Отговори
  • Мнения: 106
Току що отказах среща на 40 дневното ми бебе с вуйчото, лелята на мъжа ми, братовчед ми със снахата и трите им деца, а същи и свекъра , свекървата и някакви нейни приятелки, всичките вкупом... Дали ме гони постродилна параноя или все пак бебенцето ми е твърде малко за подобен род срещи? Освен това вчера съседката ме предупреди, че върлува летен вирус, който се усложнява до менингит и съм малко наплашена за бебе. Кажете ми как е при вас.

# 1
  • Мнения: 46 489
Не съм толкова вярваща, за да спазвам 40-те дена, посрещахме гости веднага след изписването, навън също си излизахме.

# 2
  • Мнения: 9 814
Далечните роднини и приятели именно, защото са далечни видяха бебето по различно време.
Не съм спазвала разни традиции до 40-ия ден да не извеждам бебето навън. От 6-ия ден е била на разходка.
Никой от съседите не е надничал в количката, всички ми честитяха без да се натягат да гледат бебето. Дори се ядосвах, защо никой не проявява интерес. Mr. Green

А ти погача на бебето няма ли да правиш и от какво го пазиш всъщност, навън не го ли водиш и баба му и дядо му ли нямат право да го видят?!

# 3
  • Мнения: 2 663
Който, когато срещнах тогава видя и двете ми деца. Дъщеря ми излезе на разходка на 5 дни и я видяха много хора!Сина ми не помня на колко дни беше, но май на около 10-15

# 4
  • plovdiv
  • Мнения: 122
да, и ние така- не сме спазвали такива 40 дни , ала бала. Излезнахме на разходки  (кратки разбира се) още в първите по-хладни сутрини, за ужас на свекърва ми. И приятели идваха да виждат и двете ни деца кой когато пожелаеше. На нас ни беше приятно, това означава , че и те се радват заедно с нас. Grinning

# 5
  • Мнения: 780
Всеки, който е здрав беше добре дошъл.Мнооооого близък роднина дойде на втората седмица кашлящ/беше и в болнични/.Това ме издразни.Много възпитано му казах да не пипа бебето.По-далечните, ни посетиха след около месец.Разходките отложихме за в по-хубаво време/дъщеря ми беше зимно бебе/.

# 6
  • Попово
  • Мнения: 687
Не съм толкова вярваща, за да спазвам 40-те дена, посрещахме гости веднага след изписването, навън също си излизахме.
и ние така  Peace

# 7
  • Мнения: 4 335
Ами,4е те дале4ните роднини още не са го виждали WinkМного хора го видяха преди 40ят ден,но близки Peace

# 8
  • Мнения: 919
Не съм толкова вярваща, за да спазвам 40-те дена, посрещахме гости веднага след изписването, навън също си излизахме.

И ние така Peace

# 9
  • Мнения: 1 512
Ами още в деня когато се роди я видяха моите приятелки, а когато ни изписаха и роднини. Първата седмица нашят дом беше нещо като галерия, постоянно идваше някои.Не виждам защо трябва да се чака до 40 дни.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Аз мисля , че не е до 40 -те дни . По-скоро да се изтърсят 15-тина човека накуп при малко бебе не е много удачно. Иначе и ние от 5-тия ден приемахме гости , но най-много по 2-3 наведнъж.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Част от приятелите видяха бебо още в родилния дом - на 1вия и на 2рия ден от живота му... Някои пък още не са го виждали... Но не съм правила големи купони. Не ми е било до това. И до сега също.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Първото голямо събиране беше на 13-ия му ден, преди това идваха по двама-трима най - много. Така или иначе той само спеше и съответно му се любуваха за кратко до креватчето му и никой не е изявявал желание да го гушка. Не виждам проблем в това, бебето го извеждах навън от 11-ия му ден и всеки, който искаше можеше да го види.
Единственото, от което съм го пазила много ревностно като малък беше от деца, ходещи на детска градина през грипните месеци.
Щом ти е неприятно да правиш сбирки, сложи някакъв ред и ги кани по малко хора наведнъж. Винаги можеш да кажеш, че педиатърката така е препоръчала заради летния грип, обикновено никой не оспорва такива съвети. Аз винаги и досега, ако ще го водя на гости или ще идват вкъщи питам дали са здрави.

# 13
  • Мнения: 4 784
Не съм го крила от никой, никога. Не съм спазвала никакви дни - нито 20, нито 40. Всеки, който ми се обадеше да ми честити, биваше поканен на гости. Много близки и приятели дойдоха, навън също излизахме.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 745
20 дена след като се роди Дияна приехме гости, едни приятели.
Един приятел видя Алекс на изписването. След това пък дойдоха кумовете у дома. Общо взето вратата ни е отворена.
Един приятел дойде, вкарах го при Алекс и той "аууу, за 1ви път виждам толкова малко бебе". Започнах да го извеждам на възраст от 2 седмици. От тогава много приятели са го видели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт