Консервиране чрез варене

  • 1 019
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Пуснах търсачката, но ми излизат подходящите буркани за консервиране и обикновено консервиране чрез замразяване. Искам да сготвя от тук за морето. Няма да имаме хладилник, затова искам да е с варене. Интересува ме каква е процедурата. Първо приготвяш яденето, слагаш в буркан и вариш допълнително ли или някаква друга. И най-важният ми въпрос,колко време се вари? Една майка ми вика 5мин, друга 40 Rolling Eyes Не е малка разликата, затова питам. Като състава на храната ще е зеленчуци с пилешко например.

Предварително благодаря за отговорите  bouquet.

# 1
  • Мнения: 1 512
Приготвяш яденето,слагаш в буркан и когато има месо вариш по продължително време около 30-40 мин.Когато е само зеленчуци са достатъчни 5-10 мин.

# 2
  • Мнения: 2 068
и аз искам да знам  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 82
И мен живо ме интересува.

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз лично смятам да варя 30 мин. за по голяма сигурност,въпреки че ще имаме хладилник.

# 5
  • Мнения: 27 524
Извинявам се, но за дете на година и 8 месеца, какъв е смисълът и нуждата от подобно нещо?  Thinking

# 6
  • Мнения: 983
Извинявам се, но за дете на година и 8 месеца, какъв е смисълът и нуждата от подобно нещо?  Thinking

На бунгала сме, няма никакви условия за готвене, до града се ходи с кола, а на стола, в който ние ще се храним не мога да разичтам.

# 7
  • Мнения: 27 524
В столовете не готвят отровно.  Simple Smile Ако се притесняваш чак толкова, просто вземи готови детски пюрета от магазина Hug

А ако и това е неприемливо за вас - ето ТУК има рецепти и техники.

# 8
  • Мнения: 983
В столовете не готвят отровно.  Simple Smile Ако се притесняваш чак толкова, просто вземи готови детски пюрета от магазина Hug

А ако и това е неприемливо за вас - ето ТУК има рецепти и техники.

Ясно, че не готвят, но за един обяд не мисля да ги записвам на стол за цял ден. а ако се хранят от моето ядене, ще трябва да си правя буркани за мен. Ако взема от магазина, ми излиза 5лв за едно хранене, защото ми трябват 3 буркана, така че и този вариант не ме устровйва много.

# 9
  • Мнения: 27 524
Ясно.  Hug Добре, де, а все пак те купени пюрета не ядат ли?   Blush

# 10
  • Мнения: 983
Ясно.  Hug Добре, де, а все пак те купени пюрета не ядат ли?   Blush

Хи-хи, май не ти се спи на теб. Така и така съм оф, поне да кажа, че Криско е голям сладур, че в другите теми все не съм успявала. Имаше една снимка, мисля с черен пуловер, тя ми е любима.

# 11
  • Мнения: 27 524
Благодаря ти за милите думи  Hug
Аз съм си напоследък нощна птица. Спирам, че Виви ще дойде  Heart Eyes Сискам палци да намериш добро разрешение  Peace
Майка ми за нас за къмпинзите вареше месо и затваряше с врящия бульон в буркани, обръщаше и след изстиване бяха ок за няколко месеца. Но чисто месо, без зеленчуци и подобни Peace

# 12
  • Мнения: 2 068
ааааа по темета може ли да кажете нещо   Mr. Green

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вариш 20-30 мин

Общи условия

Активация на акаунт