относно изтръпването на ръцете

  • 17 685
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте,бъдещи и настоящи мами!Не зная дали този въпрос не е вече засяган,но аз не можах да открия нищо по въпроса,ако има подобна тема нека някой ме насочи.Бременна съм в 33гест.седмица и можеби от една седмица наблюдавам изтръпване на ръцете/в областта на дланите/.Това се проявява и когато клекна да взема нещо и когато държа, и през цялото време.За подуването на краката в областта на стъпалата зная/имам го/,но и ръцете ми са леко подути.Можеби е нормално,но ви моля да споделите ако го имате или сте го имали.Как се справяхте и на какво се дължи?Консултацията ми е другата седмица и още не съм се обадила на лекаря си,за да не го безпокоя излишно.Благодаря ви!Пожелания за прохладни моменти  bouquet 

# 1
  • Мнения: 1 427
И на мен ми изтръпват- само на дясната ръка и само 2 пръста. Мислех 4е съм се претоварила като 4истех,но продължава ве4е 2-3 седмици,понякога дори е болезнено и трудно ги движа. Надявам се да е просто една от "екстрите" на бремеността.

# 2
  • Мнения: 9 776
Пробвайте да ядете ядки - бях го чела тук из форума преди време.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
И при мен е такова положението. Дясната ръка е почти постоянно изтръпнала, а сутрин изключително болезнена до степен, че не мога да спя.

В книгата ми за бременността пише, че се дължи на някакъв карпално-тунелен синдром, пак последица от подуването. Точно "екстра" на бременността е. Пише, че ще отшуми след раждането.
Съветите са да не преуморяваме ръката и да не спим на нея.
Напоследък чувствам значително облекчение, понеже вечер си правя масаж на ръцете с гела на д-р Тайс против подуване.

# 4
  • Мнения: 8 163
Течността, която се задържа в ръцете и китките притиска нервите и причинява изтръпване и болка. Ако изтръпването е само във върховете на пръстите, то може да се дължи на измененията в позата на тялото и натискът, който се оказва на нервите в близост до рамената.

Естествено, най-добре е да се консултирате с лекар.

# 5
  • Мнения: 1 427
Засега не виждам смисъл да се консултирам с лекар,защото съм сигурна ,4е ще ми кажат 4е е от бремеността и ще ме пратят да си ходя Mr. Green

# 6
  • Мнения: 99
Благодаря ви за мненията момичета!Аз също си мисля,че няма да обърнат внимание на това в консултацията и ще кажат,че се дължи на бременността.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ще отмине, то не е останало.
Леко раждане Hug

# 8
  • Мнения: 518
Аз бях с ужасно подути крака и ръце. Моя доктор виждаше, че съм така, но не ми обръщаше внимание, не пожела даже да ме прати на изследване. Аз отидох сама и се оказа, че имам белтък в урината. Отидох при него да му покажа и той - "ауу, ми ти трябва да останеш в болница!" Така изкарах една седмица на системи там заради неговата немарливост. По принцип, ако по-рано се установи, че има белтък (когато все още е с ниски нива) се пият хапчета и не се налага болнично лечение, но аз не случих на загрижен доктор. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт