пак за гърнето помощ

  • 1 549
  • 27
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Много е досаден този проблем, но отново ми трябва съвет и подкрепа. Преди време пак бях писала по друг подобен въпрос. Дъщеря ми е на 1г.8м.. От годинката я подготвям да сяда на гърне-само като го видеше и чуеше за него пищеше и цялата трепереше. Преди няколко месеца я сложих успешно на гърне. Сядаше без нищо да прави там като през останалото време си беше с памперс. През май махнах изцяло памперса. Тя не искаше да сяда изобщо отново на гърнето, но с разни уговорки игри и др. я склонявах да седи там. Така една седмица, а междувременно всичко се прави в гащите като за акането си чака памперса. Ако не го сложа и вечерта няма да ака. Мина един месец в мъки и тормоз и аз реших да скрия гърнето. Три седмици го скрих гърнето и върнах памперса са постоянно. Като отидох на консултация лекарката като ме почна-как може да я държиш в тази жега с памперс, как може да не иска да сяда на гърнето няма такива работи ще се наложиш. А Елена не иска да сяда и на тоалетна чиния, плаче и като я държиш да пишка над нещо. И аз реших да махна памперса от два дни. Сега е без памперс през деня, но не я карам да сяда на гърне, нито я каня на тоалетна чиния защото пищи, тресесе, бяга, трепери. К ато кажа дай да сложим кукличката да пишка-взима си куклата, гушка я и ме бута. Пишка навсякъде и въобще не осъзнава какво става. Оставила съм гърнето само за съзерцание в банята и съм спряла да обяснявам за какво служи. Не знам вече какво да правя вече. Добре ли е да остане без памперс за през деня като пишка в гащите-така поне няма запарката от памперса?Какво да правя с гърнето

# 1
  • Мнения: 530
Запис, че и ние пищим от гърнето и аз незнам вече какво да правя.

# 2
  • Мнения: 4 381
 newsm78може гърнето да е неудобно или да не го харесва  newsm78 може да отидете двете и тя сама да си избере гърне което да харесва.
като го миеш подсушавай хубаво, ако има капчици може да и е неприятно
Не бива да я тормозиш насила ,но и не връщай памперса мисля че това я обърква

Накарай мъжа ти или бабата да се заеме да и предлага може пък различен подход да успее

# 3
  • Мнения: 1 691
Трудно ти е положението!
При нас антипатията към гърнето е на моменти - понякога сяда, понякога се дърпа и пищи. Накрая направих точно това, което обмисляш ти. От средата на май го оставих по гащи, а вкъщи направо по голо дупе (всигнах килимите, доколкото е възможно) и почнах да бърша локвичите по пода. Много мило му обяснявах всеки път, че е направил пиш, показвах му локвичката и заедно отивахме за парцала. Когато беше в добро настроение, успявахме да хванем някое пиш и в гърнето, когато не - на пода. След известно време (бяхме в добър период спрямо гърнето) започнах да го слагам периодично на около 1 час, като не го държах повече от 1-2 минути. И започна да пишка там... прогресът обаче беше временен, защото после пак намразихме гърнето и си върнахме локвите. Но вече сам ме води и ми показва къде е пишнал - да го избърша.
Така че моят съвет е - смело махай памперса и се зареждай с много-много гащи. Малката госпожица рано или късно ще схване какво всъщност става и ще се научи. Пък гащите се перат лесно в пералнята и после бързо съхнат през лятото Simple Smile
Накарай мъжа ти или бабата да се заеме да и предлага може пък различен подход да успее
Добър съвет - ако имате баби, нека да се включат. Те имат опит и може много да помогнат в тази задача.

Забравих да пиша и това - когато направи нещо в гърнето, получава похвала и после за награда заедно отиваме в банята да изхвърлим "продукта" и да гледаме как водата прави "бълбук-бълбук" Simple Smile А ако нищо не е направил, не му се карам, а след време опитваме пак.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Според мен много си стресирала детето.
Сложи памперса и прекрати всякакви опити с гърнета и тоалетни. Иначе рискуваш като порасне нарочно да се изпуска в гащите, а не както сега без да иска.
Не слушай никой друг, освен гласа на детето ти. Щом пищи и бяга, значи има защо.

Моят син от седмица само ака на гърне, другото го прави прав в бурканче. И той преди не искаше гърне или седеше без да прави нищо. Скрих гърнето за месеци. И все пак вече е на 2 годинки и повече разбира.
Другото - веднъж като махнеш памперса го направи за винаги. Нека дори и на вън е по гащи, носи си за смяна.
Моят син вече само за сън е с памперс като този от през обедният сън е почти сух.

# 5
  • Мнения: 630
И Мия не иска да сяда изобщо. Знае за какво служи, знае къде стои, но като искам да я сложа, изпъва краката и това си е. От време навреме сяда с дрехи върху него. Искам да видя въпросната ти лекарка как точно ще се наложи?! Докато детето не пожелае, нищо не може да се постигне насила.

# 6
  • Мнения: 31 090
Моята беба също пищи от гърнето. И се уплаши и не иска да сяда на нищо.Не искаше и в банята да влиза, дори да се приближава. Сега пожела да седне сама на детско столче.  WinkСамо като чуе гърне реве. Не я карам. Не се обяснявам с никого. Решенията са мой. Не искам да се  стресира излишно. Всяко дете е различно. А да пика и аз да бърша пода няма да стане. Достатъчно работа имам.

# 7
  • Мнения: 3 092
Защо си махала и после слагала обратно памперса , защо изобщо си решила че точно сега детето трябва да се научи на гърне ..ами като не става значи не става и толкова .
Спираш с опитите си и изчакваш по удобен момент .
децата са добри учители .Те ни показват в много случай кое как и кога трябва да стане , а ние можем само да ги следваме .
Моето мнение е че сега може да ти се наложи да чакаш по- дълго отколкото си възнамерявала .
А коментара на лекарката ти - да се наложиш над детето си ми се струва абсурден ...какво значи да се наложиш - да го натискаш да сяда а гърнето независимо дали му се седи или не или да му даваш играчки , за да си играе там ... гърнето не е за игра според мен , а си има точно предназначение където се извършват определени неща и детето това трябва да разбере ...така си мисля аз .

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Ох......... Съветът ми е да върнеш на детето памперса, докато се почувства отново спокойно и уверено и само пожелае да бъде чисто. И да смениш лекарката, ако продължава да се опитва да ви - теб и детето - прави на луди. Сега се запарва от топлината, пък миналата година, видиш ли,  не. Айде стига.

# 9
  • Мнения: 953
Според  мен купи друго гърне, има и такива с дръжки отпред и играчки. Виж в електронният магазин към сайта има няколко модела.
Явно детето няма как да седне на това което имаш, не му е комфортно.
Значи сменяш гърнето, преди да я сложиш да седне загрей малко гърнето с топла вода или сешоар да не е студено, защото може и за това да се дърпа.
Дай и нещо което харесва в ръцете и я сложи да седне.
Според форумските проучвания децата ни предпочитат гърне в жълт цвят Wink, може и да не е вярно но ти опитай. Гърнето на дъщеря ми също е в жълто.


Ето това е модела които имам http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_38&products_id=110

# 10
  • Мнения: 175
мили майчета, проблема на всички е, че сте започнали много късно да ги слагате на гърне и затова не искат да седят. Аз започнах да слагам Ева като беше на 6 м., миналата година като стана през април на 1г. го махнах окончателно, и за два месеца се научи. В момента е на 2 г., казва си винаги, даже си го взима сама, сваля си гащите, свършва работа, става и си вдига гащите. Въобще не разбирам някой път дори, а през нощта също сме без памперс. Привикването към гърнето трябва да става от рано и изисква доста търпение. Аз съм изключително доволна от резултата при нас, но разбира се бях упорита и от малка я слагах. УСПЕХ!

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Според  мен купи друго гърне, има и такива с дръжки отпред и играчки. Виж в електронният магазин към сайта има няколко модела.

Нищо лично, но гърнето не място за игра  Naughty
Когато някой ден трябва да седне на тоалетната, какво, пак играчки ли ще дава?
Никаква храна и никаква игра на гърнето. Нито музикално гърне (от тези на които като се изпишка и свирят)
Детето трябва да е достатъчно съзряло, че сяда, върши си нуждата и става.
Иначе може и 30 мин да седи, играе и после нищо.

# 12
  • Мнения: 764
И ние имаме същия проблем. Аз сложих Стефан на гърне още като навърши 7 месеца. Акаше си всеки ден в него. Така беше допреди няколко месеца. Сега като го сложа на гърнето, веднага иска да става и започва една гонитба из цялата къща. Имам чувството, че нарочно го прави - тича, тича и вече няколко пъти ми прави нов номер - изaква се на килима. Абсолютно е със съзнанието, че прави беля, ама...Не ми минава и през ум да махам още памперса - струва ми се рано и не мисля, че той е готов за това. Сега си ака в памперса и веднага ми показва, че е направил нещо. Дори понякога си носи гърнето, ама като трябва да сядаме на него, се мръщи и се дърпа.
Аз си мисля, че рано или късно детето ще се научи и е излишно сега да се тормози.

# 13
  • Мнения: 953
Според  мен купи друго гърне, има и такива с дръжки отпред и играчки. Виж в електронният магазин към сайта има няколко модела.

Нищо лично, но гърнето не място за игра  Naughty
Когато някой ден трябва да седне на тоалетната, какво, пак играчки ли ще дава?
Никаква храна и никаква игра на гърнето. Нито музикално гърне (от тези на които като се изпишка и свирят)
Детето трябва да е достатъчно съзряло, че сяда, върши си нуждата и става.
Иначе може и 30 мин да седи, играе и после нищо.

Хехе Олинце,
някои хора на дърти години четат вестник в тоалетната  Laughing
Дъщеря ми си върши всичко в гърнето без да съм я принуждавала каквото и да било - на 1,4г е. Като ака е много смешна защото се държи за дръжките.  Още не мога да се реша окончателно да махна памперса, въпреки че той в повечето случаи е сух.
Ползва гърне от  преди 2 месеца, за първи път я сложих на 1.2.

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Преди 2 месеца реших за първи път да сложа сина си на гърнето.Само като го видеше и започваше да реве.Скрих го и продължих с памперсите.Преди 2 седмици пак го извадих и седна на него без проблем.Тогава му махнах памперса за през деня.Първитв 3-4 дни сядаше на гърнето но нищо не правеше.Вършеше си всичко в гащите.На След това изведнъж започна да си казва кога има пиш.Но за акането още не казва и чака да му сложа памперса вечер и тогава си върши работата.Но мисля ,че скоро и това ще се научи да казва.
daniart1 ,най-добре изчакай 1-2 седмици и опитай пак.Ако можеш да я събираш с други деца ,за да види те как сядат на гърнето ,също може да ти помогне. Peace

Общи условия

Активация на акаунт