имам розово течение ( вече няколко пъти при избърсване след тоалет виждам розово течение) правих 2 теста за овулация - отрицателни са.
 За първи път ми се случва това. Много съм притеснена. Имам също и спазми и тежест в матката ( сякаш всеки момент ще ми дойде). Менструацията ми беше нормална - 5 дни кървене и 2 дни зацапване след това. Моля ви кажете какво може да е това . Записала съм за утре час при гинеколког. Но дотогава как ще изтрая не знам.
На 27 Окт. направих спонтанен аборт в 5та седмица бях. Оттогава мина един менструален цикъл. Този ми е вторият.

сестра ми след розово течение по средата на цикъла се оказа бременна
при мен седем дни след инсеминация имах два дни леко ръждиво зацапване, накрая ми падна малко топченце съсирек  Embarassed ако някой знае какво е да пише ще съм благодарна 

# 14
  • Мнения: 1
момичета..получих кафяво зацапване.. за около един ден.. малко преди да трябва да ми дойде...веднага помислих,че е вероятно да има бебе и направих кръвен тест...на следващия ден...да ама резултата бе6е 0,31mlU/ml...-otricatelen...лаборантката ми каза че е рано трябва да изчакам дни на закъснение..апаратите неможели да уловят толкова малка разлика...а аз навсякъде чета,че кръвния веднага отчита... незнам на какво да вярвам вече... явно това зацапване е от смяна на климата или е в резултат на нещо друго-за което не ми се мисли.... Cry  Cry  Cry

Общи условия

Активация на акаунт