от кога с лъжичка

  • 564
  • 6
  •   1
Отговори
здравейте и от нас,
искам да Ви попитам от кога Вашите слънчица започнаха на папат/ядат самички, тоест с лъжичка?
ние сме на 13м. и се искаме и да видим лъжицата, само ме замеря с нея или си играе. иначе се храни самичък с пръсти, няма проблеми-бисквитки, парченца плод или зеленчук или иска да бърка в купичката с кашата с ръчичка и после си ближе пръстите, но да се храни самичък с лъжичка не иска. Confused
е, не живеем в джунглата, трябва да се научим да папаме както подобава. то и аз обичам да ям пилешки кълки с пръсти например, но по- воднисти консистенции не съм опитвала.
Мами, Вие как научихте Вашите сладури да ядат самички?
Благодаря и целувки от нас.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
в интерес на истината Дияна се научи да яде 1во с вилица. Боцка, гони по чинията, няма значение как влиза в устата, но влиза Simple Smile Лъжицата е малко по трудна.
В яслата почна да се справя малко по-добре с лъжица, сега в градината вече действа доста по-добре. Макар, че понякога по блузата се познава какво е яла Simple Smile
- С какво се изцапа?
- С таратор.
- А това какво е?
- Лещичка! Simple Smile

Започнете с малки лъжички. За големите има време.

# 2
  • Мнения: 487
Да ти кажа честно Вие имате голям напредък!По книгите пише,че яденето с ръце е първата стъпка и не трябва да се спират децата.При първото ми момче доста късно стана  храненето сам с лъжица(към 2 год.)Ама то и аз май малко съм си виновна,защото много му треперех и все си го пазех чистичък(сега мисля,че е било грешка,но......)Втория ми дивак обаче,около годинката реши,че трябва сам да се храни и от тогава не можеше да го храня аз-трябва сам!Няма да ти шепна каква гледка представляваше,но стана много самостоятелен.Мое мнение обаче е,ако няма желание да не се насилва дечко-всичко с времето си!

# 3
  • Мнения: 8 505
Докато я храниш с лъжичка,дай една и на нея-нека бърка в купичката с нея и да се мъчи да я държи правилно и да си нацелва устата.Когато прояви интерес към лъжичката,която ти държиш-размени ги.Със сигурност ще има храна наоколо Wink,но се въоръжи с малко търпение-при нас вече има завидни резултати Grinning
Късмет!

# 4
  • Мнения: 712
И Бобо е на 13 месеца и все още не може сам да се храни с прибор.
Но аз му въведох малка пластмасова лъжичка (за предпочитане ярък цвят), за да го укротя. Понякога като се развихри и вземе да дирижира, всичката храна отива по земята или по мен. Така започнах да му давам лъжичка, за да му отклоня вниманието. Отначало само я разглеждаше, после започна да я размахва насам-натам и накрая започна да тропа с нея по табличката на столчето. Сега се опитва и то доста успешно да бърка в купичката и после насочва лъжицата към устата ми, за да ме храни. И своята уста улучва, но лъжицата винаги е наопаки.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ако искаш виж темата закованата тема за консултациите...там ще получиш отговор от специалист.

# 6
  • Мнения: 7 821
Първо се научиха с вилица, към година и половина, после лъжица.

Общи условия

Активация на акаунт