Кожата на лицето след слънчево изгаряне

  • 16 729
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
След разходка в планината /намазана с крем 30 фактор!/ кожата на лицето ми изгоря доста. На третия ден , който е днес,  вече започна и да се бели и на пипане е като хатрия, въпреки, че се старая да я мажа с доста крем. Раменете ми също много изхоряха, но още не са започнали да се белят.
Освен крема, който обичайно ползвам сега слагам и крем за след изгаряне на слънце/на някаква полска или унгарска фирма...не е при мен сега/, но имам нужда и от още нещо като си гледам кожата......
Някакви идеи?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 391
Аз ползвам Пентанол.

# 2
  • Мнения: 957
С какво ли не се мазах и аз след като изгорях... някъде около 6 мазила изпробвах..но вчера вечерта благодарение на Иcайкова се информирах за термалната вода...и днес си закупих и направо се родих Simple Smile

# 3
  • Мнения: 581
Може ли малко повече информация за термалната вода - с какво действие е, как се прилага?
Пантенол вече няма смисъл да ползвам, защото ползвах друг крем за след изгаряне - Lirene. Вече болката от изгарянето премина, но искам да похраня и възстановя кожата с нещо Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 957
Аз си взех на Авен...но  прочетох от google разни неща...за зачервена коя, обриви ...за разни такива ситуации..водица е ..от специално място със специални соли и йони..или нещо такова..не помня
...но е някак чудодейно..

# 5
  • Мнения: 42
За водата на Авен и аз знам, че е много добра за изтаряне. Изгорях преди няколко дни и почна да ми се бели кожата на лицето. Много исках да отида на козметик утре, но ще се въздаржа. Притеснявам се че още повече ще почне да ми се бели лицето.

# 6
  • Мнения: 30
Скоро и на мен ми беше изгоряло лицето, само че беше сравнително леко. Мина ми за 2-3 дни и не съм се белила. Като видях, че съм изгоряла веднага се намазах с няколко парченца краставица, после още няколко пъти се мазах. Не знам при теб дали ще помогне, след като си доста изгоряла, но мисля, че поне няма да навреди.

# 7
  • Мнения: 6 003
Скоро и на мен ми беше изгоряло лицето, само че беше сравнително леко. Мина ми за 2-3 дни и не съм се белила.
И на мен ми беше изгоряло лицето, но се мазах сутрин и вечер с крем на Нивеа и ми мина. Хубаво, че не съм се белила. Не ме и болеше...и по-ХУБАВО.. Tired

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Преди години имах страхотно изгаряне пак така от планина, но с тази разлика, че с нищо не се мазах  ooooh! Бях червена като домат( а съм много светла и бяла),  майка ми се разплака като ме видя - обезобразена. Отидох на дерматолог и ми биха инжекции. С какво бяха не знам, но след часове кожата ми се поуспокои, а след седмици ми изби най-големият херпес на света. Реакция на кожата от изгарянето.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 707
На мен също ми казаха за водата на Авен  Peace

# 10
  • Мнения: 251
Гел с Aloe Vera. Точно за след изгаряния е.

# 11
  • Мнения: 3 641
Ако е те по-боли и е силно изгорял олицето ти препоръчвам Витамерфен Peace

# 12
  • Мнения: 3 695
Аз ползвам Пентанол.
и аз и съм много доволна  Peace

# 13
  • Мнения: 5
Аз мога да препоръчам Алое Вера спрей за незабавно действие на LR Healt&Beauti Sistem.Съдържа 83% Алое Вера+12 билкови екстракта.Веднага успокоява изгорялата кожа и предотвратява болката.Ако те интересува,мога да дам повече информация

# 14
  • Мнения: 372
Дефламол, Витамерфен, кремче Здраве Simple Smile Или се намажи няколко пъти с кисело мляко (докато позасъхне малко) - много успокоява  Peace
Скоро и аз си взех термалната вода на Авен - много е приятна Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт