Смъкната матка

  • 3 562
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Здравейте д-р Мазнейкова!
След като родих изпитвам доста неприятно усещане в влагалището - придърпване и болка при навеждане и вдигане на тежко Confused
Постоянно съм с ежедневни превръзки защото при всяко вдигане на нещо по тежичко се изпускам по малко.
Ходих на гинеколог той ми постави диагноза - смъкната предна стена на влагалище. Бебето е на 10 месеца , и гинеколога каза да изчакаме 6месеца докато напълно се възтановя от раждането , като през това време всеки ден правя коремни преси.
За изпускането ми изписа Дриптан , но няма кои знае какъв ефект освен че затруднява ходенето по малка нужда
Да се обърна ли към друг специалист , да чакам ли за операция , биха ли помигнали коремните преси?
Благодаря ви , предварително  bouquet

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 15:51 от Дандулина

# 1
  • Мнения: 324
При изразен десцензус (смъкване) на предна влагалищна стена със смущения в уринирането обикновено изчакваме поне 6 месеца след раждане и при липса на подобрение се препоръчва оперативно лечение. Възможно е и консервативно третиране на проблема, което в млада възраст не се обсъжда -носене на влагалищни гривни и др. Коремните преси не биха дали достатъчен резултат във вашия случай. Има друг тип упражнения - на Кегел, за подсилване на тазовото дъно, които имат добър ефект при леко изразен десцензус. Състоят се в многократно свиване на мускулите на тазовото дъно (по 100 пъти дневно). За да разберете кои мускули точно да свиване направете опит по време на уриниране да спрете уринирането, след което правете същото докато си почивате,  гледате телевизия

# 2
  • Мнения: 493
Благодаря ви много   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт