гр. Калея в Коста Брава или гр.Палма в Майорка?

  • 9 339
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 508
В голямо колебание съм и се допитвам до вас.Това лято имаме желание да посетим Испания, хем на море, хем да поразгледаме някои от забележитилностите.Не обичаме почивките тип села и отдалеченост от централните градове, затова сме се спряли на гр.Калея /Calella/ близо до Барселона.Иска ни се да видим този град.Колебаем се и за гр.Палма,защото е най-известната дестинация.Кажете ми кое място  си струва човек повече  да посети Peace

# 1
  • Мнения: 398
Калела е село,на около полувин час с влак от Барселона.
Преди 3 год бяхме там,на къмпинг..Плажа беше прашен,видимо пясък но все едно беше смесен с прах от улицата,а морето само един ден беше чисто,после имаше много водорасли и изведнъж става дълбоко затова ние заложихме на басейна до нас.
Ако все пак решите да отидете там имай предвит,че в Каталуня си имат техни правила на живот и ако не ги знаеш с леко мъчение...През деня почти нищо не работи,живота е през ноща.
Ако имате транспорт ти препоръчвам да отидете до Val de Nuria-това е една долина с много високи върхове наоколо до която се ходи с едно влакче което се движи по скалите и ако не си търсач на силни усещания не е желателно да гледаш надолу.
Ако искате да отидете до някои от върховете ,от езерото където е самата долина се предлагат коне и понита за по мързеливите.Не ползвайте картата която предлагат в брошурите,а магистралата Барселона-Андора.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 12:08 от lubopitna

# 2
  • Мнения: 65
Живяла съм в Палма и мога да гарантирам, че можеш да си изкараш перфектно там. Според мен е много по-добре от Калея. Имам приятел, който публикува материал за Палма - той почива всяка година там - с практични съвети, какво да ясдеш, къде да спиш, какво да видиш, откъде и за колко да наемеш кола и пр. Ако искаш пиши ми на лични, ще ти го изпратя.

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Барселона е страхотен грат, но Калея не струва. На мен ми приличаше на малко селце, тип нашите Китен и Приморско. Лично не ми хареса нищо там и плаж и хотели и обстановка нищо. Виж за Барселона си струва всяка минута прекарана там. В Палма де Майорка не сме ходили, но е по известна дестинация и си мисля че като курорт ще е по хубаво, но нямам лични впечетления

# 4
  • Мнения: 27 524
О, Коста Брава не, само Майорка, не могат да се сравняват изобщо  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 375
Не знам защо толкова отрицателни неща се пишат за Калея.. Ние бяхме там преди 3г. Не мога да кажа, че съм безкрайно впечатлена,  градчето е пълно с хотели - и заведения, нищо осибено и супер впечатлително. Там никои не ползва плажа по принцип, всички лежат по шезлонгите около басейните на хотелите.
За мен друго имаше предимство - намира се близа до Барселона, ние ходихме поне 3 пъти, видяхме страхотни неща!!! Също така не е далече от Пуерта вентура - техния уникален увеселителен парк и на сравнително прилично разстояние от Андора. Това бяха екскурзиите, които ни предложиха на място и ние много пътувахме.
Не сме седяли много в градчето, така че нямам особени впечатления от него. 
Вероятно Палма има също доста интересни неща, зависи вие какво искате да правите - да разглеждате или да почивате.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
Направо се разочаровах Sad Аз си представях Калея като хубаво морско градче, с търговските улици и хубави сгради.Избрахме го, защото е близо до Барселона.Идеята беше да я посетим, да разгледаме и да си купим по нещо GrinningКалея я рекламират, като курортът  с най-дългата търговска улица.Майорка пък ме притеснява с това, че всички агенции предлагат хотели извън града, а ние искаме да сме в него.Нямаме деца и не търсим уединението на хотела или селцето.Обичаме да се разхождаме вечер, да има магазини, сyвенири.Да има какво да  видим и да запомним почивката.Ще съм благодарна на всякакви идеи.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 23:11 от mia1

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Ами правилно си представяш градчето Peace Ако целта ти е и малко туризъм, според мен е префектна отправна точка. Барселона е съвсем близо, можете да ходите до там, ако не ви се ходи на по-далечните места. Според мен Палма лежи на доста стара слава. Както описваш какво търсиш, аз бих избрала Калея или някое от другите крайбрежни градчета/селца до Барселона  Grinning
Ако търсиш лукс- Коста Брава не е точното място, но ако търсиш приятни градчета, усмихнати хора, спокойно море (има и доста дискоте ки, де) и възможности за туризъм е  Peace

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 18:47 от jul

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, а ще ми препоръчате ли някакви агенции, които са коректни и да обяснят по-подробно.Не само да четат по интернет официалната информация, а да имат ясна представа къде ни пращат.

# 9
  • Мнения: 1 710
Ами правилно си представяш градчето Peace Ако целта ти е и малко туризъм, според мен е префектна отправна точка. Барселона е съвсем близо, можете да ходите до там, ако не ви се ходи на по-далечните места. Според мен Палма лежи на доста стара слава. Както описваш какво търсиш, аз бих избрала Калея или някое от другите крайбрежни градчета/селца до Барселона  Grinning
Ако търсиш лукс- Коста Брава не е точното място, но ако търсиш приятни градчета, усмихнати хора, спокойно море (има и доста дискоте ки, де) и възможности за туризъм е  Peace

Съгласна съм с всичко написано.
Остров Майорка е бил връх на сладоледа преди 40-50 години. Хотелите са реновирани, но си личи, че са стари. Териториите са малки, курорта е пренаселен. Има разбира се прекрасни нови хотели, но те рядко се предлагат от родните тур оператори, а и са на много по-високи цени. Категорията там е относително нещо - може по-новият 3-звезден хотел да се окаже много класи над старичкия 4-звезден. Но пък там можеш да се насладиш доста повече на множеството заведения, магазинчета и най-вече на нощния живот. Там е оживено и купона тече с пълна сила, но това погледнато от друг ъгъл значи да си сред навалицата. Обикновено нашите агенции предлагат хотели в Палая де Палма, Ел Аренал и Магалуф. Първия курорт е по-скоро младежки, по-масов е, посещаван е от много немци, по-достъпен е като цена, но хотелите трябва да се избират след добро проучване. Ел Аренал е подобен. Магалуф е предпочитан от англичани, запалени по голфа и готови да платят по-големи суми за повече лукс, удобства и забавления.
В Калея хотелите не са по-добри от тези на Майорка, но цените им са по-поносими, а и там според мен не се ходи, за да се седи в градчето, а за да се разгледа Барселона. Там също няма да скучаеш - има си и дискотеки, и магазини, и ресторанти, пък и градчето си има своя чар, някак си по-уютно е от курортите наоколо. Както е написала jul, за лукс е трудно да се говори в Калея и околностите, но си заслужава много повече заради Барселона.

Относно агенцията - аз пътувам в Испания с Астрал холидейз и до сега нямам никакви оплаквания. И в Калея, и в Майорка представителят на фирмата е българин /по-скоро българка/, но почти сигурно е, че допълнителните екскурзии са на руски език.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Да, Астрал и Алфатур са добър избор за този район Peace
Ако все пак се спраш на Коста Брава- аз бих избрала хотел не в Калея, а в Санта Сусана (май там са единствените нови хотели в района), пък и е близо да Малграт- там има стари къщи с магазинчета за сувенири като нашите примерно в Несебър. Освен това има удобна спирка на тур. автобуси, ако решите да обикаляте с тях, има и спирка на въпросното влакче.

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
http://www.astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3176&htlm=2
ние бяхме в този, ходихме с Астрал. В по тъпо село не съм била, само китайски буклуци по сергии като на нашето море, хотела е прекалено прехвален. Нощен живот липсва, в 11ч няма никой по улиците. Обслужването е лошо. А селцето се състои от 15 хотела на първа и втора линия и зеленчукови градини зат тях, където хората си гледат чушки и домати. Единствени плюс е че точно срещу хотела ни беше спирката Ренфето /влакчето/ за Барселона. От там са 17 спирки и след час си в Барселона. Ако избереш Коста Брава - аз бих избрала Калея пред Санта Сусана
Лично мое мнение, без да засягам jul.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Няма за какво да се засягам. Зависи какво търси човек. А що се отнася до сувенирите- ами те са еднакви китайски боклуци навсякъде- България, Гърция, Испания....само че с надписа на съответното място Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, благодаря за отзивите и агенциите  bouquet Сега обаче видях, че има две Калели.Едната е Calella , а другата малко по-надалеч от Барселона Calella de palfrugell.Чудя се вече какви снимки съм гледала  newsm78 и откъде са хотелите, които съм разглеждала.Вие за коя Калела говорите?

# 14
  • Мнения: 481
Ами правилно си представяш градчето Peace Ако целта ти е и малко туризъм, според мен е префектна отправна точка. Барселона е съвсем близо, можете да ходите до там, ако не ви се ходи на по-далечните места. Според мен Палма лежи на доста стара слава. Както описваш какво търсиш, аз бих избрала Калея или някое от другите крайбрежни градчета/селца до Барселона  Grinning
Ако търсиш лукс- Коста Брава не е точното място, но ако търсиш приятни градчета, усмихнати хора, спокойно море (има и доста дискоте ки, де) и възможности за туризъм е  Peace
Peace

Туристическата част на Санта Сусана е на брега и освен хотели, и една крайбрежна улица ала Слънчев бряг друго няма, самото село се намира на около 3км във вътрешността и е страхотно...
А аз съм била точно между Калея и Санта Сусана... Пинеда де Мар  Mr. Green

Наистина зависи какво търсиш...

За Майорка не мога да кажа нищо.

п.п. Calella

Общи условия

Активация на акаунт