Как давате брокули?

  • 1 163
  • 11
  •   1
Отговори
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Здравейте мамчета,
Нещо ми е тръгнало все на въпросчета напоследък Party
Та питанката ми е:
Как правите брокулите когато са за п#ре, режете само розичките отгоре или и стволчетата
Предварително Благодаря
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 807
Аз само "розичките" Wink

# 2
  • Мнения: 6 315
режа само розичките на броколите, варя ги и пасирам заедно с останалите зеленчуци.

# 3
  • Мнения: 8 505
Варих ги цели  и ги намачквах с вилица,за да свиква с по-едра храна.Сега на обед се храни с каквото и ние-само махнах черния пипер и намалих солта.

# 4
  • Мнения: 2 609
Аз ги слагам цели Rolling Eyes.
Не съм се замисляла,но дали е проблем това... newsm78?

# 5
Ами аз само розичките.
То нали навсякъде по рецепти пише - отрежете розичките и .....
Мисля, че само те се ядат Thinking

# 6
  • Мнения: 1 289
Стеблата се белят, преди да се сварят. Не е проблем и те да се слагат. Аз ги слагам в супи и пюрета.

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 6 522
Сама от замразените съм давала досега - както са си в пакета - на розички са , но има и стъбло - бужхам всичко, не е имало проблем, или много пръцкане  Embarassed

# 9
Слагам ги цели и аз ползвам замразени ако стъблата са били проблем защо не са замразили само розички?  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 800
Купувам от замразените. Приготвям наведнъж целия пакет на пара, слагам ги цели, нищо не режа или беля от тях. Пасирам ги с мъничко от водичката, която са отделили и пълня във формички за лед и съхранявам във фризера. По същия начин си приготвям кубчета и от други зеленчуци. Така като дойде време за обяд само сварявам картофче, пасирам го и докато още е горещо слагам вътре 1-2 бучки броколи или друг зеленчук, малко масълце, 1/2 твърдо сварен жълтък2 м.л. адаптирано мляко и пюрето е готово. Така ми е много по-лесно.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз ги слагам цели....въобще не съм се сетила да отделям розичките.... newsm78 Wink

Общи условия

Активация на акаунт