Подуване и синини по краката - към какъв лекар да се обърна?

  • 9 814
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте! Извинявам се предварително, ако темата ми звучи абсурдно, но съм притеснена и имам нужда от съвет.
Да започна с това, че съм на 25 години и досега не съм имала здравословни проблеми, кръвното ми е идеално, но през зимата напълнях доста - 7кг и сега от горещината краката ми се подуват зверски до колената (глезените ми стават двойно по-големи от нормалното). Това, което ме притесни обаче, е че от 3-4 дни ми излизат страхотни синини по краката, вече са поне 15, големи колкото стотинка, основно до колената. Сигурна съм, че не съм се ударила без да забележа - просто няма начин на толкова много места едновременно и да не съм усетила, пък и синините не ме болят изобщо... Първоначално бяха светло сини, а сега някои от по-старите са много тъмни. Чудя се дали това са някакви разширени вени, все ми се струва, че е резултат от напълняването, но започвам да се притеснявам сериозно...
Случвало ли ви се е подобно нещо? Безкрайно ще съм ви благодарна и за съвети към какъв специалист да се обърна за консултация по въпроса, както и по темата с подуването на краката... дали не е добре да си направя някакви изследвания на кръвта?
Много благодаря на всички предварително и се извинявам отново, ако темата ми ви се стори глупава, знам, че "проблемът" ми е нищожен в сравнение с трагедиите, които се случват на хората, но наистина не знам към какъв специалист да се насоча...
Поздрави!

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
към какъв специалист да се обърна за консултация по въпроса, както и по темата с подуването на краката...

съдов хирург

# 2
  • Мнения: 104
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 130
Отиди при личния лекар, за да те погледне и следователно да даде направление. Може и да е артрит или ревматизъм. Те са придружени и с болки в ставите. Но да оставим лекарите да преценят. Опитай да направиш една диетка. Сега през лятото е по-лесно.

# 4
Със сигурност трябва да идеш при личния лекар за съвет. Междурременно обаче докато чакаш направление за специалист защото може и да няма в момента........ вземи си Венен гел на доктор Тайс на мен ми помогна много.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Със сигурност не трябва да оставаш само с мнението на личния лекар, защото болниците са пълни със затлачени случаи от личните лекари.

# 6
  • Мнения: 104
Благодаря на всички ви за мненията   bouquet
Още другата седмица ще си взема отпуска и ще ходя по лекари. Със сигурност няма да се огранича само с мнението на личния, защото му нямам много много вяра, а и все още не съм го сменила и ми е в родния град... затова си мислех направо на частно да отида някъде тук в София. Но ще мина първо при него и ще поискам поне изследвания да ми пусне.
Днес положението е още по-зле - нови и нови синини ми се появяват и въпреки, че не ме болят все пак се притеснявам, че може да е сигнал за някакъв по-сериозен проблем  newsm78
Благодаря на всички ви за мненията и съветите отново! Задължително ще пиша, когато има някаква яснота по въпроса.

# 7
  • Мнения: 2 755
Може да са разширени вени, прерастнали в тромбофлебит. Не отлагай, това заболяване е опасно за живота. Наистина има сериозен риск. Отиди още днес на съдов хирург.

# 8
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Проблем с отводняването имаш ли?
На мен през бременността ми се подуваха и ми помогна Нутрикал, диуретик е. Личния ще знае добре за какъв лекар си Peace

Общи условия

Активация на акаунт