Отказва АМ,какво да давам?

  • 697
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте,моля давайте съвети и идеи какво да правя-бебата е  почти на 8 мес. а от 2 дена отказва АМ.До сега го обожаваше и никога не е отказвала,дори когато беше болна.Захранена е и от вчера даже е и на ДК,но ако не иска АМ не знам с какво да продължа.Дали да сменя Аптамила  с друга марка или да дам кисело мляко?Много неща изчетох за това да не се дава кисело  мляко до 1 год,но май при нас е долшо времето!Това ни е режима:                                                                                                                                                                       
8ч.180-210 мл АМ
10.30-11.30ч - попара
14ч -зеленчуково/месно пюре
17-18ч-плодово пюре,каша
20-21ч 180-210мл АМ
Моля за вашите мнения Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 940
Два дни отказ от мляко, не означава, че детето  е отказало по принцип млякото. Синът ми е имал такива периоди, дали заради никнене на зъбчета, дали заради чисто човешка, нормална реакция на липса на апетит за определена храна. Изчакай още малко, не спирай да предлагаш, не бързай със смяната или още по-лошо с киселото мляко. Иначе режимът на хранене ми се струва напълно нормален. Единствено интервалът между сутреното мляко и попарата би затруднил моят син, не може да огладнее толкова бързо, но децата са различни.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Опитай Лактана 3. Тя е с банан, портокал и ябълка и това, според мен, спасява положението.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 013
Синът ми на 6 месеца отказа категорично АМ в чист вид, пробвах всякакви варианти, давах по 180мл с лъжичка  седмици наред ooooh!, не и не. Започнах да слагам разтворено АМ във всяка храна. Сутрин му правех кус-кус със сирене, разтварям 6 мерит. л. АМ в малко вода и го добавям към кус-куса. По същият начин прибавях към плодовите, зеленчуковите пюрета и кашите. При вас е още рано за притеснения. След една седмица може отново да започне да си пие млякото, но дори и да откаже, както виждаш има вариант да си получава необходимата доза АМ за деня, така че изобщо не се притеснявай. Успех.

# 4
  • Мнения: 89
Благодаря ви за бързите отговори Simple SmileСега ще и направя попарата с АМ-да видим дали ще я яде.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Алек ми отказа тотално АМ когато бе на 9 м от тогава  е на кисело  мляко  3,6 %  Peace

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
може да е временно и при нас се случва, ако ли не пробвай да смениш АМ  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Това, че от 2 дни не пие АМ не означава, че го отказва окончателно.
Изчакай, предлагай, колкото изпие-толкова.
Ако, все пак, наистина отказва млякото (на тази възраст и други бебета започват да му се мръщят), преди да минеш на кисело мляко, опитай първо да смениш марката АМ.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт