кучешка тения

  • 2 327
  • 6
  •   1
Отговори
Някой да е изследвал детенце за кучешка тения? Умирам от ужас, като си помисля, че май ще трябва да го направя. Пясъчниците в "Люлин", където играем, са пълни с кучешки изпражнения и педиатърът ме посъветва да направим серумно изследване. А детенцето ми е на 2 и половина и просто не си го представям.

# 1
  • Мнения: 1 512
Ами няма нищо страшно.Взема се венозна кръв и се изследва.По страшно е резултата от изследването.

# 2
Да, разбира се, на мен това ми е кошмарът. Но понеже последния път, като й вземаха кръв от пръста, без малко не се задуши от плач, а и сега в лабораторията към Паразитологията отказаха да вземат кръв на толкова малко дете, и това ми се пробави към тревогите.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Само заради играта в пясъчниците ли ви насочиха към изследвания или детенце има и други оплаквания Rolling Eyes?

В противен случай трябва абсолютно всички да правим такива изследвания, бездомни кучета има навсякъде, но всъщност преносители са мухите.

Баща ми в детството си никога не са имали куче, и бездомни кучета не е имало тогава, а има 4 операции на чернодробен ехинокок.
Личната хигиена е най-важното предпазно средство Peace.

# 4
Случи се да налапа едно кучешко .... А има и екзема, която обаче дано да е алергична. Всъщност, доколкото знам, появят ли се симптоми, е вече късно. Предложиха ми да я изследвам по-скоро "за успокоение". Но отсега живея в някакъв кошмар. Благодаря че ми писахте.

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Всичко ще е наред, успокой се.
Доколкото си спомням, баща ми не е имал кожни пряви, така че по-скоро екземата няма връзка.
Пиши като се разбере, но съм убедена, че всичко ще е ок Peace!

# 6
  • България
  • Мнения: 106
Здравейте, и ние сме със същия проблем,вчера на пясъчника за секунда налапа нещо ,което като го изкарах ми заприлича на кучешко лайно.
Следобед ще я водя на доктор,но се притеснявам ,че не винаги при кръвни изследвания излиза заразата,доколкото разбрах се прави и ренгенова снимка,ако някой е по запознат какви изследвания са необходими нека каже.
Много съм притеснена,майка ми е оперирана от ехиникок на черния дроб и знам какък ужас е.
Лошото е ,че признаците на болеста се проявяват много късно.

Общи условия

Активация на акаунт