Бебето ми се мята на сън и не само!!!

  • 5 522
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
   Здравейте, доктор Слънчева,
   Имам момиченце на три месеца и половина. Ето я на снимките Blush. От седмица горе-долу се мята на сън и не само. Личната каза, че се опитва да се обърне Rolling Eyes. Няма да коментирам! Детенце вече няма колики. Бяхме на Инфакол, ако това е от значение. Сама й го предписах по съвет на много майчета във форума Rolling Eyes. По принцип не съм за самолечението, но Еспумизана никак не помагаше. За мен детенце има газове, ама много. От както почнаха кризите я взимам в 2-3 часа през нощта при мен, но не спира да се мята до 5-6, когато правя първото за деня мляко Sick. Ето и сега. Нахрани се и заспа като къпана. Всичко изглежда така: извива се на дъга силно назад дига дупето и пъшка, рита силно с крачета и мята ръчички във всички посоки Cry. Направо ми се плаче като я гледам. Мислех, да са още колики - май не са. От коликите сгъваше силно крачета към коремчето, опъваше ги и плачеше непрекъснато... Изглежда различно! Е, пак почна. Скубе си косичката, мята рачички доста некоординирано, изблъска си бибата и когато й я дадох пак се успокои. Така на всеки десетина минути. Аз когато се цедях по 7-8 пъти на денонощие не страдах толкова от недоспиване, както сега. До средата на третия месец от 60 до 90 % от храната й беше кърма, но въпреки усилията ми всичко приключи. Дохранвах с HiPP, ама страшно повръщаше, когато минах само на него. Докато се храни и почва да връща през носа и през устата. Започнах да давам Friso. Сега редувам Фризовом и Фризолак, но скоро ще е само на фризолак, защото спря да повръща. Смятам да захраня след навършване на 4 месеца - много бавно. Ами това е, докторе. Вече не остана, кого другиго да питам, когато ви открих. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 155
   Продължавам да я наблюдавам. Когато заспи дълбоко се започва. Вече и през деня. Извива се, върти се охка, дори проплаква като от болка Sick. Сега я събудих, за да я успокоя. Здраво и жизнено дете е. Дали не е от АМ, което й давам? Thinking Когато е будна не го прави. Някакви газове, ама от какво Shocked Само на АМ е, същото което и преди. Не съм го сменяла.

# 2
  • Мнения: 155
Чакам отговор 4-та седмица, докторе! Sad  Не са газове, както мислех в началото. Confused Личната ми вдига рамене. Sick Детето ми вече плаче насън. Не е болка, защо когато я събудя е моето усмихнато момиченце, а когато заспи започва кошмара! Моля, ако можете посъветвайте ме към какъв специалист да се обърна, преди да сме стигнали до бърза помощ!

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 05:09 от mamaVladi

# 3
  • Мнения: 5 760
Бях в отпуска и преди 2 дни се прибрах в София!
Може би все пак има колики, т.е. газове в червата и е добре да давате инфакол както преди и да слагате топло на коремчето. Можете да преминете на хипоялергична формела- Фризо НА, Добре е да се консултирате с ушен лекар да няма проблеми с ушичките и да направите изследване на урината-обикновенно и стерилна урина, за да се изключи и възпаление на пикочните пътища.

# 4
  • Мнения: 155
   Не са ушичките! Изследвания на урината личната каза, че ще направим на 19.08.2008г., когато стане на 5 месеца. Когато е будна нищо не я боли, затова съм сигурна, че не са колики. Захраних я с домашно кисело мляко и сама не ще вече адаптирано. Занесох проба от една млекарка в ДВСК и всички й станаха клиенти Mr. Green!  Давам готова каша на Милупа и домашно приготвени пюренца (с масло) - засега само картофче, морковче и тиквичка сме вкарали. Газовете вече не я притесняват. Хммм, от както я вземам вечер при нас е видимо по-щастлива и спокойна newsm78. Сутрин дори ни закача и ни буди с писъци, смях и някой друг "шут" по носовете Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
   Докторе, може ли да има "безпокойство" при толкова малко бебе?!

# 5
  • Мнения: 155
   Да Ви кажа ли какво е, Докторе? След ходене по лекари два месеца и проверки при всякакви специалисти? Пиша тези редове, повече заради другите майки, които може да имат нашия "проблем"! Детето ми започна да се мята на 3 месеца и една седмица, точно два дена преди да навърши пет месеца пробиха долните две зъбчета - в два последователни дни. Мислела съм в началото, че са газове, защото при подобно гърчене и извиване във всички посоки, нормално е, какъвто и въздух да се намира в отделителната система, да излезе! Нямаше нито температура, нито зачерви гърло, нито разтройство, както съм чувала, че е нормално при поява на зъбки! Ами на мен ми е първо детенце, нямам "компетентно" родителско тяло зад гърба си не съм учила медицина - художник съм. Никой два месеца не предположи, че може да са зъби! Не си позволявам да твърдя, че всяко такова поведение има причината, която е в нашия случай, но тъй като видях и друго подобно питане след моето, се почувствах длъжна по възможност да намаля нечия родителска тревога! С колкото повече майки разговарям, толкова повече се убеждавам, че моя случай съвсем не е изолиран и че все по-често на деца на тази възраст им никнат зъбки. Само не казвайте, че тук в Бургас причината е Нефтохим!!!
   Ето и нашето решение на проблема! Няколко намазвания на венците или биберона през нощта с PANSORAL осигуриха на нас и детенцето ни спокойни нощи! Сигурно има и други подобни гелове, но в най-близката аптека първо това ми предложиха! Спокойна нощ, на всички!

Общи условия

Активация на акаунт