Подарък за кръстникът на детето ми

  • 1 232
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
ще правим кръщене.
Поканих моя приятелка,трябва ли да й направя подарък?
Ако сте правили,споделете какво подарихте на кръстника.

Благодаря на тези които ще ми отговорят Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 128
Според мен трябва. Не е нужно да е скъпо (дори със скъп подарък рискуваш да се почувства некомфортно) - по-скоро нещо символично, което да й остане за спомен.
Аз бях кръстница преди 2 години. Самият ритуал е такъв, че кръстницата се явява най-важна в него. Принципно бях казала на родителите изобщо да не ми взимат подарък, но те изобщо не ме послушаха и ми бяха купили комплект чаши и кана - стъкло и ковано желязо - ръчна изработка. Много са красиви. Аз не съм по този тип сувенири - така и не ги използвам, но страшно ми харесаха и си ги пазя - всеки път като ги видя ми напомнят на моя любим кръщелник и изобщо това си е ценен подарък, защото сякаш идва от малкото същество, а не просто заради повода.

# 2
  • Мнения: 4 784
Нищо не сме подарявали.

# 3
  • Мнения: 3 929
Бях кръстница прези години, но нищо не са ми подарили. На кръстника на сина ни също не сме подарявали нищо. Но ако държиш, можеш да му подариш нещо неангажиращо - нещо кристално, картина, сувенир или нещо от този род.

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Можеш да й подариш някакво бижу или малка икона... нещо което да й остане за спомен от този ден.
На нас на последното кръщене ни подариха много красива лампа. Подарявали са ни и комплект рамки за снимки, които много си харесвам. Вариант е и албум за снимки, в който да се подредят снимките от кръщенето.
На нашите кръстници подарихме комплект за спалня.

# 5
  • Мнения: 871
За такъв случай иконата е подходящ подарък.

# 6
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета Heart Eyes
Очаквам и други да се включат.  bouquet

# 7
  • Мнения: 625
Ние нищо не сме подарявали на кръстника,нито когато кръщавахме някой на нас е подарявал нещо.По скоро кръстника е този,който подарява,т.е. новите дрешки за ритуала са от него-пълен комплект + хавлийката.Също кръстника на детето ми му подари златно кръстче ,а ние като кръщавахме също подарихме на кръщелника само,че златно слонче с верижка.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нищо не сме подарявали.
И ние така.

# 9
  • Мнения: 9 814
Не сме подарявали нищо.
Но, нещо за спомен, дори и да не е скъпо ще бъде добър подарък.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Не сме правили подаръци, дори и не бях чувала за такава традиция.

# 11
  • Мнения: 1 217
На нас ни предстои кръщене в неделя.
На кръстницата избрах икона-специално я поръчах.
Мисля,че това е подходящ подарък.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 857
На кръстика подарих икона, която осветиха в църквата след кръщенето.

# 13
  • Мнения: 2 467
На кръсника се подарява бяла риза.

Общи условия

Активация на акаунт