за движенито на вашите бебета

  • 1 306
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте всички! Аз съм в 27 седмица, има дни, в които бебка е много активна, през целия ден е в движение. Но има и моменти, в които по цяла нощ и цял ден не я усещам. Много се панирам и изпадам в психоза, започвам да сънувам кошмари и мисълта ми е насочена само в това кога ще усетя движение. Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 5 393
Не се притеснявай,нормално е движенията на бебо да намаляват защото расте и вече няма толкова място за свободни движения.За сметка на това ритниците стават все по-силни.Моя юнак в тумбак до преди десетина дни риташе по цял ден,сега вече по рядко а всичко си ни е наред.Горе главата и без мрачни мисли. smile3503

# 2
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз съм в петия месец и преди седмица се притеснявах, че изобщо не усещам бебчето. На консултацията ми казаха, че всичко било наред. Ден-два след това то започна да мърда и вече не ми дава мира Simple Smile. Много е приятно да го усещам.

# 3
  • Мнения: 4 068
И при мен има дни, д които беба не ми дава мира, но има и такива, в които си кротува и я усещам много рядко. Когато усетя, че доста време не е мърдала лягам за около половин час по гръб и тя винаги се раздвижва. Това ми го препоръча доктор. Нямам представа колко е правилно, но при мен върши работа. Ако искаш пробвай.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моето бебе беше ужасно мързеливо в корема ми. Лекарката ми казваше, че ако трябва да му следя поредни движения ще се побъркам с такова спокойно бебе. Имала съм случеи по над три дни да не го усещам и нищо си му е нямало.
И при мен обаче вършене работа лягането по гръб като се панирам- на втората минута започваше да протестира  Wink.

# 5
  • Мнения: 229
Когато бях бременна,имах един период от 4 дни в които изобщо не усещах бебка.Пробвах какви ли не методи да я размърдам ,но нищо.И така след 2 дни рев и притеснения отидох лекар,и той ми обясни , че това е напълно нормално,просто имат фази на покой.
Така че ,изобщо не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 3 356
Мен ме побъркваше и продължава да ме побърква от подскоци и ритници
Не знам какъв орган ми се е наместил в ляво под ребрата,но горкият,вече нищо не става от него
Вчера така ме рита в левият бъбрек,че си помислих,чи правя криза
Добре,че знам, че левият ми е чист-след малко си обърнахме шутовете по пупата
След това-затишие-чак да се чуди човек тоя беб какво прави
И така всеки ден
Рядко се случва да не го усещам повече от ден-но не се притеснявам-просто си почивам

# 7
  • Мнения: 8 505
Съвсем нормално е да не рита постоянно-понякога от топло,понякога от това,че позата,която е заело си му е удобна...
Няма място за притеснение! Grinning

# 8
  • Мнения: 132
Благодаря на всички за споделеното! Сигурно е така, но нали знаете как е, притеснения големи за всяко едно нещо.... незнам дали всички са така притеснителни за всяко проблемче ...  Ще опитам с това по гръб, всъщност аз съм опитвала, но за около 10 минути и нямаше ефект, значи трябва да пробвам за по-дълго време.

# 9
  • Мнения: 2 327
Ако ен стане пробвай да изпиеш някакъв по-студен сок Simple Smile Също почват да протестират.
Но ако ти самата се движиш повече, бебчо просто спи унесен от ритмичните движения. Не се притеснявай! Като порасне още малко и вземе да те подритва в ребрата, ще ти се иска да е по-кротък Simple Smile

# 10
  • Мнения: 712
Моята акушерка казваше, че ако дълго нямам вести от бебето, трябва да легна на земята, да сложа ръка на корема си и да му поговоря малко. При мен имаше ефект.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 383
Моето от 2 дни е много спокойно и взех да се притеснявам, но от време на време приритва. Вечер е по-активно. И аз го правя това с лежането по гръб, но не знам доколко е правилно, защото: когато лежим по гръб, тежестта на матката притиска кръвоносните съдове и затруднява притока на кислород към бебето, то затова се бунтува. Поне така съм чела. Варианта с говоренето изглежда много по-добър Simple Smile

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
При мен помага и като му пусна малко музика. Simple Smile Лепвам му слушалката и то реагира Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 393
Тайги-каква музика му пускаш,сподели. newsm35  superuu

# 14
  • Мнения: 1 108
Недей да си внушаваш подобни неща!!!
Съвсем нормално е понякога да не го чувстваш - то може да е обърната с гръбче към корема ти и да си рита навътре.
Няма страшно .Ако случайно се притесниш повече отиди на преглед за всеки случай.За твое успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт