Киста на plexus choroideus -ПОМОЩ

  • 5 343
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 827
Моля ако някой е имал такъв проблем да сподели. Бременна съм в 18-19 седмица и днес бях на ФМ, където се установи че бебчето ми има киста коята е уголемена (по принцип е нормално да е около 3мм) , но при нас е 6 мм. Доктора каза че това може да е маркер че детето е с генетични отклонения.Аз съм на 23 г. мъжа ми е на 28г.
Много ми е мъчно и адски съм притеснена- единственото което можем да направим е БХС и (или) амниоцентеза.Не искам да си помисля че може да не е наред бебчето ми Cry Моля ако някой е имал същите "отклонения" в измерванията на тази киста да каже как са се развили нещата.
П.С. Забравих да кажа че абсолютно всичко останало при бебчо е на шест.Всички органи са в норма.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мн съжалявам, дано всичко се оправи Praynig
Най-добре направете  БХС и амниоцентеза.

# 2
  • Мнения: 8 163
Често това минава без последствия. Направете амнио, за да сте спокойни.

От сърце желая всичко да е наред...

# 3
  • Мнения: 344
Лейдибейби Hug Hug Hug spoko
И аз като другите ще те посъветвам да си направиш амнио - така ще си най-спокойна  thumbsup
Надявам се всичко да се оправи  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Кураж Flowers Four Leaf Clover

# 4
  • Мнения: 2 849
Направете амниоцентеза ,за да сте сигурни какво е .Надявам се ,всичко да е наред . Praynig

# 5
  • Попово
  • Мнения: 687
ladybebi, дано всичко с теб и твоето бебенце е добре  Praynig, имаш моята подкрепа  Hug fingerscrossed

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
 PraynigДано всичко с твоето бебче да е наред, от сърце ти го желая, миличка Hug

# 7
  • Мнения: 3 621
ladybebi, дано всичко с теб и твоето бебенце е добре  Praynig, имаш моята подкрепа  Hug fingerscrossed

 Praynig Praynig Praynig немога да ти помогна със съвет, моля се само всичко с тебе и бебето да е наред  Hug Hug Hug късмет миличка

потърси поне още едно мнение

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 22:01 от Nefertity

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Лейдибеби, не се притеснявай миличка! Hug

Тези кисти като цяло не са толкова опасни, колкото звучат от лекарска уста. Всъщност става въпрос за нерезорбирана течност и при 90% от случаите кистите се резорбират спонтанно до 26 г.с. Затова просто трябва да отидеш още веднъж на ФМ към края на 25-та седмица. Миналия месец моя много добра приятелка беше на същия хал като теб - страшно притеснена и объркана. Като отиде на втората ФМ кистата беше изчезнала т.е резорбирала се.


Принципно лекарят е прав затова, че понякога такава киста може да е маркер за Тризомия 18. НО! като се случи това с моята приятелка аз говорих с моята гинеколожка и тя беше категорична, че ако е Тризомия  18 ще има и други изменения на бебока. След като при твоето бебе няма такива - значи не е това. Тъй като Шушу ми е много скъпа на сърцето и отвреме навреме надничам при вас, знам, че не обичате да ви успокояват с празни думи  Wink та затова просто  Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 2 126
Преди време из форума бях чела за подобни притеснения.Мненията на момичетата бяха като това на нана77
Лейдибеби,ще се моля да е наред всичко,а в това съм убедена Praynig Praynig Praynig А ти бъди силна и не се отдавай на напразни терзания,така не помагаш на никого.Пак казвам,всичко ще бъде наред Hug

# 10
  • Мнения: 30
Аз пък късно се усетих и ти писах в другата ни темичка...
Ще видиш, че всичко ще е наред, тези кисти не са толкова опасни.
Даже на моя док звъннах сега да го питам, и той каза простичко - ако има някаква сериозна аномалия, щеше да се забележи до сега на ехографите.
Не се притеснявай, всичко ще бъде наред  Hug

# 11
  • Мнения: 1 210
ladybebi, стискам палци всичко да е наред (понеже съм лаик мога да ти дам единствено  Hug Hug Hug)

# 12
  • Мнения: 827
Благодаря ви момичета- надявам се да сте прави Hug Това ще се разбере единствено след амниото.

# 13
  • Мнения: 97
Ladybebi прегръщам те и аз ще те посъветвам същото. Но Nana77 е права-една киста не е признак за нищо.
Ти спомена при кой ще ходиш на ФМ преди време. Незнам дали си спомняш аз какви неща преживях по време на бремеността, но ще те посъветвам Марков да те види-по тел ще ти кажат, че е зает с месеци напред-НО СЕ ПРИМОЛИ МНОООГО. Обясни, че може би трябва амниоцентеза и т.н.! Поне моя опит с над 5 ФМ доведе до извода, че той е човекът-макар и да не разбрах добри неща от него. Той ми прави и амниото-нищо не усетих. А за амниото съм с 2 ръце!!!!

Целувки и се успокой до колкото е възможно.

# 14
  • Мнения: 1 512
Стискам ти палци всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт