Гълтане на език

  • 12 452
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
От 20 дни на сам,малкия на 2-ти си гълта езика,обръща си очите и пада Rolling EyesПървия път беше на вън и исках да се прибираме и както беше пред мен,видях само че два пъти си пое въздух,обърна си очите и се строполи на земята...Веднага си напъхах пръста в устата,а той съответно през това време,се отпусна тотално в рацете ми и смени всички цветове и накрая стана блед блед,че не искам дори и да се сещам.Всичко това стана за някакви секунди или най-много минута,незнам точно...Извадих аз езика,поосвести се,но остана още няколко минути като замаян и беше много студен....След една седмица,падна по стълбите във входа,аз бях с гръб и незнам как стана падането точно,но в момента в който стана и понечи да заплаче,му се подкосиха краката и си обърна очите.тогава съпругът ми беше в къщи и той му извади езика и го раздруса...
Водих го на невролог,тук при нас.Но така и не можаха да му направят ЕЕГ,защото той не кможе да седне на едно място и една минута.Постоянно е в движение,не сяда изобщо и на моменти е доста нервен...Та невроложка от тук ни праща в София на ЕЕГ в детска неврология на 4-ти километър при Доц Божинова.В сряда сме при нея,но исках да видя има ли и други дечица с подобен проблем...
Аз си мисля,че има вероятност да го прави и нарочно,ако не му се угоди.Но възможно ли е?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз ти пожелавам да го прави нарочно и да му няма нищо на детето, но по описанието това си е гърч. Най-добре идете на ЕЕГ-там ше ви дадат конкретен отговор. И аз и брат ми сме правили гърчове, и то могократно. Първият ми гърч е бил на 3 годинки, а на брат ми - на 1година и 3месеца! До 10тата ми годинка съм пила Фенобарбитал и Стазепин, брат ми и той. След курса на лечение ( 8 години) ги спряхме и сега проблеми, слава богу-никакви! Ще се оправи, ще видиш, само посетете добри специалисти, а ти не се плаши!

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Направете ЕЕГ най добре.Моето дете по същият начин се засиняваше като започнеше да плаче и припадаше.До към 3г. този проблем отшумя.Ходех по лекари, ЕЕГ на малки деца се прави с пълна упойка.Един съвет от мен, когато детето припадне не бъркайте в устата, просто го поставете на една страна в легнало положение.Това ми го каза специалист, защото аз също бърках за да вадя езика,лекарят ми обясни че така само удължавам припадъка и има голяма опастност да го нараниш отвътре.Знам че е трудно и страшно от личен опит.Ако имаш въпроси питай.

# 3
  • Мнения: 186
Мамче, наистина много прилича на припадък, какъвто съм виждала, но причината може да е всякаква. Искрени поздравления за бързината с която си действала и вече имаш направление за Сф. Има тема "Епилепсия 3" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251908.0 , пишещите там са изключително отзивчиви и ако имаш въпроси, например относно пътуването до Сф, ще ти отговорят подробно.
Много от хората имат най-много 1-2 припадъка през целия си живот, но ако се случи:
Както ти е казала една форумка преди мен, важно е да не бъркате в устата на детето. Стоиш до него и броиш на ум секундите и наблюдаваш, например първо хърка, после посинява около нослето и устата, после въздъхва и спира да хърка и започва да диша, тресе лява или дясна ръка/крак. Докторите , знаеш вече, ще те питат. Но не е фатално ако не си запомнила. Когато отвори очи, вероятно ще е объркано, говорещо бавно и сънливо, нищо нека да си поспи.
И сега като е топло, когато е във ваничка, басейнче, река или море винаги да има човек с него, шанса да се случи тогава е толкова нищожен... и все пак. Иначе не го спирай от нищо, според мен.
Успех

# 4
  • Мнения: 2 657
Момичета,благодаря ви за отговорите Hug
Ние утре сме в София,ще докладвам като се върнеме Peace

Общи условия

Активация на акаунт