местност Ален мак,Варна

  • 12 194
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
здравейте пак
 Hug
бих искала да ви попитам на колко км е местност ален мак от варна и златни пясъци?хубава ли е местността,как е плажът,има ли хубави заведения..?много ще съм ви благодарна ако дадете някакви отзиви!
някой бил ли е там в хотел"аглая"?

# 1
  • Мнения: 11 747
то местност е странно да се нарече. Беше местност, преди 20 години, сега е горе долу в центъра на лудницата.
От центъра на Варна (катедралата) трябва да е на 20км. Точно на пътя към Златни пясъци е, може би на около 5км. Намира се точно над Журналист и над плажа Кабакум. Там е Варненски свободен университет, наоколо има много вили, хотели, заведения. Има редовен градски транспорт - автобуси 51, 9, 309, 409, 209.

# 2
  • Мнения: 7 605
От центъра на Варна (катедралата) трябва да е на 20км.

До Ривиера има табела 17км до Варна, zна4и до Ален Мак да са 15  Peace

# 3
  • Мнения: 11 747
Ами не знам колко са точно  Thinking Знам, че от Винса до Марек са 8км. От Марек до Свободния да са само 7км  Thinking Може... Но всъщност няма такова значение, ако са с кола ще е удобно, ако не - има автобуси, но плажа е далече... и е претъпкан...  Добре, че не ми се налага да ходя на почивка във Варна. Покрай тези теми с въпроси за Варна се размислих и заоглеждах - ми то голяма лудница навсякъде...

# 4
  • Мнения: 7 605
Лифта не работи ли?  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 916
Лифта не работи ли?  newsm78

Мисля, че не работи от доста време.
Преди години имахме лозе там и слизахме до плажа с лифта, но вече го нямаме...
По темата - местността е много хубава има кръчмички и капанчета, но наистина е далече от плажа. От хотела може да са ти казали, че е примерно да 600 м. от плажа, но това е така, ако си гарга. Ако си пешеходец сутрин ще слизаш 20-30 мин. по някоя козя пътечка, а по-лошото е, че след плаж ще трябва да се катериш обратно нагоре, което си е доста гадно. Ако сте с кола няма да имате чак такива проблеми.
В района препоръчвам х-л Хоризонт - стар хотел, с голям парк, много удобен за семейства с деца, мисля че са направили и басейн, но не съм сигурна.

# 6
  • Мнения: 7 605
Мен ми се стори 4е лифта работеШе миналото лято  Thinking  но като ниЩо мога и да греШа.

# 7
  • Мнения: 1 844
а плаж "кабакум"хубав ли е,чист ли е,има ли приятни капанчета?
иначе сме с кола,ако се стига с автомобил близо до плажа,не ни пречи и да е по-далечко.
а други плажове има ли наблизо?
съжалявам за глупавите въпроси,ама не съм била в този район никога и ми се иска да имам представа за нещата,защото ако почна да разучавам като стигнем,току виж в лутане минали няколкото дни почивка...
така че...давайте съвети къде на плаж,къде на хубава разходка,ресторанти и тн.
 Hug

# 8
  • Мнения: 7 605
На Кабакум плажа е окей, има zаведения, на БМ едно (zалива?) и там е и Тотали Романтик  Peace

# 9
  • Мнения: 4 916
Мен ми се стори 4е лифта работеШе миналото лято  Thinking  но като ниЩо мога и да греШа.

Може и аз да греша, или да са го пуснали пак  Whistling

Иначе на Кабакум има заведения, в Журналист има дискотека, като цяло района е добре откъм заведения.

# 10
  • Мнения: 201
Извинявам се на авторката, че ползвам темата, но бих искала да питам какво ви е мнението за х-л "Ален мак" - добра ли е базата, става ли за деца, далеч ли е от плажа и такива ми ти работи newsm78. Мерси на всички предварително   bouquet

# 11
Уеб сайт на Ален Мак - http://alenmak.net и Facebook фен страница на Ален Мак - http://www.facebook.com/pages/Alen-Mak/49837569981

# 12
  • Мнения: 4 916
Извинявам се на авторката, че ползвам темата, но бих искала да питам какво ви е мнението за х-л "Ален мак" - добра ли е базата, става ли за деца, далеч ли е от плажа и такива ми ти работи newsm78. Мерси на всички предварително   bouquet


Далеч е от плажа, а във форума е пълно с негативни мнения за него. Най-добре пусни търсачката  Peace

# 13
  • Мнения: 1 844
в местност ален мак аз лично препоръчвам хотел аглая-миналата година бяхме там и останахме доволни.хубави,чисти стаи,в ресторанта готвят изключително вкусно,обслужването е добро.а и цените са доста прилични-70 лв за двойна стая.
плажът е на около 5-6 минути с кола,ако сте пеш е малко далеч.но пък и в други теми съм казвала,че плаж кабакум е един от най-хубавите плажове,според мен.спокойно,не е гъчкания,сравнително чистичко е.
а,за хотел аглая да предупредя-детска база няма-тоест ако търсите люлки,детско басейнче и т.н...уви.

# 14
  • Мнения: 1 120
Лифта не работи ли?  newsm78
Да, лифта работи!

Общи условия

Активация на акаунт