напикаване

  • 1 632
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
 Здравейте мами, ще ви помоля който е имал или знае нещо за нашия проблем да помогне. PraynigИмам син на 6 години и половина. Научи се да пишка на гърне на 1 година и половина и до преди месец не сме имали проблеми с напикаването. От преди един месец забелязах, че има по малко пишкано в гащите. Няколко пъти го намирам напикан през деня. През ноща няма напикаване. Правихме всякакви изследвания на урина, всичко е в норма. Гледаха го на ехограф пак всичко е нормалко. Има съвсем леко подуто на главичката на пишлето и според лекарите вероятно от това го гразни и се изпуска в гащите. Изписаха ни антибиотик, но проблема не спира. Вчера се напишка за 3 часа 4 пъти Sad. От месец спи сам в нова детска стая и съм го оставила по-самостоятелно да се оправя. Не знам дали и това не му е подействало да се напишква. Не сме ходили още на невролог и се чудя дали може да е нещо от нервната система. Иначе е задоволен, има страхотна стая, много играчки...Чувала съм, че някакъв нерв на гръбначния стълб контролира пишкането. Та се чудя дали не е нещо такова щом при уролога всичко е наред. Много Ви моля който се е сблъсквал е нещо подобно да помогне. Предварително Ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 891
Ти сама си отговаряш на въпроса.Щом няма нищо органично,значи си изживява нещо детенце.Много добре си го наблюдаваш и виждаш,че това съвпада с преместването му в новата стая.Трябва натам да насочиш поведението си според мен.С повече търпение,някои хитринки и разговори нещата ще се оправят.Желая ви успех!

# 2
  • Мнения: 5 665
На мои познати детенцето имаше такъв проблем с напишкване. Но доколкото си спомням не го водиха на невролог, а на детски психолог  newsm78. Всъщност има логика да е там. Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 1 596
Здравей,
дано няма никакъв  проблем.
Аз съм се напишквала доколкото си спомням до 10 годинки.
И си спомням много добре какво ме тревожеше.
Просто ме беше страх.
Страх ме беше да отида до тоалетната-от тъмното.
По едно време си спомням ,че ми даваха счукани черупки от яйца ,премесено с мед-вечер преди лягане.
Но с времето си отшумя.
Даже си спомням,че когато ходех на детски екскурзии,майка ми даваше едно одеалце и найлон да си постилам на леглото.И една вечер се напишках и казах на "другарката"(тогава беше комунистическо време),но понеже майка ми я беше предупредила,тя не ми се скара Wink
И така...след време това нещо спря.
Щом няма нищо тревожно в изследванията,може наистина детето да се страхува.
Успех!!! Hug

# 4
  • Мнения: 9
Blagodarq za otgoworite. Nie hodihme na newrolog i prawihme sinka za spina bifida, za 6tastie se okaza 4e nqmame. Hodihme i na kojen lekar i ni izpisa diprogenta. Sega sme po-dobre. No mi se struwa 4e ima po-malko urina na pi6leto. No pone ne se opakwa 4e ima o6te za pi6kane. Kazaha ni 4e trqbwa da sprem sokowete osobenno ot kajsiq, malina, praskowa, za6toto draznqt ligawicata pri urinirane. Nadqwam se postepenno da se normalizirat ne6tata.

# 5
  • Мнения: 1 494
dora_anki, пиши в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301050.220

Какви изследвания правихте на урината? Стерилна, уродинамика? Къде?
От стрес имунната система отслабва, вярно е, и може да стане податлив организма на различни заболявания. Как сте сега?

# 6
  • Мнения: 9
Здравейте. Правихме пълно изследване на урина, 3 пъти за бактерии в урината. Всичко е добре. Правихме компреси на бубата с риванол и я мазахме с гентамицин. Спряхме да пием натурални сокчета, само на минерална вода сме. Сега сме добре. Не го питам "пишка ли ти се" за да не го подсещам. И аз не знам точно от какво мина. Но все още се притеснявам да не се повтори пак на ново. Аз винаги съм му купувала натурални сокове като съм си мислела че не са вредни, а се оказа, че и те не са качествени. Не ядем и пловове с власинки като праскова, кайсия, малина...Това е положението с нас.
Желая здраве на всички.

# 7
  • Мнения: 1 494
А защо да не пиете натурални сокове? Това за пръв път го чувам...

# 8
  • Мнения: 9
И в натуралните сокове имало алергени които здразнят. Обясниха ни че е вид алергия, но се е получила по канала за уриниране. Малкия последно време много пиеше сокове, почти всеки ден. Най-вече ни забраниха сокове които имат власинки от малина, кайсия , праскова...От това здразнене той постоянно му се пишкаше и все казва, че имало още за пишкане, а изследванията ни в норма. Сега само домашни сокове му давам, например от грозде, ябълка. Лошото е, че в почти всички продукти пише че има консерванти. Независимо дали са сокове или друго. Също лекарката ни каза да не му даваме шоколад и сладки със шоколад. Това ни препоръчаха и гледаме да го спазваме. 

# 9
  • Мнения: 209
dora_anki  потърсете детски психолог

Общи условия

Активация на акаунт