Цензура при децата

  • 900
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Поставяте ли цензура при децата си - какво да гледат по ТВ,на какви игри играят на ПК и т.н. - напр. стратегии,с кръв и убийства?
Лично за нас казвам,че предпочитам децата ми дане гледат Картоон Нетуорк и филмчетата по бТВ от 15,30ч.,че доста често такива изроди и врунгели показват .... нямам думи. След това били агресивни - смятам,че всеки с каквото си храни мозъка,това и показва! Предпочитам по друг тип детски за децата си - Палавници, образователни,улица Сезам и др.

При вас как е?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
да, налагам цензура
Дияна е още малка за компютърни игри от типа "гръмни ме", играе на пъзелчета и оцветява картинки.
В градината гледат анимации като "Пепеляшка", "Красавицата и звяра" и т.н. В къщи също гледа, любимите и филмчета са Шрек и за Мики Маус, обича и Мечо Пух.
Картуна изобщо не съм го настроила като програма за ТВто. Събота и неделя (зависи кога стане) гледа от време на време "Кой е по-по..."
Игрални филми не й давам да гледа, защото веднъж ме беше питала "този кога ще го затрелят". Обикновено я пращам да си играе в стаята с думите "този филм не е за теб".
Кървави филми и съоветно кървави комп. игри не са за нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами вече започваме да налагаме цензура - преди се е случвало да гледаме неподходящи филми пред Цвети, но тя не е обръщала внимание. Сега обаче се заглежда и внимаваме да няма насилие или мноого любоФ Grinning.
Картуна от край време не  го одобрявам и затова минахме на варианта с видеокасетите - цензурирани, винаги под ръка, може да се гледат много пъти /Цвети май си е поставила за цел да научи репликите от някои филмчета на изуст/, имаме собствени, но и вземаме под наем - 1 лв. Пък и по се спира - иначе на Картуна, понеже все нещо ново дават, се лепва и няма откачане.
С удоволствие бих пускала и образователни филмчета, но толкова рядко ги дават, а и обикновенно тогава не сме в къщи Sad. Всъщност времето през което обикновено Цвети гледа тел. е вечер докато яде, а тогава филмчета няма.
А комп. в къщи си нямаме. Мъжо не дава най-вече заради нея Grinning

# 3
  • Мнения: 712
Здравей,
Мисля, че е необходимо да се поставя цензура.
Аз, лично съм забранила всякакви играчки на военна тематика. И без това по-нататък ще има достатъчно спорове по въпроса "Защо аз нямам като пушката на Иванчо?" или други подобни.
Старая се да налагам и ограничения, касаещи говора. Забранила съм използването на всякакъв вид псувни и диалектни думи ("кунки", "нунам" и т.н.), както и се старая да говоря на нормален език с детето, без да използвам бебешки думи.
Не знам дали това влиза в разбирането ти за цензура.

# 4
  • Мнения: 2 807

Лично за нас казвам,че предпочитам децата ми дане гледат Картоон Нетуорк и филмчетата по бТВ от 15,30ч.,че доста често такива изроди и врунгели показват .... нямам думи... Предпочитам по друг тип детски за децата си - Палавници, образователни,улица Сезам и др.

При вас как е?

и при нас така Wink

Момченце е, но няма нито една играчка пистолет, нож, пушка, не удря дечицата по парка, не може да се бие ...
 
Мисля да не го запознавам с всички тези неща!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Аз съм малко небрежна в това отношение Embarassed, но пък съм на принципа, че забраненият плод е най-сладък.
Добре че дъщеря ми много-много не се заглежда в телевизията - предпочита филмчета на DVD, когато имаме компютър в къщи.

# 6
  • Мнения: 5 877
Ами не, най-голямото насилие, за което е ставало дума, е било ловецът като разпори вълка и натъпка корема му с камъни - не че е малко де.
Иначе сме едни добриииииии и откъде това дете се е научило да казва, че иска да $бамка$ този или онзи, посмъртно не мога да кажа. Засега слава богу само словесен терор. Миличка, добричка  - и днес като видях едно сладко момченце на година и половина да топурка в парка, казах на майка му колко е сладко, а моята хубостница се приближи към него и му изтърси: Аз ще те бамна.  Embarassed

# 7
  • Мнения: 2 452
Ами не, най-голямото насилие, за което е ставало дума, е било ловецът като разпори вълка и натъпка корема му с камъни - не че е малко де.
Иначе сме едни добриииииии и откъде това дете се е научило да казва, че иска да $бамка$ този или онзи, посмъртно не мога да кажа. Засега слава богу само словесен терор. Миличка, добричка  - и днес като видях едно сладко момченце на година и половина да топурка в парка, казах на майка му колко е сладко, а моята хубостница се приближи към него и му изтърси: Аз ще те бамна.  Embarassed

Аз съм ЗА премереното насилие (разумното, от приказките като вълка и ловеца), защото не може да отглеждаме децата си под похлупак. Абсолютно съм против военните играчки от всякакъв сорт; имаме само водни пушки, с които играем в басейна, но дъщеря ми няма понятие що е това пушка и не ги възприема като оръжие.

# 8
  • Мнения: 4 244
Има цензура в рамките на допустимия за мен праг за определена възраст на насилие.
Няма и как да приемат че стрелбите и другото насилие в някои филмчета са наужким.
Няма пистолети у нас, не знам кога ще прояви интерес разбойника към тях. Каката дори не е поискала воден пистолет.
Но както Лаура спомена - не можем да отглеждаме децата си под похлупак. Просто трябва по малко да увеличаваме дозата насилие около нас, която могат да приемат, за да не пресилваме малките им главички

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не. newsm78

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Естествено, че ще има правила, забрани и цензура, според възрастта.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Предимно видеокасети под наем от Детската френска библиотека на Френския институт.
Пак оттам DVD-та с анимационни много сладки френски филмчета.
Да, играе на компютъра, за момента само играта Тарзан, с която се справя завидно добре, не налагам ограничения спрямо "работата" с компютър - писане на буквички, Тарзан, DVD-та (любими DVD-та за Барбароните на френски).

# 12
  • Мнения: 6 472
Налагам цензура, но се старая детето да не разбира:) Или поне да не разбира точната причина, за да не му стане интересно да гледа точно това. Примерно ако вечерно време ще дават филм, който не е подходящ, просто я карам да си легне с мотив, че е вече късно и децата не трябва да седят до това време да гледат телевизия. Относно анимационните флмчета със стрелби, бой и от сорта - просто в момента, в който попаднем на такова нещо с таткото почваме да обясняваме колко е безмислено, глупаво и т.н (като разбира се се мотивираме, точно какво не ни харесва). Обикновенно в стремежа си да ни подръжава, тя сама почва да обяснява, че не са и интересни и превключва Grinning

# 13
  • Мнения: 8 769
Аз още не налагам цензура. Относно филми-Кейти рядко се заглежда, а когато го прави, то е във филми,където има животни, реки и морета...истински водолей! Crazy Наскоро с интерес зяпа някакъв филм, където една мечка гони Антъни Хопкинс и Алек Болдуин...много й беше забавно. Не показа признаци на страх. Разбира се, всичко бе придружено с множество обяснения от наша страна.
"Цар Лъв"-ами там лъвът умира...тя си мисли,че спи и все още не може да осъзнае защо плаче лъвчето...обяснявам, но не го вдява...и може би така е по-добре.
Филми с любов-няма проблеми, не й е интересно, щото ни вижда как се целуваме и прегръщаме с татко й. Само отбелязва, че тези много се обичат и приключва въпроса. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт