Ще съм кръстница, какво е необходимо....

  • 17 439
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте мами, ако някоя от вас е била кръстница, моля да ми каже какво е необходимо да приготвя за кръщене  Hug Много благодаря

# 1
  • Мнения: 5 026
 Питай майката какво искат за подарък. Аз купих дрехите, с които беше преоблечено детето. Играчка също.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Доколкото знам по традиция, кръстниците трябва да купят дрешки за детето и обувки. А за църквата са необходими хавлия и сапун.

# 3
  • Попово
  • Мнения: 687
Това е много хубаво и остава незабравим спомен  Hug лично аз имам 5 кръщелника  Grinning за църквата съм носила- дрешките, с които се облича детенцето след кръщенето, хавлия с която да се поеме от попчето, кръстче със синжире за да може да се освети, букет за мамата и много положително настроение  Peace

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 137
Бях Кръстница, Grinning преди около месец и трябваше да купя:
1.Рокличка и чорапки /по желание на майката!/
2.Кърпа - голяма за детето и по-малка за попа
3.Сапун
4.Златно кръстче
5.Взех и дрънкулки за малката /това е личен избор/

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Миналия месец кръстихме сина ми. В църквата кръстника донесе:
- две хавлии - за бебето и за попа;
- сапун;
- зехтин за миропомазването /може и олио, но зехтин е по-удобно, защото има в по-малки шишенца/;
- дрешки и обувки;
- златна гривничка, защото свеки искаше от тях да е златното кръстче.

# 7
  • Мнения: 324
Аз съм кръстница на едно страхотно момченце  Grinning
Освен изброеното от другите момичета, се носи и вино. Аз платих и ритуала.
Не забравяй да си носиш кръщелното свидетелство и нещо да почерпиш после за здравето на кръщелника ти Grinning

# 8
  • Мнения: 5 026
Пак да се включа - ние предварително се бяхме уговорили с кръстниците, не искахме да ги товарим финансово, затова всичко си поехме ние, от тях само дрешките.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние се бяхме уговорили предварително с кръстниците

# 10
  • Мнения: 164
Благодаря много на всички  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Най - вече ти е нужна вяра - в тайнството и тн.н.

# 12
  • Мнения: 4 784
Поинтересувай се за подробности от мястото, където ще се състои кръщенето. Нещата са сходни, но все пак, има разлики.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 759
1во и основно трябва да си кръстена Simple Smile
Другото е до уговорка с родителите. Не исках излишно да товаря кръстникът на Дияна. и без друго си идваше за малко в БГ. Купи й златно кръстче и подарък. Кръстчето от бг го е купувал. Всичко останало си беше от нас.

# 14
  • Мнения: 2 849
Не съм ставала кръстница,но моята беше подготвила дрехи в бяло ,играчки и златно кръстче .

Общи условия

Активация на акаунт