Добри ресторанти в Созопол

  • 35 721
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 581
Здравейте момичета
Утре заминаваме на почивка в Созопол. Отдавна не съм ходила там и поради тази причина бих искала да ми препоръчате някакви хубави кръчмички - понеже ще съм на море  Sunglasses искам да има разнообразна риба и морски деликатеси
Някакви идеи newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 462
В стария град - "вятърна мелница" или "старата мелница" ...някаква мелница беше, на скалите има един ресторант, не му помня името, ще го познаеш по това че отвън сепаретата са като част от виенски колела...
Р-т "Хавай" мисля че беше, м/у стария и новия град, на стария плаж пицарията на Лео и Лучия...
Миналата година навсякъде ми беше вкусно , ще видим тази как ще е .

# 2
  • Мнения: 1 699
Дано не е прекалено късно за съвет.
Аз всяко лято ходя в Созопол и първото място където вечеряме е "Свети Иван" мисля че беше ееееее изкочи ми сега срещу ресторанта се вижда острова "Свети Иван" и затова мисля че така се казваше.В стария град е,на скалите.Дано да го намерите.Ние вечеряме само в стария град и навсякъде ни харесва,почти всички заведения по скалите сме пробвали.
Ако си вече там и имаш възможност да пишеш давай съвети че и аз ще ходя август.
Айде весело изкарване

# 3
  • София
  • Мнения: 1 807
И аз исках да кажа за "Вятърна мелница" в Стария град. Страхотно е.

# 4
  • София
  • Мнения: 462
Виждам че ще има още съфорумки август в Созопол  Sunglasses
Момичета, дайте отзиви, за хотел, квартира, за двама възрастни без дете .
Избрали ли сте място, резервирали ли сте или на място ще търсите?

# 5
  • Мнения: 1 699
Ние с мъжа ми първите години отсядахме по квартири но миналата година бяхме в хотелче.И да ти кажа и тази година живот и здраве пак ще предпочетем хотел.Гадното на квартирите е че ние все попадаме на много любопитни бабки които само се услушват какво правиш,гледат как да ти надникнат в стаята да видят какво става там,и такива неприятни сценки.По-евтино е но пък в крайна сметка ние си позволяваме почивка веднъж годишно и не мисля вече да се съобразявам с такива "съквартиранти" и затова пак ще се насоча към хотел.

# 6
  • Мнения: 165
Здравейте, мами!
Аз също съм влюбена в Созопол. Всяка година отсядаме със семейството там за около месец. Знам почти всички кръчми Embarassed
Най-скъпо е в кафенето "Червило" в Стария град. Много обичам да ходя в ресторанта на хотел..ммммммммммм, как се казваше  newsm78
Абе тоя дето пред него има едно малко плажче, с разкошни мебели. Има страхотни десерти, които сами си приготвят и също много шантави рибни блюда. Малко скъпо.
Наистина, ресторанта Старата мелница е хубав, но през август, е почти резервиран винаги за руски/немски туристи.Особено вечер. Певицата тази година е ужасна. Сервитьорите й се присмиват.
Препоръчвам ви, едно малко ресторантче,в близост до яхтеното пристанище. До него се отива, след дискотеката на Милко Калайджиев, между борсите и нея има път, който отива точно до яхтите - ей там е ресторанта. много скатан. Рибата е винаги прясна. Ако не ви притесняват паркираните ламборджинита и ферарита и лъскавите стометрови  яхти, се насладете на воля. Открито е. Незнам как се казва.
За хотелите - обичам всички малки семейни хотелчета около къмпинг Каваците. Особено хотел Марина и вила Делфин. Точно на пясъка. За хора с деца - супер.

# 7
  • Мнения: 1 699
Цитат
Най-скъпо е в кафенето "Червило" в Стария град.
Joy Joy Аз съм им сърбала попарата там на това "Червило"
Преди няколко години като бяхме в Созопол и разхождайки се решихме вечерта да пием по 1-2-3 питиета там hahaha Е пийнахме си хубавичко и се оказа че ще свири и пее някаква гръцка група иии ние бяхме очаровани защото обожаваме гръцка музика.Абе всичко беше сууупер обаче като дойде сметката  hahaha голям смях падна да знаете  Joy Оказа се освен че по принцип е скъпичко там,но и тази вечер заради групата слагат към сметката доста тлъст процент сервиз  Joy Joy Joy и така платихме една дооооста добра сумичка но не съжаляваме.
Аз сега се ровя за някое хотелче в което не сме били.Като видя нещо интересно ще споделя.  bouquet

# 8
  • Мнения: 165
хахахаххахаххахах, тъй си е. А пък специалните им кафета Лаваца с бадемов вкус са направо....................5.50 лв. миналото лято. Торти, кафета, фрапе - 50 лв. Кво му плащаш. tongue tongue tongue ей тъй, следващия път!

# 9
  • България
  • Мнения: 166
р-т Кирик в стария град на пристанището в посока към поделението. Страхотна кухня и обслужване

# 10
  • София
  • Мнения: 203
запис  Grinning и ние сме там август месец - в Стария град сме обиколили почти всички кръчми, но най- любими са ми тези над скалите, които са от най-вътрешната част на стария град, а хубави са и повечето по крайбрежния мост над морето, по пътя към централния плаж Heart Eyes

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Созопол е може би единственият град на южното ни Черноморие, който много обичам и ходя с кеф...Всъщност преди 2 дни ходихме и утре пак сме там!

За ресторантите:
И аз давам глас за "Вятърната мелница", но места наистина почти няма! Този ресторант бил сред любимите на президента Първанов  Party  Mr. Green
Най-обичам "Ксантана". Намира се в Стария град, на скалите.
"Свети Иван", за който вече са ти споменали също е много хубав - малък е, с гледка към острова.
"При художниците" също е страхотен - невероятна гледка към морето, "Харманите" и Новият град на Созопол. Имат засукани десерти, има и хотелска част, но нямам отзиви за самия хотел.
Ами това са ми фаворитите!  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 203
"При художниците" също е страхотен - невероятна гледка към морето

А това ми е най-любимото място в Созопол - това е бившата база на художниците, всичките ми лета в детството там са минали - 14 или 15, страхотно място, страхотна красота, ама свърши, вече е само ресторант Crossing Arms
Сори за спама, ама се разчувствах Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 3 581
благодаря на всички за отговорите
вече 1 седмица сме тук и наистина е супер
мога да препоръчам нашата виличка на всички
намира се в новия град на 1 мин пеша от центъра и 10 мин и от двата плажа.
има нет в стаите, климатик и всички отстанали удобства
хазаите са много готини и не са от типа на нахалните бабички.
имат си и кафетце само за гостите на вилата
Относно ресторантите - ходихме във Вятърната мелница - абе не е нищо особено и имаше доста свободни места
освен това - 2 от ресторантите до крепостната стена на скалите - едното се казва Казанова, с едни като люлки е направено
другото не го знам, но е до него
ходихме в ресторанта на хотел Корал . пак е на скалите
в една таверна до Вятърната мелница
навсякъде е готино но като че ли най-много ми хареса в Казанова
също и При художниците - най-добрата гледка

# 14
  • София
  • Мнения: 3 830
nellyr , най-добрият ресторант в Созопол е в Стария град и се казва "Лазурен бряг", скъпичко е но пък обслужването и храната е супер и другото добро място е китайския ресторант на пристанището на големия сал!

Общи условия

Активация на акаунт