Картофени пици

  • 3 307
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 003
Картофени пици

Необходими продукти:
1кг картофи
2-3 стръка магданоз
1-2 домата
150гр. настъргано сирене
50мл. олио
10 маслини
100мл вода
1 яйце
сол на вкус

Приготвяне: Картофите се сваряват и обелват. Пюрират се. Добавя се олиото, солта, матданоза, водата и яйцето. С помощта на кръгле, което е без дъно се правят пиците(ако нямате такова, може да използвате направено собственоръчно от пластмасова бутилка). Пиците се правят директно върху намаслената тава. Върху всяка пица се слата доматче, маслинки и сиренце. Пекат се на 250 градуса до зачервяване.


Стъпка по стъпка:










Приятен апетит!

# 1
  • Мнения: 2 160
Благодарим за хубавата рецепта ! Ще я пробвам със сигурност   bouquet

# 2
  • Мнения: 809
Изглеждат много привлекателно.  bouquet

# 3
  • Мнения: 99
А аз тези дни правих картофени кюфтета  newsm78, виж това си е идея с тази пица, нещо ново да пробвам   bouquet

# 4
  • Мнения: 6 003
Радвам се, че са ви харесали. На вкус са много вкусни  Peace

# 5
  • Мнения: 3 622
Интересно и вкусно ми изглежда  Grinning
Запивам го за да го пробвам

# 6
  • Мнения: 407
И аз съм правила нещо подобно.Приготвям си картофено пюре, което използвам като блат за пица. Намазвам с доматено или пиперено пюре и наръсвам с нарязани на дребно кисели краставички, салам, сирене, маслини, кашкавал...каквото има в наличност. След това пека в умерена фурна до готовност.

# 7
  • Мнения: 27 524
Ммм, да, това са турски специалитети - бюрек или пица с картофи и кайма или и с ориз... странно е /за нас/, но вкусно. В Брюксел редовно ги хапваме от майките-туркини, а в Турция на морето редовно имаше пици с люта кайма и каротфи. Вкусно е, да но леко тежичко като за предястие, както се предлага  Simple Smile

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ооо, много е вкусно наистина. Правила съм го като голяма пица!  Peace

# 9
  • Мнения: 6 003
Вкусно е, да но леко тежичко като за предястие, както се предлага  Simple Smile
Да, наистина е леко тежко. Аз отначало даже бях тръгнала с хляб да я ям...щото все пак не е"пица" в истинския смисъл на думата. Една едвам успях да изям, но за вечеря, като ядох без хлям не ми беше изобщо тежко- явно е било от хляба  Peace
 sladunka_medunka  и аз отначало мислих да правя цяла пица, но, като е на такива малки си запазват външния вид. 

Общи условия

Активация на акаунт