Моля Майки помогнете!

  • 746
  • 8
  •   1
Отговори
Опасявам се че няма да завърша одовлетворително добре 6-ти клас,мисля си че татко ще ми се кара,какво да направя за да смекча нещата,моля ви за помощ!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Какво значи "удовлетворително"? Няма да си пълен отличник, или ще останеш на поправка? То шести клас не е толкова важен....

Тук един студент си проиграл таксата за семестъра (1500 евро), ти за шести клас се притесняваш....незнам дали ще можеш, ама обясни му на баща ти, че в живота има и по-страшни неща от това да не си пълен отличник в шести клас и викай мама на помощ... ние за какво сме Wink

# 2
Мъ,момиче съм...и ще завърша с 5.30...ма не е достатъчно!!!Тате ще ме... #2gunfire!

# 3
Ми той тате да не е бил пълен отличник. То не може всички да са отличници. Важното е ти да даваш всичко от себе си. Помня (въйх почна ли с тия думи и се сещам, че удъртявам Crazy Embarassed Laughing), че в 4-ти клас (тогава за първи път започваха на времете да поставят оценки) първата ми оценка беше 5, и аз щастлива се завръщам в къщи. Пък майка ми ме посрещна с репликата "Че ти доволна ли си?!". Така ме срязаха тия думи, че от тогава си налегнах задника и..............стараех се да бъда най-добрата Sunglasses Mr. Green

# 4
  • Мнения: 5 468
Добре де и ние сега какво да направим? Да ходим да се разправяме с баща ти ли?
Много тъп майтап си решило да си направиш.

# 5
Ми казах не да дойде някоя зла майка да се накара с наще,а да се ОПИТАТЕ да ми дадете съвет как да постъпя за да мине по меко даването на бележника!

# 6
  • Мнения: 5 877
Ами разкажи му на татко си кой предмет ти е любимият и защо намираш смисъл в него, а в еди-кой си не.
Кажи защо ти е трудно и с какво би могъл да ти помогне той.
Опитай се да помислиш повечко предварително по този въпрос.
Покажи вкъщи списъка с препоръчителна литература за лятото и помоли вашите да ти помогнат да намериш книгите, помоли ги да ги прочетат и те и да ги обсъдите.
Ако някой предмет ти е адски скучен - например физиката или литературата, - помоли вашите да ти намерят книги (списания, енциклопедии, романи), които да ти представят материята в по-интересна светлина.
Знаеш ли, че има едно суперинтересно списание за твоята възраст, което много би ти помогнало в училище? Цялата вселена се казва, извинявам се, ама не ми работят кавичките нещо. На мен ми е интересно, дето уж се предполага, че трябва да ги знам тези работи, а пък за петокласници просто е супер. Помоли да те абонират или да ти дават два лева седмично да си го купуваш.
Иначе питай татко си защо всъщност държи да имаш пълно шест - за да кандидатсваш след седми клас ли ти трябва, или просто се притеснява да не изоставаш от връстниците си?
Помоли баща си да поговори повече с теб за своите съображения. Ако нещо не разбереш, задавай въпроси. Ако нещо не си съгласна, спори разумно и аргументирано.
Не знам, не познавам баща ти, при моя всичко това би хванало дикиш Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За кандидатстване след седми клас не трябват оценките от 6ти (май).
Кажи му, че на пълните отличници в класа се гледа с много лошо око, нямат приятели и останалите им се подиграват, а ти държиш да не оставаш изолирана  Grinning
Той би трябвало да го знае, общо взето винаги е било така....  Rolling Eyes
А майка ти какво мисли по въпроса? Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Дай си бележника, когато тате е в добро настроени. Можеш и ти да му го подобриш по някакъв начин - да измиеш колата, да му направиш салатка или нещо от сорта, пък после му кажи, че ти е криво дето не можеш да го зарадваш с пълна 6-чка, но все пак много си се старала... и твърдо се решила догодина да е по-добре /хубаво ще е наистина да е така, че като гледам колко неграмотни ученици има, направо се хващам за главата и се чудя как ли ще се оправят сами, когато им дойде времето/

Общи условия

Активация на акаунт