кога се замества изцяло кърмата с пюрето на обед ?

  • 1 592
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
от кой месец ? спорихме с една мама , и тя ми вика вече можеш да и заместиш  обедното сучене с пюре !
Не е ли още рано , аз едва от 3 дни и давам по малко картоф с морков и правя в къщи ! Според мен е рано нали?
Вие кога заместихте храненето с мляко - с пюре ! И изобщо какви зеленччукови пюрета правите ? изтеглих рецептите ,
които са тук ,много са полезни ! но все пак питам Simple Smile
благодаря Ви !

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Захранването трае около 7-10 дни. Едва тогава може да се замени изцяло едно сучене с хранене.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Лично за мен май малко ви е рано за заместено хранене...до към 1 годинка бебо се запознава с нови вкусове и кърмата си е основното.  Захраних с готови зеленчукови и чак след това почнах да давам правени от мен. Домата и червената чушка вкарах към 9я месец иначе има доста рецепти и ти си ги намерила. Хранене заместих на 10 месеца и то бебка сама си го замести...до тогава ядеше по 120 130 гр. и изведнъж увеличи количеството храна и отказа да цока след това...та така отпадна обедното...Следобедното кърмене си го имахме до към 1,1 г, а сутрешното и вечерното още са си налице. Ако заместиш бързо хранения и кърмата ще ти намалее, бързо ще останете на 2 3 кърмения, а сте още малки за толкова малко кърмения. Спомням си, че аз като почнах да захранвам Кати/на 5,5 м/ имаше едно бебе дето омиташе по 190 гр пюре...и вече беше само на 2 млечни хранения АМ...та всяка мама си прави сама избора. Има много информация, а  избора е твой Peace

# 3
  • Мнения: 1 121
Заместих изцяло един месец след като започнах захранването. Според мене не е редно само няколко дни след като си въвела храна да заместиш с нея кърменето, просто бебешкото стомахче е още малко и крехко, та е по-разумно всичко да става постепенно Grinning

# 4
  • Мнения: 5 401
Захранването трае около 7-10 дни. Едва тогава може да се замени изцяло едно сучене с хранене.

Олелееее! Не така сега!  Shocked

"... С увеличаването на количеството храна се намаля количеството мляко, което вече се дава след поемане на твърдата храна. Количеството твърда храна се увеличава постепенно, докато едно кърмене се замени изцяло с друга храна. През първата година на детето се предлага само растителна храна. Ако е поело над 200 г твърда храна, детето няма нужда да суче, освен ако няма нужда от телесен контакт с вас..."

Източник: Здравословно захранване и хранене на бебето


"... Трябва ли да продължавам да давам кърма или адаптирано мляко?Да бебето се нуждае от кърма и/или адаптирано мляко поне до годинката. И двете предлагат витамини, желязо и белтъчини в лесно храносмилаема форма. Дори твърдите храни да заместят някои от храненията, те не могат да заменят всички хранителни вещества, които кърмата или адаптираното мляко предоставят през първата година..."

Източник: Въвеждане на твърди храни


Лично аз заместих първото хранене чак към годинка, а кърмата беше основния източник за изхранване на малкия бръм!

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
А защо не така? Не мога да разбера защо постоянно се дават съвети как детето да замести едно сучене с пюре например чак след годинка.
Какъв е проблемът това да стане по-рано? Та преди време, когато ние сме били бебета майките ни защо са ни захранвали по-рано?

# 6
  • Мнения: 422
да , и аз така мисля че ни е много рано !  Peace от готовите пюрета много й се повдига и ,за това ги приготвям сама.
благодаря на всички мами !  Hug

# 7
  • Мнения: 10 975
Все още не съм заменила обедното кърмене с пюре - първо суче, после яде, после пак суче, ако поиска.
Можеш да замениш кърмене изцяло с хранене и малко преди годинката, но нека да е поне след 10 месец.

Та преди време, когато ние сме били бебета майките ни защо са ни захранвали по-рано?

За да се върнат по-бързо на работа и да изпълняват петилетните и десетилетни социалистически планове. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 401
А защо не така? Не мога да разбера защо постоянно се дават съвети как детето да замести едно сучене с пюре например чак след годинка.
Какъв е проблемът това да стане по-рано? Та преди време, когато ние сме били бебета майките ни защо са ни захранвали по-рано?

1. Защото бебето има нужда от майчино мляко и от всичките й полезни качества, а прехраненото с пюре бебе, просто няма да пожелае кърма;
2. Защото заместването на хранене на такава ранна възраст може да създаде здравословни проблеми в бъдеще, особено ако не се внимава с какви храни се захранва;
3. Защото заместването на хранене на такава ранна възраст може да намали сериозно кърмата, тъй като не се стимулира производството й;
4. Защото, ако считаш че ще лишиш от нещо детето си когато не му даваш цял буркан с пюре, просто яж балансирано и всичко си попада в кърмата;
5. И накрая - защото на 1 г. бебето си е все същото бебе, каквото е било на 10 и на 11 месеца!

Ще се радвам, ако ми кажеш какви са доводите да се замести кърмене при бебе на 5-6 месеца и да поговорим!  Simple Smile В крайна сметка, решението си е твое!  Peace

По време на І или ІІ Световната война, когато мъжете са били на фронта, загивала са млади и не е имало кой да работи и да храни семейството, младата майка е започнала да захранва рано бебето си, за да може да се върне на работа и да остави бебето. За вредата от ранното захранване има достатъчно статии и теми, а за заместването на хранене.

И както Linofrina е писала, нашите майки са изпълнявали петилетки не в кърмене, а в завода! И затова сме чували, че мама е нямала кърма и че това е генетично..  Peace

# 9
  • Мнения: 8 242
Аз още не съм заместила кърмене  Mr. Green Ей на.
Суче преди закуска, след обяд, преди следобедна закуска и след вечеря.. + не знам колко през нощта и поне 2-3 пъти още между другото през деня.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 852
А задължително ли е първо да суче после да яде пюре?
Ако първо яде пюре колко горе-долу трябва да дам (като грамаж) за да иска да суче? Simple Smile

Сорри за тъпите въпроси  Blush

Чувала съм, че който ползва АМ слагат в пюрето по 2 лъжички. Така става млечно.
Но все си мисля, че захранването при кърмачките е по-трудно - хем да опита нов вкус, хем да иска да суче, хем да свиква с лъжица, хем пък да не намалява кърмата ...  Thinking

# 11
  • Мнения: 8 242
А задължително ли е първо да суче после да яде пюре?
Ако първо яде пюре колко горе-долу трябва да дам (като грамаж) за да иска да суче? Simple Smile

Сорри за тъпите въпроси  Blush

Чувала съм, че който ползва АМ слагат в пюрето по 2 лъжички. Така става млечно.
Но все си мисля, че захранването при кърмачките е по-трудно - хем да опита нов вкус, хем да иска да суче, хем да свиква с лъжица, хем пък да не намалява кърмата ...  Thinking

Много си зависи от детето. Може да хапне 2 лъжички и да не иска да суче после.. а може да изяде цяло пюре и пак да се насмуче след това  Crazy
Ако даваш първо пюре, вероятността да се замести кърмене и да се отбие е по-голяма, отколкото ако първо кърмиш. Но пак всичко е индивидуално. Няма задължителни неща  Wink
Не е по-трудно, ама изобщо с кърменето..
Аз правех така - просто имах определен час за даване на твърда храна.. А сукането си му беше когато си иска - преди, след.. Както дойде. Той много бързо свикна с режима и започна сам да си търси по часовете манджа  Crazy Винаги съм давала да яде колкото иска и да суче колкото иска. Грамажи не съм следяла изобщо.

# 12
  • Мнения: 5 401
Ханна, не че е задължително, а е препоръчително, защото има вероятност бебето да се нахрани с пюре и да откаже да суче.  Peace

Моят бръм пък понеже не ядеше кой знае колко твърда храна, му предлагах първо манджата, а след това цицата. Никога не ми отказваше да суче, а изяждаше най-много 70 г пюре..

Води се по бебето, пробвай и двата варианта и ще намериш кой е подходящия за вас начин!  Wink

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 852
Благодаря за отговорите!  Hug
Мисля, че в началото е добре първо да е пюрето - все пак да е гладно детето за да иска да опитва,  ама и не супер изнервено от глад  Crazy
Моята щерка суче огромни количества  Shocked Като я махна от гърдата има такъв замаян поглед и така издути бузи, че просто не си представям как в това състояние ще яде с лъжица #Crazy

Ще я видим Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 401
Ха ха хахахах... по принцип можеш да правиш пауза от 30-40 мин. между кърменето и предлагането на твърда храна.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт