Афти по езика

  • 23 252
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Моля ако някой знае ефикасно средство за лечение на афти да ми пише.Малкия ми син от неделя плаче,не иска да се храни.Той е често боледуващ,алергичен е.Чести кашлици бронхити ,хреми ,а сега и това.Казва ,че го боли гърлото и добре ,че педиатъра не пусна този път антибиотик.Чак вчера забелязахме червени точици от страни на езика.Доктора препоръча само Тантум верде и мазане с Нистатин +Глицерин.Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Виж темата ми

Не е задължително и при вас така да се влошат нещата, разбира се.
Стискам палци да се оправи бързо детето!

# 2
  • Мнения: 2 082
с това  http://www.aloclair.com/,анестезин,ваготил или гранулин-тушират се афтите.ако много боли,давам нурофен за болката за да може евентуално да хапне...

# 3
  • Мнения: 162
Благодаря ,ви.Нати ,изчетох темата .Извинете ме не бях прегледала предварително.Към ваготила съм резервирана ,защото ме е страх да не изгоря и здравата лигавица ,но веднага ще взема Дактарин и започваме да убиваме гадовете #2gunfireхубавото е ,че няма температура и днес хапна малко.

# 4
  • Мнения: 2 082
това са цитати на д-р Бърди
Цитат
[Не се дава Дактарин в случая-той е за гъбичкови инфекции. Афтите не са гъбичкови инфекции/quote]
Цитат
Афтите са продукт на вирусни инфекции. Обикновено, но не винаги.
Нужно е добро локално обезболяващо. Дактарин НЕ Е такова! и не е подходящо.
Афтите обикновено минават за 4-5 дена.

# 5
  • Мнения: 1 305
Не знам дали ще съм ти полезна, но ще споделя, че последния път когато тръгнаха да ми излизат афти, това съвпадна с гаден гърлобол - съответно смуках яко ефизол. Е , афтата изчезна без да разбера кога! По принцип като ми излезне афта е много упорита и ме мъчи по няколко дни.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
това са цитати на д-р Бърди
[Не се дава Дактарин в случая-той е за гъбичкови инфекции. Афтите не са гъбичкови инфекции/]
Афтите са продукт на вирусни инфекции. Обикновено, но не винаги.
Нужно е добро локално обезболяващо. Дактарин НЕ Е такова! и не е подходящо.
Афтите обикновено минават за 4-5 дена.


Аз лично не бих се доверила на мнение на д-р Бърди  Naughty

za_tan4e, още веднъж пожелавам бързо оздравяване на детенцето ти!

# 7
  • Мнения: 162
Dame,лошето е ,че той е малък и не може да смуче таблетки-или ги гълта или ги дъвче.
Нати,благодаря за пожеланието.Упорито третирам афтите,но снощи забелязах една нова в основата на долната устна-пак не хапна нищо отказа дори плодово мляко със сламка.Пийна малко вода и заспа.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,благодаря за пожеланието.Упорито третирам афтите,но снощи забелязах една нова в основата на долната устна-пак не хапна нищо отказа дори плодово мляко със сламка.Пийна малко вода и заспа.

На Калина й излизаха в продължение на няколко дни, докато станаха почти 30  Rolling Eyes Имаше и по небцето, небните дъги и гърлото. Но тя имаше и много висока температура.
Нормално е да не иска да яде, не се тревожи. Тя не беше яла нищо в продължение на цяла седмица. Нищичко, освен вода.

# 9
  • Мнения: 2 082
добре,няма да се доверяваме на бърди,а на тези http://pramed.com/afti.htm  Wink

# 10
  • Мнения: 114
ваготил(vagothyl) с 2 намазвания минава ,но трябва да се слага само върху афтата, аз го нанасях с клечка за уши

# 11
  • Мнения: 10 512
Дактарин и Нистатин наистина не се дават - те са за гъбички, афтите се причиняват от бактерии.

# 12
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Ваготил PeaceТова е спасението от тези гадории.

Общи условия

Активация на акаунт