Почивка на приемливи цени- някакви идеи?

  • 3 690
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте! Това лято аз и моят приятел искаме да отидем на почивка някъде за няколко дни, но искам да ви попитам- имате ли някакви лични наблюдения и предложения за почивка в планината или на морето на по-приемливи цени от рода на 40-50лв нощувка за двойна стая (за двама естествено). Разгледах много от темите, но повечето места които са препоръчани ми се струват малко скъпи, а трябва да се побера в една сума все пак. Не държа да е нещо много луксозно, но да е просто прилично изглеждащо и чисто. Искаме да отидем на почивка през Август и знам, че точно тогава са най-скъпите цени, но пък не разполагаме с друго време, например по-рано.
Е, има ли хотели или нещо като квартири по морето или пък хотели в планината, малки къщички и вилички на подобна цена, или просто да забравя???
Моля споделете вашето мнение.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 676
Ами например през зимата цената на двойна стая в хотел "Джамбазки" в с.Говедарци беше 40 лв. /Има много подробен сайт, можеш да погледнеш/. Така, че мисля, че можеш да намериш нещо, проблемът според мен е, че вече всичко ще е резервирано.

# 2
  • Мнения: 2 577
Не съм ходила, нямам впечатления
Но една бургаска фирма организира детски лагер в това ваканционно селище, та разглеждах сайта
http://www.manastira-bg.com/index_bg.php

# 3
  • Мнения: 11 747
Не мога да препоръчам конкретно място, но съм чела доста оферти из нета за семейни хотели, както и сме ходили предни години и да ти кажа, че за 40-50лв на нощувка за двама има голям избор. Дори може да тръгнете без резервация, ако сте с кола и на място да си намерите.
Може да направите обиколка. В Мелник има семейни хотелчета - стая с 2 легла и самостоятелна баня и тоалетна, за по 12-15лв на човек. Също в Огняново спахме за 12лв на човек в доста читав хотел, но беше преди 1-2 години. Сега колко да са вдигнали цените? Там има хубава река, басейни, гора. Наблизо са Ковачевица и Лещен, може да отидете да ги видите за ден.
Също за по 15-20лв на човек сме спали в хотел на Узана, над Габрово, но лятото. Там сезона е зимата, но и лятото е много красива гората, разхождахме се в Габрово, Етъра, Боженци.

Според мен тръгвайте ей така и където решите, спирате питате по хотелчета по къщи и ще видите, че има много варианти.
Нощувки по 20-25лв на човек има дори във Варна по по-скромни хотели.
Скъпите са комплекси с басейни, включена храна, фитнес, сауна и прочие.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако предпочитате на море аз препоръчвам с. Черноморец. Ние ходим там от 5 години. Сега ще ходим в началото на август и цената за стая с 4 легла, сам.сан.възел, тераса, климатик, хладилник и телевизор е 50 лева. Това е една семейна вила. Миналата година останахме доволни от там.

# 5
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Препоръчвам Костадиновите къщи в Елена, 50 лв двойна стая, цени на храната приемливи, басеинче с шезлонги, приятна обстановка. Цената включва и закуска.

# 6
  • Мнения: 444
много благодаря, видях местата които споменавате, някой са наистина много приветливи и красиви, ако имате още идеи давайте Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 431
Най-добре е да си избереш къде искаш да отидеш - например Трявна и да провериш в гугъла.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Ние преди две седмици бяхме в комплекс Усоето в Еленския балкан, много ни хареса, бяхме в двойна стая тип спалня с ТВ, тераса, собствена баня, има басейнче, има къде да се играе волейбол примерно или каквото искате, ресторант. Двойната стая беше 40лв и пожелание със закуска още 3лв, а апартаментите са по 55лв. но не съм ги виждала. Иначе стаята ни беше много чиста и хубава.

# 9
  • Мнения: 11 747
Сетих се, че в 3* хотели сме спали и в Китен и Ахтопол за по 15-20лв на човек, но съответно май - юни и септември. Август ще е по-скъпо, но със сигурност ще се предлагат чисти и спретнати места за по толкова пари. Определено има възможност и на море и на планина да отидете.

# 10
  • Мнения: 95
Да, Pina е много права. За 40-50лв можете да си направите чудесна почивка.  Аз също гледах, избирах и поставях какви ли не условия (заради детето) и накрая направих резервация в семеен хотел за 40лв/ стая.  Просто порови малко повече в нета.   bouquet Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 815
Според мен е най-добре да се ориентираш към някоя квартира. Там със сигурност цената ще е по-приемлива, отколкото в някой хотел. Миналата година, мои приятели ходиха в Несебър. Нямаха резервация предварително. Като пристигнаха в града си намериха квартира - 10 лв. нощувка на човек, което според мен е доста приемлива и като имаш предвид, че ходиха там около 15 август  Peace

# 12
  • Мнения: 444
Да, прави сте, явно на квартира ще е най-удачно, просто не бях много ориентирана, защото до сега не съм ходила на море и да отсядам на квартира, а това е популярно, ама кой да се сети... наистина има избор, на прилични цени, няма нищо което да попречи да намерим място за отсядане освен ако не са заети повечето точно по това време през август, но ше видим, има още време, все пак мисля че ще открием нещо с повече търсене в нета
аз просто исках да споделите вие ако някъде сте ходили, също става Simple Smile
мерси много

# 13
  • Мнения: 513
 Peace Ето една  идея за квартира-преди 4 дена резервирах -по 12 лв на легло от 04.08-08.08 ето на това  место даже и без капаро -обадих се жената беше много любезна, надявам се  и условията да отговарят на това което се вижда: http://wekend.hit.bg/pomorie.html и още едно на същата улица: http://pochivka.bg/o-2468-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D … D0%BA%D0%BE%D0%B2
Дано да съм ти била полезна.

# 14
  • Мнения: 444
Peace Ето една  идея за квартира-преди 4 дена резервирах -по 12 лв на легло от 04.08-08.08 ето на това  место даже и без капаро -обадих се жената беше много любезна, надявам се  и условията да отговарят на това което се вижда: http://wekend.hit.bg/pomorie.html и още едно на същата улица: http://pochivka.bg/o-2468-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D … D0%BA%D0%BE%D0%B2
Дано да съм ти била полезна.

това което си запазила за вашата почивка е просто страхотно, гледката прекрасна Simple Smile а и е точно до морето, дано наистина няма разминаване в снимките от действителността, приятна почивка, макар и да е още далеч

Общи условия

Активация на акаунт