~*~ Пловдив ~*~ Ла Лече Лига среща, събота 28 юни, 11ч.

  • 565
  • 10
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
28 юни, събота, имаме ЛЛЛ среща в Пловдив, в Градската градина от 11ч.  Grinning
КАРТА на точното място.

28 юни, 11 часа.
Тема: Предимства на по-продължителното кърмене[/b] Grinning

Всякакви неща, които ни вълнуват за кърменето след първите няколко месеца и родителството на по-голямо кърмаче Simple Smile

Ако предпочитате да започнем да изтегляме срещите в 10:30 (или 10) поради жегите, сега е моментът да дадете глас в анкетата  Grinning

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Grinning) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11,10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  последна събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 17:04 от Бу

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Гласувам за 10:30, дано да успея поне аз да дойда, че малкия ще е в нашите докато аз си довърша поредната торта  Blush

# 2
  • Мнения: 2 132
Гласувах за 10.30, че да свършваме по-рано и да се прибираме преди големите жеги  Grinning
И аз ще дойда.
А срещите не са ли всяка последна Събота(4та), а не всяка 3та? Или от следващият път ще са 3та?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
А срещите не са ли всяка последна Събота(4та), а не всяка 3та? Или от следващият път ще са 3та?

Mr. Green Я, кой чете най-внимателно. Текстът в този вид се обявява поне за предните три пловдивски срещи (сменя се само началото, естествено) и ти си първата, която явно го е прочела (очевидно и аз не съм го чела като хората Crazy)

# 4
  • Мнения: 1 691
И аз гласувам за 10:30 (макар че напоследък ставам в 6 Wink ). Ще се опитаме да дойдем с дребния.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
и аз съм за 10.30 - ще дойдем  Laughing

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Евентуално и няколко нови членове ще дойдем - януарчета 2008, но допълнително ще потвърдим присъствието си.

# 7
  • Мнения: 48
Здравейте! Приемате ли нови хора за срещата от други населени места? По някаква много щастлива случайност от петък до неделя съм в Пловдив. 10:30 ли е часа или 11? И още един въпрос - САМО конкретната тема ли се разисква или мога да споделя кърмачески  проблем?

# 8
  • Мнения: 8 242
Ако успеем да се събудим (или още не сме си легнали   Crazy) сме там  Peace
10:30 е ОК Simple Smile
Били, обсъждаме всичко "каквото цица дала"   Mr. Green Разбира се, се придържаме по темата. Но като има проблеми винаги помагаме  Hug

# 9
  • Мнения: 2 132
Това гласуване нали е за следващите пъти, а тази седмица сме си от 11? Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 242
Точно за този път е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт