обилна менструация

  • 1 902
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
здравейте...проблемът ми е следният...откриха ми киста на яйчника според доктора от дълго приемане на Диане 35 което ми го бяха изписали заради обилна менструация и последваща анемия но както и да е...спряла съм диането от 3 месеца но цикълът ми стана пак обилен.направиха ми изследване СА125 и показателите бяха много добри и доктора ми изписа Дуфастон от 14 до 28 ден на цикъла 2х1 таблетка за да регулира цикъла и да не е толкова обилен...повярвайте ми 7 дни не излизам от къщи и се чувствам зле.
моля ако някой е взимал този Дуфастон по тази причина да ми отговри дали има ефект защото от прочетеното във форума виждам че се изписва по други причини а аз искам само да намаля цикъла

# 1
  • Мнения: 518
schatsi , за съжаление не мога да ти помогна и се извинявам за спама , но и аз  в известен смисъл съм потърпевша от диане 35 .
на мен , както в повечето случаи ми го предписаха за лечение на поликистозни яйчници . и да , кистите изчезнаха , но след едногодишен прием се сдобих с 10кг. отгоре и по-неприятното супер лоша цитонамазка , едвам отървах биопсията ! калпави хапчета са тези !!!
иначе зачетох , защото последният ми цикъл беше толкова обилен , че хукнах по спешни кабинети с подозрението за кръвоизлив . остава да намеря време и да ида на лекар Embarassed!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз пия Дуфастон с лечебна цел, но няма никакъв ефект. Вече няколко пъти правя лечебни курсове без резултат.
А изследва ли си нивата на прогестерона преди да започнеш да приемаш Дуфастон?

# 3
  • Мнения: 18
значи след като пих ДУФАСТОН по схемата и последния ми цикъл направо беше мечта...не разбрах кога дойде и кога си отиде...сега остава да отида на гинеколог да видя тая киста дали поне не е намаляла малко или направо да влизам да ме режат макар че ме е много страх...и всъщност никога не са ми правили изследване на прогестерона

# 4
  • Мнения: 14 133
Явно всичко трябва да се изписва след хормонални изследвания, а не на сляпо.
Доста гинеколози използват Дуфастона за спиране на на ненормална менструация или намаляване на обилна, но колко от тях правят изследвания преди да го изпишат, е отделен въпрос.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт