Миене на зъбки, как?

  • 2 712
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Дъщеря ми е на годинка и има 5 зъбчета, които не са големи, но вече и взех четка за зъби и смятам да започна с миенето. Проблема е, че не ми е съвсем ясно как точно става това или по-точно как ще изпюе пастата след това, не е ли вредно да я гълта? Моля тези, които вече са го правили да пишат, защото съм объркана. Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 254
миенето на зъбките трябва да започне с пробиването на първото зъбче! има специални пасти които не се отмиват/плюят, напр. на ненедент.
Методът е прост-слагаш силиконовия накрайник на пръста си с малко паста и търкаш  Peace Не се отмива

# 2
  • Мнения: 10 982
Мия 5-те зъба на Рая с паста Ненедент и силиконовия накрайник, но може и с бебешка четка. Пастата не съдържа флуор и е специално за бебета и малки деца, може да се гълта. Няма нужда да отмиваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
Вече не сте малки и за четка и паста за зъби, не за накрайник. Има специални такива за бебоци под 2 годинки (напр. Oral B), слагаш малко количество паста (обикновено само върху оцветената част на четката) и миеш (кръгообразно, стремиш се да "изметеш" всяко зъбче отпред и отзад). Ако не ти е съвсем ясно какви са движениета, звънни на твоя стоматолог, ще ти обясни.  Wink

# 4
  • На морето!
  • Мнения: 5 725
Аз взех детска четка (първи етап от 4м) на Аквафреш и му мия зъбките с нея. Давам му я после да пробва сам и той си чеше венците, дръжката й е гумена и е мн удобна.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз все още не ползвам паста за зъби,мия само с четката. Peace

# 6
  • Мнения: 764
Аз започнах да мия зъбите около годинка. Купих паста Ненедент и с нейния накрайник търкам зъбките отвсякъде.
Можеш да купиш и специална детска четка, но пастата задължително трябва да е без флуор. Ненедент е такава и може спокойно да се гълта.

# 7
  • Мнения: 5 393
Аз ползвах Ненедент за бебета със силиконов накрайник. Пастата е без флуор и може да не се изплаква.

# 8
  • София
  • Мнения: 368
Аз използвам детска четка за зъби и пастата Ненедент, защото още не се е научил да си изплаква устата.

# 9
  • Мнения: 393
Аз пък ще кажа, че децата на стоматолозите, които посещават нашата пед-ка почистват зъбките само с марличка, напоена в 3 % разтвор на кислородна вода. Това ми препоръчаха и на мен  Peace Незнам до колко е приемливо .

# 10
  • Мнения: 30 961
Стоматоложката ми каза да не мия зъбите на беба въобще да около 2 годинки.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
Не плюят..моя още гълта почти цялата паста.
За това се купува детска паста без флуор - най добре вземи ненедент бебе, има и накрайник за миене.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 900
Аз пък ще кажа, че децата на стоматолозите, които посещават нашата пед-ка почистват зъбките само с марличка, напоена в 3 % разтвор на кислородна вода. Това ми препоръчаха и на мен  Peace Незнам до колко е приемливо .

Аз знам, че кислородната вода малко скапва емайла, особено ако се ползва често...

# 13
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Стоматоложката ми каза да не мия зъбите на беба въобще да около 2 годинки.

Защо?Какво й беше обяснението за това изказване? Thinking
/Само да кажа,че не се заяждам,а просто наистина ми е интересно,защото това го чувам за първи път./

# 14
  • Мнения: 4 433
Хмм аз не бях почвала още да му мия зъбките но така като чета тук,май ще трябва да започна и аз dancing

Общи условия

Активация на акаунт