Удобно ли ще му е на бебчо в кошница за кола

  • 5 726
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Харесала съм си количка, която няма напълно легнало положение, но има кошница за кола. Въпросът ми е може ли бебчо да се вози в него удобно до 3м.възраст. Количката е Giordani.

# 1
  • Мнения: 375
кошниците винаги са им удобни ,но не разбрах до 3м или след 3 месеца?

# 2
  • Мнения: 63
от 0 до 3 м.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 709
За новородено е добре да има напълно легнало количката пон първите 4,5 месеца!

# 4
  • Мнения: 11 003
Удобно ще му е, но в интерес на истината кошниците са по-къси и тесни от кошовете и бебетата стоят малко сгърчени. Първите 3 месеца возих дъщеря ми в кош за новородено, а от 3 месец я прехвърлих в кошницата.

# 5
  • Мнения: 540
Удобно ще му е, но в интерес на истината кошниците са по-къси и тесни от кошовете и бебетата стоят малко сгърчени. Първите 3 месеца возих дъщеря ми в кош за новородено, а от 3 месец я прехвърлих в кошницата.
И НИЕ ТАКА

# 6
  • Мнения: 1 049
Хайде стига де! За бебетата е много важно да спят пьрвите месеци в напьлно легнало положение заради грьбначето, а не сгьрчени непрекьснато в кошница за кола.   Sad

# 7
  • Мнения: 63
казват, че това била естествената поза на бебето в корема на майката и ги дават за новородени  newsm78. Но нали ще сме лятно бебе и по цял ден ще сме вън и ми се струва, че ще го изтормозя в тази поза. Интересното е 4е въпросната количка няма друго за новородено

# 8
  • София
  • Мнения: 5 709
Ориентирай се към друг модел!
Аз бях взела комбинирана с напълно легнало положение коята продадох  като той направи 7 месеца и си взех лятна! Peace

# 9
  • Мнения: 121
И аз мисля че не е много добре по цял ден бебо да е в тази поза ако е за малко може но иначе ми се вижда неудобно

# 10
  • Мнения: 4 784
Харесай си друг модел количка, щом смятате да стоите по цял ден навън. Ако е за разходка може би да, но цял ден на вън, всеки ден в кошница за кола -  Naughty.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 042
За новородено е добре да има напълно легнало количката поне първите 4,5 месеца!


Абсолютно. Кошниците за кола са за в колата или евентуално за кратички разходчици....но не и за постоянна употреба като единствен вариант...

Това е оптималната поза, осигуряваща сигурността на бебето при евентуален инцидент на пътя, не е най-добра поза за бебето, но при произшествие  е по-важна сигурността, просто плюсовете в такава ситуация надделяват пред евентуалните минуси...което не прави позата в кошницата естествената.....
Харесай си друг вариант за количка.

# 12
  • Мнения: 1 512
Най добре се ориентирай към друг модел количка.С тази ще си изтормозиш бебчо. Я си представи тебе така да те поставят за по-продължителен период от време.Аз съм си много доволна от моята - Кангаро Виктория.Не правя реклама и не налагам мнение.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 072
Нашата количка е на Джордани, но си има и кош за новородено (модела 3 в 1)! Не бих мъчила детето в столчето за кола, дори и когато пътуваме за повече от час, слагам малката в коша, а не в столчето... После като поотрасне ще си ползваме и столчето, сега я носим в него само за по-кратко време, най-вече като ходим на гости или когато сме на консултация.

# 14
  • Мнения: 275
Във Великобритания 99,99% от количките за новородени са точно от този тип! Моето дете се возеше точно в такъв кош до шестия си месец. Изчислени са така, че натоварването на гръбначните прешлени да бъде оптимално и да се избегне изцяло хоризонталното положение на главата. Peace Пусни търсачката и ще видиш, че преобладават точно тези модели в съвременните колички за новородени! Но в България е типично да се отрича всичко, което в Европа е нещо съвсем обичайно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт